file Question Canon EOS 7D

14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13534 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Canon EOS 7D
Tak a teď mi poraďte. Příští kolo soutěže (už začalo a končí v půli května) má vypsané téma:SPORT. No jenže co teď s tím, když já nemám teleobjektiv? Ten na který mám zálusk (Canon EF 70-200 L IS USM ať už f4 nebo 2,8 se cena šplhá od cca 32.000 až do 65.000) teď koupit nemůžu. Takže nějakej fotogenickej typ sportu, při kterém se nemusí fotit teleobjektivem. Třeba něco jako tůůůůůristika..... :laugh: :laugh: :laugh: Anebo budu nakonec donucenej vzít starou DMC FZ 50..... :blush: ale to se mi nechce kvůlivá pomalému seriovému snímání, pomalému ostření a špatné práci s hloubkou ostrosti a v neposladní řadě u halových sportů-nemám k ní výkonný externí blesk.... :blush:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 14 roků 1 měsíc zpět od traxxas.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• traxxas
  • Avatar uživatele traxxas Topic Author
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13532 od traxxas
Karel napsal:

Jirko, u mě 100 bodů ta první. Moc pěkné barvičky, škoda toho nebe. Určitě by se tam hodil mráček, nebo jiná barva. Ta druhá je asi pro profíka něco navíc, než "kýč" z první foto. Ale jak píšu, pro mě to kýč není a opravdu se mi líbí. :good:

Karle, taky ti moc děkuji za tvůj názor, člověka to potěší a trochu upevní sebevědomí, páč moje holky doma mi dávají docela čoud, když jim občas ukážu nějaké fotky.

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13503 od Karel
Karel replied the topic: Re:Canon EOS 7D
Jirko, u mě 100 bodů ta první. Moc pěkné barvičky, škoda toho nebe. Určitě by se tam hodil mráček, nebo jiná barva. Ta druhá je asi pro profíka něco navíc, než "kýč" z první foto. Ale jak píšu, pro mě to kýč není a opravdu se mi líbí. :good:

• Karel
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13486 od traxxas
hooopy napsal:

mna neoslovila ani jedna ani druha... tolko slovo laika

No i to je názor...... :bye: :v: :v: sice mě zrovna nepovzbudil, ale je to tak....řečeno slovy klasika.... :v:

edit: jenom pro zajímavost vložím názor profíka, kterému jsem pár fotek poslal a tohle je jeho vyjádření k fotce č.2-zde uvedené-solární panely...

"...Achoj,

to je prave pekny, ze nevim, jestli to je tvoje nejlepsi fotka, jenom se mi nejvic libi.
Zda se mi citelna, a na to, ze to jsou nejaky prisroubovany panely docela "ziva"
Mozna, ze za dva roky uz bych z ni nadsenej nebyl a porota muze mit jinej nazor ... ovsem dneska mas za ni ode me 100 bodu.

Drz se
V.P...."......
a z toho mám opravdovou radost.... :bye:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13484 od traxxas
Kokin napsal:

No náhodička se povedla ;-)
Ono i to "nepatřičný" nebe tam má svoje místo na konec - ta bílá je kontrastní. Skoro to vypadá, že jsi schválně vymazal mraky i modrý nebe, jenom aby vynikly ty červený tóny a nerušila je modrá :-)

Hele zase náhoda (nenáhoda)-protože to bylo podvečerní slunko=tudíž teoreticky nejvhodnější 2. denní čas na focení=světlo filtrované dlouhou dráhou svého průchodu atmosférou (přírodním filtrem) s příznivým úhlkem dopadu- tak se osvětlení a barvy samy od sebe jeví úplně jinak, než je tomu během dne za normálních světelných podmínek a protože tohoto jsem si vědom, tak jsem záměrně vybral tuto hodinku-ale nebudu lhát-během času , co jsem m ěl na focení do soutěže, tak se dobré světlo opakovalo minimálně 4x.....

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13483 od hooopy
hooopy replied the topic: Re:Canon EOS 7D
mna neoslovila ani jedna ani druha... tolko slovo laika

Keď Noe začal s Archou, ešte nepršalo.

alebo:

"Я не знаю, Я пиротехник"

• hooopy
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13482 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Canon EOS 7D
No náhodička se povedla ;-)
Ono i to "nepatřičný" nebe tam má svoje místo na konec - ta bílá je kontrastní. Skoro to vypadá, že jsi schválně vymazal mraky i modrý nebe, jenom aby vynikly ty červený tóny a nerušila je modrá :-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13481 od traxxas
Kokin napsal:

Mě tedy nadchla ta první :-) To jsou kouzelný barvy a ta skladba domů se střechama to umocňuje - z tý fotky je cítit takový žár a přitom historie, jako kdyby člověk procházel hradem a najednou někdo zatopil v krbu....
Moc hezký ;-)

Ta druhá mi nic neřekla, není v tom vidět nic lidskýho, jenom architektonická realizace výtvoru z počítače, takovou architekturu nemusím - ale asi se bude líbit profíkům provedením fotky, to neposoudím.

