exclamation-circle Important Nový model V-Strom 650

10 roků 3 měsíců zpět #39153 od Losky
Losky replied the topic: Nový model V-Strom 650
Ono je to na tom místě ošoupané od bot a na YouTube jsem viděl nějaké Dr. Vstroma, co ukazuje servis na motorkách a tam jsem to zahlédl, proto mě to napadlo.
Díky za info o tom padacím rámu. Snad to někdo koupí a tím mi přispěje na Kuboje:)

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Losky
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
Více
10 roků 3 měsíců zpět #39152 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Nový model V-Strom 650
Rám je origo. S Kubojem rozhodně chybu neuděláš. Naopak.

Ty gumový věci dělal kdysi Olda, nevím, jestli je ještě má, ale zkus se zeptat uživatele Mates. Ten by je buď mohl mít skladem, případně vědět, jestli Olda ještě má. Olda sem prakticky nechodí.
Poděkovali: Losky

• Roman Jakub
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Více
10 roků 3 měsíců zpět #39148 od Losky
Jo, díky za odkaz. Takže moc změn od začátku na 2006 neproběhlo, kromě černého rámu. Jel jsem původně omrknout Versyse v krásné zelené metle, ale když jsem ho chudáka viděl, jak byl dobitej, tak jsem usoudil, že tohle ne. Měli tam ještě černého v top stavu, bez jediného škrábanečku atd, ale za stejné prachy tam měli ještě šedého V-stroma, sice o dva roky staršího, ale nějak se mi prostě zalíbil víc a i pohodlněji se mi na něm sedělo. Tak jsem se nakonec rozhodl pro něj a nějak ani neřešil, jestli to je starší typ či facelift (ikdyž jsem věděl, že tam proběhlo dost změn). A hlavně jsem chtěl něco max do kila, což jsem splnil. Ale budu dávat Kuboje, MRA a možná boční nosiče a jsem na kilu:) Aspoň jsem si dohodl, že mi ještě vymění ten malý kufr za Maxii. A co jsem koukal na spritmonitoru, tak tam rozdíl ve spotřebě je, ale nic závratného, cca 0,2L/100km. Ale tohle si myslím, že stejně spíš záleží na konkrétním kusu a hlavně na jezdci.
Jinak vím, že na motorkářích kolikrát píšou hámotiny, ale nějak jsem ty rozdíly nemohl najít, takže oběma děkuju, že jste mi to vysvětlili:)
Buď mi ho přivezou dnes a nebo příští týden, tak už sonduju, co kde zkontrolovat a vyměnit atd. Nevíte, jestli se dají někde koupit takové gumové patky na rám u stupaček řidiče? Viz foto.
A ten padací rám co tam je, to je origo Suzuki či SW? Ten budu chtít dát pryč, přijde mi docela malý a určitě toho moc neochrání
Přílohy:

• Losky
Více
10 roků 3 měsíců zpět #39147 od vladom
vladom replied the topic: Nový model V-Strom 650
Nejake info o zmenach tu

http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=4772.0

Co sa tyka vykonu pisu aj v tomto teste ze by mal byt o nieco nizsi - ako na <2007 modely.
Kazdopadne je to malinky rozdiel asi nie moc citelny.

http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni-testy/suzuki/suzuki-v-strom-650-a-12101.html

Ked som kupoval tiez som sa rozhodoval ci za menej penazi starsi alebo za viacej novy model - hladal rozdiely a jednoznacne mi vysiel na moje vozenie novy model. Nizsia spotreba, o cosi silnejsi alternator, vykon mi nechyba ..

