question-circle Question jaký foťák?

13 roků 11 měsíců zpět #14962 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:jaký foťák?
Dobrá rada, jak se nenechat oblbnout od výrobců a prodavačů. To o SW stabilizaci je známo už od zavedení stabilizátorů jako takových. To samé platí o digi zoomu.... :sick:
http://www.digineff.cz/art/jaknato/100528stabilizace.html

The Truth Is Out There

Please Přihlásit se to join the conversation.

• traxxas
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13770 od traxxas
Tak tady je víceméně srovnání kompaktu (UZ=ultrazoomu) s DSLR =digi zrcadlovkou a je tady bráno v potaz to , co asi nejvíce zajímá fotografy-a to-chování při špatném světle.....při dobrém světle -jak se říká-to dokáže vyfotit i krabice od bot..... :P

KOMPAKT VERSUS DSLR

pan Neff píše o fullframe, ale dnes už některé přístroje (DSLR) dokáží konkurovat a srovnat lajnu s FF i s APS-C čipem.... :P

http://www.digineff.cz/art/jaknato/prepaly_srovnani.html

rozdíl při špatném osvětlení je více než patrný.... :P ...je to trága v neprospěch kompaktů a UZ....je to logické, malý čip a čím více MPx tím hůře.... :blush:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13567 od Mládě.Fidži
Mládě.Fidži replied the topic: Re:jaký foťák?
V pohodě. Já teď nemám moc času na focení, tak šahám do archivů a jakost jde dolů :laugh:

• Mládě.Fidži
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13552 od traxxas
Fidži, vždyť víš, že skoro vždycky píši, že ty skoro vždy překvapíš. Ale promiň, tahle fotka mi nějak nesedí -pátrám , co mi u ní chybí, ale nějak na to nemohu přijít. Možná nejsem zařízenej na minimalismus....a o tom to možná je-já fakt nevím....něco mi tam chybí....možná nějakej vzruch-v pozadí nebo prostě něco co by jí oživilo, možná ta barevná saturace, možná kdyby to bylo třeba v nějakém oparu, možná.......takhle mi to připadá nějaký mrtvý...ale to je čistě pouze můj názor....Jinak formát i kompozice by seděly....asi je to fakt tím, že tam vlastně není záchytný bod pro měřítko, hloubku atd.prostě mi tam asi fakt chybí něco bokem nebo v pozadí....
Já vím, že teď jsem tě zrovna nenadchnul.....ale vyděržaj pioněr, vždyť ty máš spoustu dobrých fotek... :v: :v: :v:
Já osobně mám poslední dobou možná až moc silnou zpětnou vazbu a vždycky si říkám...- líbí se ta fotka jenom mě ( je to logický-máme k ní osobní vztah a víme za jakých podmínek jsme ji vytvořili) nebo se bude líbit i ostatním?...a to je vždy sázka do loterie a nesení kůže na trh...a u mnohých pocit i odhalování vlastního nitra...

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 14 roků 1 měsíc zpět od traxxas.

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13415 od Mládě.Fidži
Nová fotka, snad se bude líbit.

Chráněno mikropodpisem...

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Poslední úprava: 14 roků 1 měsíc zpět od Mládě.Fidži.

• Mládě.Fidži
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13366 od traxxas
NEJENOM CESTOVNÍ (MINI) STATIV
Tak jsem narazil na nejenom nástupce cestovního VELBON CX MINI, ale tento jej překonává téměř ve všem. CX MINI mám a občas ho vozím sebou i v topcasu, ale tento můžu doporučit jako cestovní s klidným svědomím a spánkem.... :bye: :bye: a za velmi solidní peníz...

http://www.velbon.cz/produkty-detail.php?id=75&k=6

a tady je něco lepšího, ovšem také za větší peníze...

http://www.velbon.cz/produkty-detail.php?id=79&k=3&p=2&kat=

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13328 od traxxas
Harrison napsal:

