file Question Nekoncepční koncepce armády, k pláči

10 roků 9 měsíců zpět #22849 od redhot
redhot replied the topic: Re: Nekoncepční koncepce armády, k pláči
Četl, a nějak mě to nenadchlo. Zrušení povinné služby jsem jednoznačně uvítal. Hlavně ode mě nečekej, že oficiální názory vedení budu zastávat vždycky :wondering:
Co se týče NATO, už se to tu jednou omílalo a svůj názor jsem tam vyjádřil. Není to nějaká firma která za nás přijede něco vyřešit když se to podělá. Jsme to i my, a ten dopis upozornil, že neplníme to k čemu jsme se dobrovolně zavázali. Výtka že je to jako za Varšavské smlouvy a někdo nás staví do latě je lichá. Naopak, každej rok na to jako členskej stát víc a víc ser.m, místo 2,1 procenta hrubého produktu teď dáváme 1,3. To vážně nevypadá že bysme byli v pozoru, ne?

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
10 roků 9 měsíců zpět #22850 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Nekoncepční koncepce armády, k pláči
Jo, souhlasím že neplníme. Ale netrápí mne to, rozesmála mě ta zděšená reakce generality, jinak ale máš pravdu - pokud jsme se k něčemu zavázaly, tak buť se to má plnit, nebo s NATO změnit náš závazek a jasně říct co a jak. Ale to jde těžko, když se zelená firma potácí zřejmě v krizi sebeidentity.
Chybí jí důvěryhodné vedení, manažerský generálové typu Paetruse, co dokáží obhájit vizi - takhle jenom o výdajích v procentech a nikdo není schopen říct proč a nač, letiště se opravují za miliardy a za 3 roky ruší, modernizuje se 5 tanků a kupuje se 7 supersoniků, ale co - sám víš nejlíp :-)

Z doby historické je nejčistší pozice armády v době jasné koncepce - legionáři věděli přesně proč a za co chtějí bojovat, měli stoprocentní důvěru ve své vedení (než je začali rozkládat ruský bolševici hnilobnýma komunistickýma idejema) a byli a jsou dodnes hrdinové. To samé druhý i třetí odboj. Armáda za komančů byla k smíchu. A dnes se mrhá rok za rokem a hazarduje se s tak základní věcí jako je důvěra občanů státu ve smysl armády samotné, a dokonce to došlo i generálům (to se divím).
Ale pokud budou jenom plácat "dejte nám politické zadání, vypracujeme strategii", tak se nedočkají, protože politici armádě nerozumí, stejně jako já. Ale i když laik dokážu zvážit, jestli armáda funguje "jenom aby byl důvod pro výplaty", nebo jestli má dlouhodobou vizi a modernizace je zaměřená na snížení výdajů.
A jako fanda do militárií ale pacifista, který odmítá nechat se zastřelit za nějakého politika co způsobí válku, chápu že armáda stojí peníze a lidi, kteří za ochranu republiky a pomoc v době nouze a živelných katastrof nasazují životy, tak potřebují vybavení a motivační plat. Jenom mi chybí ten pocit, že většina armády tenhle smysl má - každý prd je tajný nesmyslně (přitom rozvědky si zjistí cokoliv, takže se to utajuje jenom před občany), člověk se nedozví ani barvu trenýrek stávajících vojáků. Znovu píšu - má se o tom mluvit, mělo by se to změnit, je to promrhaná šance a armáda se nějak nevrací k době legionářů a prvorepublikové armády (ve které sloužil i můj děda jako voják, ten druhý musel nosit uniformu Wehrmachtu).

Takže kluci vojenský hlavu vzhůru a fandím vám všem, jenom ten přístup "nemůžu se vyjadřovat" ve mně občas budí rozpaky a nechápu to, když kritika musí jít zdola, jinak je neúčinná...

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 9 měsíců zpět #22851 od redhot
redhot replied the topic: Re: Nekoncepční koncepce armády, k pláči
Mám svou zemi rád, ale je fakt že je to někdy pořádná šichta.

Více
10 roků 9 měsíců zpět #22854 od Kokin
:good: :bye: :v:

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 8 měsíců zpět #23823 od Kokin
Bez komentáře:

http://www.novinky.cz/domaci/247730-armada-nema-za-co-nakupovat-jeji-rozpocet-vysaji-gripeny-a-pandury.html?ref=zpravy-dne

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 8 měsíců zpět #23824 od Fugas
Fugas replied the topic: Re: Nekoncepční koncepce armády, k pláči
Co na to říct. Z mého pohledu civilního občana je to jen žumpa na prachy.

Více
10 roků 8 měsíců zpět #23949 od Kokin
http://zpravy.idnes.cz/plytvani-na-obrane-trapni-cinovi-vojacci-ci-nozik-za-11-tisic-pq1-/domaci.aspx?c=A111024_215737_domaci_brd

Pod tohle se asi podepíše každý:

"Lidé, kteří stojí za těmito nákupy, nemají ani špetku občanské a vojenské cti. Tyto duté hlavy zřejmě ani nenapadne, že hospodaří s tvrdě vydělanými penězi daňových poplatníků. Absolutně nechápou smysl své práce," říká bez servítků psycholog Slavomil Hubálek.

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více