question-circle Question jaký foťák?

14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #12424 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:jaký foťák?
Tak dnes jsem narazil u Neffa ( už delší dobu jsem nebyl na jeho stránkách-nebyl čas) na recenzi "krále kompaktů" Canona G11:........... .....krom jiného mu vytýká to samé, jako jsem psal já před 6 týdny-určité vady v ergonomii-avšak ostatní výrobci tohle nemají vůbec........to co píše o hledáčku mě překvapilo, protože jsem se na to vůbec nezaměřil a tudíž to vůbec nepostřeh...
....a tady je....
http://www.digineff.cz/art/jakejeto/canon_g11.html

PS: koukám, že já to napsal 11.2.2010 a Neff 15.2.2010.takže jsem neopisoval...... :blush:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 14 roků 1 měsíc zpět od traxxas.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• traxxas
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10623 od traxxas
Další případ. Dnes mi psal mejla kolega z práce, abych mu doporučil nějakou zrcadlovku, určující je cena, rozmezí 10-15.000,- Kč max.
Nejdříve jsem si myslel, že to bude těžko realizovatelné a výběr nic moc. Ostatně, vybírat lze pouze od 3 výrobců. Tak mu volám, abych se ujistil, zda pro něj bude překážkou menu v AN jazyku a prý ano, takže jasné=Nikon to nebude. :no: S Canonem se do ceny nevejdem, teda když nepočítám EOS 1000 D. Ten se pohybuje v setu 18-55 okolo 12.000,- a je jasné, že bude potřeba dokoupit ještě ZOOM :no:
No a ejhle, Olympus má akci a to i v kameném krámě u nás na 420-ku a 520-ku.............bomba ceny za DOUBLE KITY.
A teď se podržte:
OLYMPUS E-420 Power DZ Kit (EZ 14-42mm + EZ 40-150mm) + baterie zdarma bavíc BLS-1...........9.990,-Kč :ohmy: :ohmy:
OLYMPUS E-520 stabilizovaný Double zoom Kit (EZ 14-42mm + EZ 40-150mm)..............................13.990,-Kč :ohmy: :ohmy: :ohmy:
Myslím, že pro člověka, který nikdy nedržel v ruce zrcadlovku a chce jí a do teď fotil pouze kapesním kompaktem a neví nic o focení, a chce mermomocí do 15.000,- Kč.........ideální řešení.

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10592 od barvajs
barvajs replied the topic: Re:jaký foťák?
Proboha, co je to zase za široký okno ?!?!?! Kokinéééééééééé, proč je to pokaždý jinak ? Jednou se to vejde na displej a jindy musim posouvat přes 3 obrazovky do stran ? Levá lišta je taky pokaždý jinak široká, čím to je ?

• barvajs
Více
14 roků 3 měsíců zpět - 14 roků 3 měsíců zpět #10583 od traxxas
Tak dnes jsem držel v ruce Canon G11 a i si s ním zafotil. Bylo to v rámci miniaturní (1/2 hod-on neměl víc času) školy používání a focení s tak vyspělým kompaktem, na žádost novopečeného majitele, kterému jsem ho doporučil.
Musím říct, že je opravdu fantastický a přezdívku "král kompaktů" má zcela oprávněně. Ten foťák se tváří jako profík už na první pohled a když ho vezmete do ruky, na druhý pohled, se v tom utvrdíte. Celokovové masivní tělo, téměř všechny prvky v kovu a na svou velikost překvapivě těžký. Bez jakéhokoliv manuálu, téměř okamžitě, jsem pochopil ovládání a nastavování. Menu je velmi příjemně uživatelsky řešeno-pokud tedy už do něj musíte, což u tohoto přístroje až tak často nehrozí. Přes displej je opět k dispozici ověřené a vychytané QUICK canoňácké rychlonastavení pro kompakty- ála hybrid Symbian-Windows.
Majitel byl nešťastný-prej co jsem mu to poradil! Fotil doma malé děti a prej jsou rozmazaný. No samozřejmě na režim AUTO. Tak jsem mu dnes vysvětlil, jak s tím má doma fotit děti,jak venku ve dne, udělal mu základní přednastavení a fotili jsme pohyb v zešeřelé místnosti bez blesku a s bleskem. Fotky opravdu solidní. Najednou byl náramně spokojenej a prej ten Panasonic, co má (asi za 9-ku) teda tohle prej nenafotí. Bodejť!!!
No za mě, ve stručnosti-krátké zhodnocení, ať jen nechválím-přišel jsem na pár věcí, které mi vadily:
-při úchopu pravou rukou za ten náznak gripu (tu miniaturizaci chápu-je to kompakt) tak palec na zadní stěně má málo místa-spodní půlkou 1. článku už jsem si přimačkával nějaké tlačítko-to by dle mě mělo být někde jinde-místo je.
-zdála se mi pomalá reakce změny režimu displeje mezi režimem prohlížení fotek a live režimem-jsem zvyklý na něco jiného-z toho jsem přímo rost
-asi blbě umístěný blesk (levá horní front strana)-mě se to nestalo, ale všiml jsem si, že majitel to blbě drží-nedal si pozor a prstem si zakrýval celý blesk-a to by se nemělo stát
- pro mě tenký a málo vyčnívající prstenec otočného canoňáckého multifunkčního ovladače na zadní straně
-s tím souvisí tentýž problém-pro mě-tenký prstenec alfa joystiku umístěnéhu uvnitř prstence kruhového multiovladače
Nicméně na závěr musím říci, že i tyto výtky tomuto přístroji nic nesráží na kvalitě, neboť žádný jiný výrobce nemá na trhu srovnatelný model, takže není s čím porovnávat a modely kompaktů do 10.000,-Kč mohou slepě zírat vzhůru z úrovně kotníků nebo kolen.
Přímé přístupy a volby, ať už otočnými ovladači nebo tlačítky, intuitivnost, logika, možnosti a rychlost nastavení jsou lepší než u spousty velkých ultrazoomů a soupeří s lacinými DSLR. :good:
Takže za mě :good: :good: :good:
Osobně bych mu dal tak 9 * z 10* nebo 4+ 3/4 * z 5 * , ale to jsem přísnější, než většina testmanů.....protože jsem za tu chvíli přišel pouze na chyby v ergonomii-designu....a někomu nemusí vůbec vadit....
Takže sumasumárum, příště můžu opět s klidným srdcem pouze a pouze DOPORUČIT..... :v: :v: :v: :dance2: :dance2: :dance2:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 14 roků 3 měsíců zpět od traxxas.