Máš pravdu.Zrcadlovka si nezaslouží fotit na automat.Pravdou také je,že o focení toho moc nevím
a abych byl schopen využít (vychytávky=možnosti nastavení), musím si něco přečíst i o vztahů-clona-čas-ISO,to je víc,než jasné. :whistle: :)

Přeji mnoho úspěchů a pěkných fotek..... :v:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13267 od Harrison
Harrison replied the topic: Re:jaký foťák?
Máš pravdu.Zrcadlovka si nezaslouží fotit na automat.Pravdou také je,že o focení toho moc nevím
a abych byl schopen využít (vychytávky=možnosti nastavení), musím si něco přečíst i o vztahů-clona-čas-ISO,to je víc,než jasné. :whistle: :)

• Harrison
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13212 od traxxas
Harrison napsal:

traxxas napsal:

Harrison napsal:

Tak se mi takovou rodinou transakcí dostala k užívání zrcadlovka Olympus E 450.
Jsem zvědavý,jak se mi s ní bude fotit a jaké fotky dokážu vytvořit. :)

Jak se ti s ní bude fotit záleží na tvých prioritách. Ale pokud máš pod kůží základní věci ohledně zrcadlovek, tak by obrazový výstup měl být o dost lepší než z kompaktu....
Přeji DOBRÉ SVĚTLO a pěkné fotečky...... :v: :v: :v:

Nemám pod kůží nic s focení,tedy ani základ focení se zrcadlovkou.Občas se mi podaří fotka,kterou ostatní pochválí a pro tuto odměnu rád něco vyfotím. :)

Takže , pokud mohu, tak bych poradil pár základních věcí (doufám, že se Tě nedotknu), třeba se někdo s pár radami přidá.
1) DSLR není určena primárně k tomu, aby se s ní fotilo na režim AUTO...to si nezaslouží,proto není primárně konstruována, protože má spousty vychytávek, které když znáš, tak ti z ní vylezou snímky min o 50% lepší. ( i když i na tento režim, pokud ho má, tak z ní lezou snímky velmi pěkné).
2) abys byl schopen je využít (vychytávky=možnosti nastavení), musí fotograf něco vědět o základu vztahů-clona-čas-ISO.....z toho vyplývající hloubka ostrosti.....a vhodnost toho kterého režimu (nastavení) a kdy ho použít.
3) pro správné obrazové výsledky-dle mého-vlastně člověk musí nastudovat=pochopit filosofii výrobce, s jakou aparát konstruoval a z toho vyplývá pak jeho ovládání, včetně nastudování hierachie a členění softwaru...........jde o rychlé přenastavení většinou používaného nastavení..."MANUAL"....
4) DSLR jsou zatím nepřekonané v rozumném cenovém rozpětí (tělo do 200.000,-)-pokud nebereme v úvahu velkoformátové přístroje s datastěnou...a z toho pramení i jejich užitné vlastnosti, odvíjející se povětšinou z ručního vlastního nastavení, které většina kompaktů neumožňuje...ona ta automatika není zatím na takové úrovni, jak by uživatel chtěl....takže sumasumárum, DSLR je o tom, proniknout daleko hlouběji do "tajů" fotografie i když ten typ , který ty miňuješ, tak dovoluje hodně benevolentní vstřícné (amatérské) nastavení....
Přeji HODNĚ DOBRÉ SVĚTLO..... :v:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13145 od Harrison
Harrison replied the topic: Re:jaký foťák?
traxxas napsal:

Harrison napsal:

Jak se ti s ní bude fotit záleží na tvých prioritách. Ale pokud máš pod kůží základní věci ohledně zrcadlovek, tak by obrazový výstup měl být o dost lepší než z kompaktu....