• vladom
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
10 roků 3 měsíců zpět #39146 od foky
foky replied the topic: Nový model V-Strom 650
Technické popisy motorek na motorkářích jsou přesné asi tak jako předpověď počasí od českých meteorologů :good:

• foky
Více
10 roků 3 měsíců zpět #39142 od Losky
Co jsem koukal na motorkáře, tak píšou, že 2006 má výkon 53kw a ostatní ročníky nižší, tuším 49kw.
Jinak nový model, ten je jasný:)

• Losky
Více
10 roků 3 měsíců zpět - 10 roků 3 měsíců zpět #39141 od vladom
vladom replied the topic: Nový model V-Strom 650
Len tak zhruba prve modely 2004-2006 mali jednu sviecku na valec, bez lambda vo vyfuku a trocha ine ovladace na riadidlach a kratsiu kyvacku.
Od 2007 dve sviecky na valec, ine ovladace na riadidlach, , trocha ine zvody + lambda sonda, mensia spotreba, udajne malicko nizsi vykon, malicko dlhsiu kyvacku, moznost ABS.
od 2012 je novy model jasny na prvy pohlad ABS uz v zaklade....
Poslední úprava: 10 roků 3 měsíců zpět od vladom.

• vladom
Více
10 roků 3 měsíců zpět #39134 od Losky
lidi, kde zjistím, jak se od sebe liší jednotlivé ročníky výroby? Koukal jsem, že tam jsou i rozdíly ve výkonech. Jiný má 2006 oproti třeba 2007, mluvím o 650ce.
Díky

• Losky
Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #29118 od Slavo
Slavo replied the topic: Re: Nový model V-Strom 650
(ja som mal možnosť prevetrať nový V-Strom 2012 na stretku Odry tak len rychla moja reakcia:)

Kokin, súhlasím čo si písal o motore. Motor je tam báječný taký viac športovejší a určo lepší ako na >r.2011

Písal som aj ďalej ale nakoniec som to vymazal a uzavriem to tým, že mne vyhovuje moja čierna koza ročník 2007
oveľa viac ako nový vstrom. Hovorí sa že nieje zlá motorka ale zlý jazdec. Čo mám ja na mysli, je že staršia verzia
má oveľa bližšie k "Dual-Purpose" a pre mňa aj oveľa vyšší jazdný konfort.
Ale keby mi nejaký sponzor dal nového stroma, šiel by som na ňom aj okolo planéty...

Poslední úprava: 12 roků 1 měsíc zpět od Slavo.

• Slavo
  • The Globe Rider - prejsť celý svet na 2 kolesách
Více
12 roků 1 měsíc zpět #29116 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Nový model V-Strom 650
Na Titanic bys podle mě udělal jenom tu poslední scénu s ledovcem :-) Ta nádrž strašně klouže - jel jsem v kevlarových džínách s kolenními návleky a nedalo se stát a držet se koleny - furt to klouže dozadu a když se člověk hodně nakloní dopředu, tak za prvý je to už moc, a za druhý má nohy do "O"...

Palubní počítač nějaký má, co tam má všechno nevím, ale zařazený kvalt určitě, jezdím už jenom podle něj, tak jsem ho hledal jako první. Ale ostatní údaje asi budou i popsaný v nějaký recenzi, nebo nějaký novopečený majitel by mohl poreferovat ;-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Více
12 roků 1 měsíc zpět #29113 od Flare
Flare replied the topic: Re: Nový model V-Strom 650
Sakra, škoda, že jsem se nestavil se projet, chtěl bych po 200km na bawu srovnat se stromem ... v porovnání se starým litrem je to teď lehoučká koza, ale 650 byla trochu jinde vždycky. Mrzí mě, že píšeš, že ve strupačkách si to neumíš už představit s tím, tam pro mě začíná a končí "enduro" (můj oblíbený test je ... zkuste se postavit do stupaček a pak pustit obě ruce a udělat Titanik ... motorka musí být voditelná jen kolenama a nekymácet se) ...

Už má nový stromek digitální palubní počítač? Co tam má za údaje? I zařazenou rychlost?

