file Question Canon EOS 7D

12 roků 2 měsíců zpět - 12 roků 2 měsíců zpět #13580 od hooopy
hooopy replied the topic: Re:Canon EOS 7D
aj šachy a biliard su šport (foto nie je moje)

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

Keď Noe začal s Archou, ešte nepršalo.

alebo:

"Я не знаю, Я пиротехник"

This message has attachments images.

Poslední úprava: 12 roků 2 měsíců zpět od hooopy.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
12 roků 2 měsíců zpět #13697 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Canon EOS 7D
No to je SUPER hopy, díky za typ a motivační foto....moc se mi to líbí.....

The Truth Is Out There

• traxxas
  • Avatar uživatele traxxas Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #14199 od traxxas
Tak jsem se konečně rozhoupal a zítra jdu objednat teleobjektiv Canon EF 70-200mm F4 L IS USM, do kamenného krámu v Pelhřimově, kde mě na začátku týdne načal prodavač, když mi sdělil, že by ho možná uměl za cenu Oehlingu a to 28.000,-Kč, což by mi vyhovovalo a je to lacinější než u Škody a v Megapixelu. Tak doufám, že to klapne. Když TELE tak pořádné...... :clapping: :v:

http://www.megapixel.cz/canon-ef-70-200-mm-f4-l-is-usm#nazory

Protože nefunguje jeden odkaz ať se snažím jakkoliv, tak asi takhle:

Objektiv Canon s ohniskovou vzdáleností 70 - 200 mm a světelností F4,0 .
Cena s DPH 27 999,00 Kč
Cena bez DPH 23 332,50 Kč
Na splátky 2 799,90 Kč

Záruční doba: 24 měsíců

Popis produktu:
Tento objektiv představuje evoluci již existujícího 70-200/4L USM objektivu. I se zachováním délky 172 mm se ale konstruktérům podařilo integrovat systém optické stabilizace IS. Ta má umožňovat používání časů až o 4 stupně delších. IS výrazně redukuje pohybovou neostrost, způsobenou pohybem kamery. Gyrosenzory detekují vibrace a dají impuls k pohybu korekčního členu, kolmého k optické ose. Ten mění cestu světla a vrací jej na správné místo na senzoru nebo filmovém políčku. Pro fotografování nepohyblivých předmětů zajistí Mode 1 stabilizaci v horizontální i vertikální ose. Při horizontálním panoramatickém snímání pohybujícího se objektu vypíná Mode 2 vertikální korekci jako prevenci proti efektu "tažení". Pokud je fotoaparát zajištěn na stativ, IS se automaticky vypne a předejde tím možným problémům s vazbou vestavěného motorku. Stejně jako u jeho nestabilizované verze se zde setkáme s tichým a rychlým USM zaostřováním.Udávaná hmotnost objektivu je cca 760 g. Konstrukce objektivu by měla zajišťovat odolnost vůči vlhkosti a prachu. Objektiv také spolupracuje i s nejnovějšími blesky se systémem E-TTL II, resp. posílá do těla fotoaparátu informace o zaostřené vzdálenosti. Automatické zaostřování lze kdykoliv korigovat manuálním zásahem uživatele, tzn. zaostřovací prstenec není v AF režimu blokován. Minimální zaostřovací vzdálenost je 120 cm. . . . . .
Technická specifikace
Počet prvků/skupin 16 / 13
Nejkratší zaostření 120 cm
Průměr filtru 67 mm
Poměr zobrazení
Sluneční clona součástí (typ) ano (ET-74)
Pouzdro součástí (typ) ano
Hmotnost 710 g

The Truth Is Out There

This message has attachments images.

Poslední úprava: 12 roků 1 měsíc zpět od traxxas.

• traxxas
  • Super borec
  • Super borec
Více
12 roků 1 měsíc zpět #14233 od traxxas
Tak jsem dnes úspěšně objednal. Ale zádrhel přeci jenom byl. Tenhle objektiv je u spousty dodavatelů vyprodán a čeká se na další várku z Japonska a nikdo neví, kolik bude stát, záleží to na kursu Jennu k Euru. Takže nakonec mi ho objednali přímo u Oehlingu, měl by být v pondělí a dohodli jsme se na 28.499,-penězích, což je v ČR supr cena......
Tak jsem zvědav....