• traxxas
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10428 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:jaký foťák?
:-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10422 od traxxas
Kokin napsal:

Zrcadlovkáři budou holt ořezávat - 10MB fotku to bude spoustě lidí stahovat 5 minut :-) ;-)

To byla sranda...... :v: :v: :v: promiň.... :blush: teda ne v těch MB ale v tom vkládání.... :blush:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10415 od Kokin
Zrcadlovkáři budou holt ořezávat - 10MB fotku to bude spoustě lidí stahovat 5 minut :-) ;-)

• Kokin
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10412 od traxxas
Kokin napsal:

Tedy Dajo - tys mi dal, tyhle nový foťáky se super-mega-giga rozlišením.... Jsem zvednul limit u obrázku na 6 MB, do teď i 10Mpixelový foťáky si vystačili s 3,5 MB :-) :-) :-)

Holt pokrok - tak už je to přenastavené a můžeš nahrávat ;-) ;-) ;-)

Hele Pavle, mě to fláká 9MB/snímek v JPG..?????...co s tím???...... :blush: :blush: :blush: že bysme zvedli na 10 MB? :blush:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10388 od Kokin
Tedy Dajo - tys mi dal, tyhle nový foťáky se super-mega-giga rozlišením.... Jsem zvednul limit u obrázku na 6 MB, do teď i 10Mpixelový foťáky si vystačili s 3,5 MB :-) :-) :-)

Holt pokrok - tak už je to přenastavené a můžeš nahrávat ;-) ;-) ;-)

• Kokin
Více
14 roků 3 měsíců zpět - 14 roků 3 měsíců zpět #10384 od Kokin

Přílohy:
Poslední úprava: 14 roků 3 měsíců zpět od Kokin.

• Kokin
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10345 od daja
daja replied the topic: Re:jaký foťák?
traxxas napsal:

Hele DAJO, ten STROMEK s tím dřívím na pozadí, .......tos aranžoval, ne?...... :v: :v: :v:

to víš, roste jak dříví v lese :laugh: :laugh:

já ho nějak nestihl na podzim uklidit (myslím to dříví) :P

Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.

• daja
  • Avatar uživatele daja Topic Author
  • R.I.P.
  • R.I.P.
  • dobrý, dobrý, dobrýýýý déééén
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10344 od traxxas
Hele DAJO, ten STROMEK s tím dřívím na pozadí, .......tos aranžoval, ne?...... :v: :v: :v:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10331 od daja
daja replied the topic: Re:jaký foťák?
Aifel napsal:

Hele moje bývalé kufry. Bonsaji to sluší moc :clapping: Putovali od Kokina na východ ČR a zpátky do Prahy hmm asi se jim tam líbilo :v:

mě se taky líbí :good: :good: Doufám, že přežijí dovolenou :v: :v: :v:

Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.

• daja
  • Avatar uživatele daja Topic Author
  • R.I.P.
  • R.I.P.
  • dobrý, dobrý, dobrýýýý déééén
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10326 od Aifel
Aifel replied the topic: Re:jaký foťák?
Hele moje bývalé kufry. Bonsaji to sluší moc :clapping: Putovali od Kokina na východ ČR a zpátky do Prahy hmm asi se jim tam líbilo :v:

• Aifel
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
Více
14 roků 3 měsíců zpět #10321 od Kokin
Aha, tak mi jí pošli emailem, zkusím jí nahrát...

• Kokin
Více
Moderátoři: Miloš