file Question My jsme tak bohatý stát kurňa, úplný furianti ...

12 roků 9 měsíců zpět - 12 roků 9 měsíců zpět #22362 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: My jsme tak bohatý stát kurňa, úplný furianti ...
No já včera sledoval v noci ČT24 a ono je ta cena ve skutečnosti ještě vyšší a navíc to jsou krámy, co aktuálně hrozí kdykoliv spadnout, moc se s nimi asi lítat nechce. Neprošly při vševojskových zkouškách. Pominu-li nefunkční pasivní obranu, tak letoun se chová nevypočitatelně při přistání a za letu dochází k nesmyslným akcím autopilota, takže letoun se propadne klidně i o několik set metrů. Údajně to má na svědomí nevychytaný a asi špatně kompatibilní SW, který byl vyvíjen a implantován na základě splnění požadavků naší armády-potažmo zadavatele-státu-přeneseně na OMNIPOL.
Ono se tam včera k tomu vyjadřovalo vícero nestraných odborníků a vyplynulo z toho následující.
Naše tendry jsou v podstatě charakterizovány abnormálními a nezvyklými požadavky na vybavení a funkčnost ať už CASA nebo Pandurů. Jde stále o totéž, naše armáda si navymýšlí takové požadavky, které dodavatelské firmy řeší poprvé, protože všichni ostatní odběratelé toto nikdy nechtěli a tudíž se enormě navyšuje cena o vývoj nových věcí a ty se pak teprve odlaďují vlastně na prototypech, které odebírá náš stát=naše armáda. Ono proti gustu žádný dišputát a za peníze v Praze dům, ale vypadá to tak, že už si o nás v zahraničí všeobecně myslí, jaká jsme to paka a že vlastně nevíme coby-něco jako ženské, také nevědí co chtějí ale nepřestanou, dokud to nedostanou. No a co my-jasně, my jsme přece hauři, my na to máme. Nám nestačí normální tipizované vybavení, případně verze a modifikace vyvinutých a běžně prodávaných typů, které kupují ostatní státy. My přece potřebujeme něco extra. A pak se nakonec ukáže, že to vlastně nepotřebujem a armáda to nenasadí a nevyužije pro potřeby, které deklarovala jako nutné a nevyhnutelné.
Jestli byla v těchto tendrech korupce, to už je věc jiná. Ale celkem jasně mezi řádky pro bystré hlavy vyznělo, že vlastně naše armádní špičky jsou slušná paka. Normální člověk si zjistí co se vyrábí, jak to lze modifikovat a za jakých nákladů-co lze vytěžit za rozumný peníz v maximu po svojí potřebu. Ale vymýšlet extra zadání....... :blush: B) :sick:
Když nad tím teď tak přemýšlím, tak mě napadá srovnání s naším V Stromem. Objednám si nový model u prodejce. Normální člověk se začne zajímat, co že je vlatně ještě k mání za doplňkové příslušenství, které se vyrábí a je kompatibilní, ať už origo nebo druhých stran a rozmyslí se dle svých potřeb, peněženky a kvality a ceny. Ovšem podle našich tendrů by to vypadalo asi takto: dobře , beru toto a toto příslušenství, ale chci aby fungovalo nejen tak, jak je navrženo, já chci aby umělo navíc ještě tohle a tohle. A ještě mi tu chybí tohle-vy to standartně nemontujete? Ani nevyrábíte? Tak to zařiďte a chci aby to komunikovalo se všemi ostatními systémy.
Že budu mít nakonec stroj s přidanou hodnotou někde okolo 10-20% za trojnásobnou cenu? Nevadí-já to neplatím, to přece zaplatí daňoví poplatníci a politické špičky to odklepnou. Vždyť čím větší obolus se v tendru točí, tím více kapříků může skončit v různých keserech.
Poslední dobou čím dál častěji slyším od známých nebo obchdních partnerů velmi "nasrané" reakce a nedivte se tomu, že lidem už to začíná hejbat žlučí a začínají zastávat názor-k čemu máme vlastně armádu? Hodně často padá názor: Já bych jí zrušil. Takže v tomhle už není Kokin osamocen. Já vím, že to nejde, jsme v NATO a mme závazky, ve světě je neklidno atd atd. Ale ta naše armáda začleněná do paktu nás stojí tolik peněz, že už to začíná být neúnosné, zvláště když začínají prosakovat na povrch skutečnosti, že vlastně nepotřebujeme to co nakupujeme anebo v úplně jiném rozsahu-daleko menším a daleko lacinějším.

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 12 roků 9 měsíců zpět od traxxas.

Please Přihlásit se to join the conversation.

 • traxxas
 • Avatar uživatele traxxas
 • Offline
 • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
 • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
12 roků 9 měsíců zpět #22338 od redhot
redhot replied the topic: Re: My jsme tak bohatý stát kurňa, úplný furianti ...
Já si asi nechám vyměnit cévky za pancéřový hadičky. Jinak mě hrozí mrtvička.

Please Přihlásit se to join the conversation.

 • redhot
 • Avatar uživatele redhot
 • Offline
 • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
 • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
Více
12 roků 9 měsíců zpět #22336 od Kokin
Kokin created the topic: My jsme tak bohatý stát kurňa, úplný furianti ...
Česko zaplatilo za armádní letouny CASA dvakrát víc než Portugalsko:

http://zpravy.idnes.cz/cesko-zaplatilo-za-armadni-letouny-casa-dvakrat-vic-nez-portugalsko-1gr-/domaci.aspx?c=A110803_073705_domaci_taj


Hele všímáte si, že to nekomentuju? :D :D :D

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

 • Kokin
 • Avatar uživatele Kokin Topic Author
 • Offline
 • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
 • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Více
Powered by Kunena fórum