The Truth Is Out There

• traxxas
  • Super borec
  • Super borec
Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #14371 od traxxas
Hurááá tak jsem si dnes vyzvedl objednaný objektiv Canon EF 70-200mm F4 L IS USM a už je doma.
Teď jsem dělal první zkušební snímky a moc příjemně se s ním pracuje a ten obrazový výstup je prostě bomba. Provedení odpovídá Class "L", není prostě co vytknout(celokov-slitina Mg a možná i Al) a i ta váha je ještě únosná na to fotit z ruky (to u sesterského objektivu Canon EF 70-200 mm F 2.8 L IS USM by už asi moc nebyla, páč samotný sklo má okolo 1,5kg). Fotoaparát má s nasazeným objektivem a clonou na délku 320mm a váhu 1800g, což se dá taky ještě v pohodě skousnout a i normálně udržet a manipulovat pouze pravačkou za pořádnej pogumovanej grip 7 Déčka, ale samozřejmě úchyt levačkou za objektiv jak je správný návyk, jenom zlepšuje ovládání. Nikde se nic netočí ani nevysouvá, všechno je vnitřní, jak ostření, tak ZOOM.
Co se týká separace pozadí (popředí) obrazu, tak při zapnutém ostření od 1,2m, ohnisku 200mm ( EQ 320mm), cloně F4, foceném objektu na vzdálenost cca 1,5m, plně separuje pozadí i ve vzdálenosti 10cm za objektem a kreslí příjemný bokeh. Zkoušel jsem to na kytkách na záhonku, co má manželka nasázené před garáží.... :gamer: :dance4:
Stabilizace samozřejmě v obou osách kolmých na osu optiky a přepínatelná pro paning=MODE 2, čili třeba na závody motorek nebo aut je to bomba.... :v:
Rychlost ostření (v obou modech AF od 1,2m a AF od 3,0 m) je blesková a člověk vůbec nestačí zaznamenat ten časový zlomek-já nevím, typnul bych do cca 0,2 sekundy na jakýkoliv předmět v jakémkoliv AF modu (výběr ostřicích bodů).
Jediné, co soudruzi v NDR nedotáhli je to, že není přiložen český návod.... :cry: :wondering:
Nakonec jsem z krámu vypadl a nechal tam stejně přes 30 táců.... :blush: to byla k tomu ještě UV filtřík od Hoyi, jiná krytka objektivu (canoňácké nesnáším, nevím proč ti odborníci dělají ty své značkové pořád ovladatelné pouze zvenku=při nasazené sluneční cloně je člověk v pytli), ještě jedno čistící pero od Hammy (ať nemusím pořád vše přehazovat z brašny do batohu a obráceně).... :blush: :wondering: :whistle:
Na závěr řeknu asi tohle: mám z něj takovou radost, jak malej kluk..... :laugh: :laugh: Jo a když jsem byl malej, tak jsem chtěl s novou hračkou vždycky jít spát....... :laugh: :laugh: :laugh: A že tenkrát těch hraček moc nebylo (peněz taky ne) a když už, tak většinou o vánocích..... :blush: :laugh: :laugh:
PS: později vložím i nějaký ten zkušební snímek.... :bye:

The Truth Is Out There

• traxxas
  • Super borec
  • Super borec
Více
12 roků 1 měsíc zpět #14373 od traxxas
Ještě doplním pro znalce ohledně IS modů: MODE 2= vypíná vždy ve směru pohybu objektivu-horizontální pohyb=vypíná horizontální stabilizaci a při vertikálním pohybu -vertikální....toť na vysvětlenou k povídání fotoshopu-trochu zmatenému. Takže objektiv sám pozná směr pohybu a tomu se přizpůsobí..... :v: :v: :v: Docela vymakaná vychytávka.... :laugh: Kolmý směr pohybu kamery je samozřejmě stále stabilizován.... :v: :secret: :clapping: :gamer: :dance2:

The Truth Is Out There

• traxxas
  • Super borec
  • Super borec
Více
12 roků 1 měsíc zpět - 12 roků 1 měsíc zpět #14445 od traxxas
Takže jak jsem slíbil, vkládám sem jeden z 8 různých zkušebních snímků nového objektivu, tohle je zkouška na kytkách před garáží, co manželka zasadila, byl jsem zvědav na kresbu pozadí=separaci. Pozadí (obrubník) je vzdáleno 10-20cm za kytkou. Tenhle snímek si neklade žádné ambice, šlo skutečně o zkoušku objektivu na tom co přijde do cesty.

The Truth Is Out There

This message has an attachment file.

• traxxas
  • Super borec
  • Super borec
Více
10 roků 11 měsíců zpět - 10 roků 11 měsíců zpět #21893 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Canon EOS 7D
Tak co Hoopy, už je čím se chlubit? Pochlub se, už je v domácím parku EOS 7 D?????
Já zpracovávám už více než 3 měsíce okolo 2000 fotografií z reportáže z motocrosu.Je to o to těžší, že 95-98% fotografií je precizních, takže je největší problém a dilema vybrat ty nej-tak jako vždy -pro mě.
Fotil jsem teleobjektivem v březnu-na Manuální nastavení a osvcědčilo se mi to nejlépe. Až dojdu do finále=výběru tak 30 fotek ( výběr 1:66), tak je sem vložím.
Prodal jsi Nikona aspoň slušně?
PS: tuhle rakci jsem napsal ještě před přečtením SZ.....

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 10 roků 11 měsíců zpět od traxxas.

• traxxas
  • Super borec
  • Super borec
Více
Moderátoři: Miloš