• Flare
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_BANNED
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_BANNED
  • GS
Více
12 roků 1 měsíc zpět #29106 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Nový model V-Strom 650
Takže dojmy konečně po svezení na modelu 2012 v neděli v Benátkách:

- motor jede jako z praku a hladce, fakt moc príma, nejvíc vynikne při přesednutí ze staršího modelu 04/05
- posez a ergonomie těžko po půlhodinové jízdě nějak hodnotit, ale pocitově stejné se starou verzí, takže za mě OK
- motorka už fakt je určená pro silnici, zkusil jsem chvilku jet ve stupačkách a troufám si říct, že tohle pro nový model není - ta nádrž se rozšiřuje dopředu a nedá se pořádně sevřít koleny, takže na přejezd polní cesty, případně jet po šotolině v sedle dobrý, ale vjet s tím dolesa vestoje ve stupačkách mi přijde nereálný
- budíky jsou o zvyku, chvilku mě nervovalo poskakování čísel rychloměru (nemá otáčecí ručičku, ale zobrazuje rychlost číslem), ale půjde asi o zvyk, ostatně na školní DL je teď taky digitální tacho
- zatáčky fajn, ale jak to říct ... přišlo mi, že se chová mírně jinak než starý model, jako že do zatáčky jsem mu musel pomáhat a chvilku mi přišlo si na to zvyknout, chce to víc sevřít koleny a nahybat se dovnitř. Suma sumárum mi to přišlo, že je to asi první model V-stromu, kde vysedávání ze sedla do rychlý zatáčky bude mít smysl a skoro si ho ta motorka žádá ;-)

Celkově veskrze kladný dojmy, myslím že se nový model podařil a za mě tedy ANO ;-)

Černou tečkou za nedělním ježděním byla ale havárie 2 motorek v Benátkách (s tím neměly Vstromy ale nic společného). Dva kluci co chvíli přede mnou testovali GSR, tak jsem při návratu zpět z vyjížďky potkal v Benátkách ležet oba na zemi na křižovatce asi 300m od prodejny - klasický jarní karambol, oba zastavili na červenou na semaforu a auto za nima už ne, takže styl kuželky a obě motorky na zemi, kluci naštěstí v pohodě. Celé na tom bylo smutné že jeden z nich byl nádherný udělaný B-King, který jsem obdivoval 20 minut před tím.... Někdy nepomůžou holt ani oči na zadku a šestý smysl, takže bacha a všem nám držím palce, ať se nic takového nestává ;-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
Více
12 roků 6 měsíců zpět #24437 od vaclav.valasek
vaclav.valasek replied the topic: Re: Nový model V-Strom 650
My už padáky i ten zbytek máme a pár tisíc km najetých také. Starší Strom byl vítězem všech srovnávacích testů, jeho mladší bráška je v podstatě jediný, kdo ho porazil. A jak se zdá, jenom těžko bude hledat rovnocenného soupeře :) . A že by někdo vyměnil řidítka, jiný nádrž, další výfuk...u které motorky by to bylo asi jinak? :wondering: Sám za sebe musím řící :good:
Přílohy:

• vaclav.valasek
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Více
12 roků 6 měsíců zpět - 12 roků 6 měsíců zpět #24436 od barvajs
barvajs replied the topic: Re: Nový model V-Strom 650
Já na něm i jel (dokonce přímo na tom kousku co maj v tom testu v MOTOCYKLu podle SPZ, ale ještě v tý době neměl padáky ani nosiče kufrů a ani 1000km na tachometru...) proto píšu to co píšu... B)
Poslední úprava: 12 roků 6 měsíců zpět od barvajs.

• barvajs
Více
12 roků 6 měsíců zpět #24435 od BAČAUKY
BAČAUKY replied the topic: Re: Nový model V-Strom 650
Já sem na něm jenom seděl, řídítka teda klasika, ty bych opět vyměnil jako první úpravu. Jinak se mi to docela líbí, pravda je, že starý model vypadá trošku agresivněji. :no:
Ale jinak :good:
:bye:

Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich

MILUJI ŽIVOT!!! 00420608470300 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

• BAČAUKY
  • MAXIMÁLNĚ MINIMALIZOVAT MOŽNÁ RIZIKA!!!
Více
Moderátoři: Roman JakubMates