Nemám pod kůží nic s focení,tedy ani základ focení se zrcadlovkou.Občas se mi podaří fotka,kterou ostatní pochválí a pro tuto odměnu rád něco vyfotím. :)

• Harrison
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13139 od traxxas
Mládě.Fidži napsal:

To odbarvení pozadí byl jen takový pokus. Líbilo se mi to na jednom snímku, ale nutno dodat, že to byl BW snímek a barevná krev :) Vypadalo to naprosto úžasne... Focené je to bez blesku. Zlatý řez jsem nepoužil záměrně protože to měl být detail květu a tam se mi jiná kompozice osobně nezdá. Za kritiku děkuji, zvlášť děkuji za pochvalu :v:

Tak já taky pochválím, až na ten květ-nechtěl jsem to původně psát, ale hoopy to načal. I když to bylo myšleno jako detail, tak bych to osobně taky radši viděl ve zlatém řezu. A odbarvení pozadí už vůbec ne. Středovka obecně, je vždy ošidná a vyzní tak v 5% kompozic a to ještě musí být opravdu solitér.
Co se týká dynamiky a hloubky, tak vím, že ne vždy se zadaří a pokud u toho nechceš strávit mládí-nejsme profíci, tak holt někdy nezbývá, než se spokojit s nasvětlením, jaké zrovna je.
A ještě jedna věc-máš v oblibě rámečky a všiml jsem si, že v 99% černé, různě masivní. U toho kvítku-nevím, nevím.....zkoušel jsi někdy i něco trochu jiného?
Ale jinak chválím tvojí tvorbu všeobecně a dlouhodobě, máš pro focení cit....... :v:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13136 od traxxas
Harrison napsal:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13097 od Mládě.Fidži
To odbarvení pozadí byl jen takový pokus. Líbilo se mi to na jednom snímku, ale nutno dodat, že to byl BW snímek a barevná krev :) Vypadalo to naprosto úžasne... Focené je to bez blesku. Zlatý řez jsem nepoužil záměrně protože to měl být detail květu a tam se mi jiná kompozice osobně nezdá. Za kritiku děkuji, zvlášť děkuji za pochvalu :v:
Poslední úprava: 14 roků 1 měsíc zpět od Mládě.Fidži.

• Mládě.Fidži
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13096 od hooopy
hooopy replied the topic: Re:jaký foťák?
mlade..... ak mozem kritiku.. odfarbenie pozadia sa mi zda infantilne. no a vadi mi ignoracia zlateho rezu... proste je to stredovka... ani do prava , ani do lava... tym padom to nema priestor. A neviem , ci je moj predpoklad spravny, ale je to asi dosvietene bleskom..... tym padom to znie velmi plocho, samotny kvet ma nevyrazne tiene, bez hlbky. Alebo to je mozno iba svetlom.. priamym.
Mozno stacil iny uhol.... a mensiu kvetinku vlavo v pozadi pouzit na zvyraznenie priestoru, odkryt ju ..a umiestnit na laveho horneho rohu a hlavny motiv doprava. Tak by som to spravil ja, no nevylucujem , ze tvoj zamer bol iny. Niekto tvrdi , ze fotky sa nemaju kritizovat, pretoze nikto nemoze poznat autorov zamer...

co sa tyka prevedenia..za mna tiez radsej s farbou...

Elektricke stlpy su super...

Keď Noe začal s Archou, ešte nepršalo.

alebo:

"Я не знаю, Я пиротехник"

• hooopy
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13044 od traxxas
Čéče Davide, ty vždycky překvapíš... :v:
Já byl teď donucenej nafotit nějakou architekturu, páč jsem se přihlásil do soutěže, co pořádáme jen tak pro zábavu s kámoši fotografy. 12. dubna je uzávěrka prvního kola a téma je právě architektura. Podnět vzešel z toho, abychom se právě dokopali jít fotit a ke všemu i třeba něco, co zrovna každý nemusí. A posílají se 2 soutěžní fota. Teď mám dilema ty 2 vybrat. Porota je tříčlenná. Tak jsem zvědav. Až vyberu, tak to sem vložím.
PS: základní podmínkou je vyfotit snímek v určeném časovém rozmezí.

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
Moderátoři: Miloš