Ta první by ale byla hezká i jako velkoformátová dekorace - odkud to vlastně je?

Takže také děkuji za ohodnocení-je vidět, že co člověk-to názor-a to je dobře..... :v: :v:

Tak ta první, kterou kluci-organizátoři-nazvali "Jirkova barevná ulička" je od nás z Jindřichova Hradce a je to ulička dole pod hradem a zámkem, kde dýchá reálná historie 13-16. století....sem si říkäl, že pokud nikde nic nenafotím, tak tady by to mělo vyjít. A je paradox, že jsem to byl nucenej fotit s přizvednutým horizontem, páč v tu chvíli tam stála dodávka a vykládala a já fotil nad ní-přes ní-aby nebyla vidět. Potom jsem se vrátil(když odjela) a udělal pár snímků v kompozici i s dlažbou a dolejškem a ty už vůbec nebyly to pravý ořechový. Jak někdy náhoda rozhodne, co? B) :v:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13479 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Canon EOS 7D
Mě tedy nadchla ta první :-) To jsou kouzelný barvy a ta skladba domů se střechama to umocňuje - z tý fotky je cítit takový žár a přitom historie, jako kdyby člověk procházel hradem a najednou někdo zatopil v krbu....
Moc hezký ;-)

Ta druhá mi nic neřekla, není v tom vidět nic lidskýho, jenom architektonická realizace výtvoru z počítače, takovou architekturu nemusím - ale asi se bude líbit profíkům provedením fotky, to neposoudím.

Ta první by ale byla hezká i jako velkoformátová dekorace - odkud to vlastně je?

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13460 od traxxas
Mládě.Fidži napsal:

První je námětově zajímavá, ale to bílé nebe kazí dojem. Druhá je super :thumbup:

Děkuji za ohodnocení... :) :) :)
Jóóó to jsem celej já, dokopal jsem se jed jednou vyjet fotografovat v daném časovém rozmezí a to navečer a měl jsem na to cca 20minut-slunce se začalo uklíádat do oparu a světlo sláblo a já neměl přímý cíl v mysli a tak to bylo-hop nebo trop. A nebe holt nebylo takový, jak bych si i já představoval. Ke všemu je to focený bez polarizáku a směrem na jih-takže už chápeš-kdyby to bylo aspoň o 180°opačně, tak to nebe vyleze i bez filtrů jinak. :)

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 1 měsíc zpět #13453 od Mládě.Fidži
Mládě.Fidži replied the topic: Re:Canon EOS 7D
První je námětově zajímavá, ale to bílé nebe kazí dojem. Druhá je super :thumbup:

• Mládě.Fidži
Více
14 roků 1 měsíc zpět - 14 roků 1 měsíc zpět #13449 od traxxas
Tak jak jsem slíbil, vložím sem fotku, která obstála v konkurenci ve fotosoutěži, do které jsem se přihlásil-DOBROVOLNĚ... :laugh: :laugh: :laugh:
Z devíti zúčastněných a ze 17 snímků na téma "architektura" se tato fotka umístila na 3-5. místě se dvěma body z maximálně tří možných. Publikována byla bez podpisu, v rámci zachování objektivity-anonymity-při hodnocení a i teď visí na tom webu bez podpisu. Měl jsem i lepší snímky, ale nechal jsem si "odborně" poradit od členů rodiny a asi už to nebudu víckrát opakovat. Když jsem zaslal organizátorům další snímky mimo soutěž, tak je hodnotili jako daleko lepší.
Takže tady je nostalgie a romantika co bere hlavně ženský-jedna byla v porotě ( a já o tom věděl) -to je ten soutěžní snímek

a tady je jeden z těch nesoutěžních, co mi doma rodina sepsula a mino soutěž se nakonec líbil daleko víc....

The Truth Is Out There
Přílohy:

• traxxas
Více
14 roků 2 měsíců zpět #12025 od traxxas
Tak jsem vložil pár fotek do své fotogalerie-viz:

http://www.vstromklub.cz/galerie?func=viewcategory&catid=38

zatím jsou pouze ty, co jsem nafotil během jediného nedělního odpoledne a bez polarizáku (ten do teď nemám). Nekamenujte mě, než jsem přišel na to, že musím zaškrtnout "zveřejnit" tak tam mám 10 fotek 2x..... :blush:
Musím písnout Kokinovi, jestli to půjde vymazat, já nepřišel na to jak..... :cry:

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
14 roků 2 měsíců zpět - 14 roků 2 měsíců zpět #12024 od traxxas
hooopy napsal:

no..precitam si to ..jasne.... dik....

ale pripajam sa ku Kubovi..... aj ja uz cakam na nejaku poriadnu fotku.... :P :P :P alebo kludne aj tri..... take, ktorymi by si sa prezentoval...

PS: dik za recenzi.... idem na to

Tak za tu krátkou dobu už jsem nafotil přes 3 500 fotek, některé ještě nemám zpracované, každou volnou chvíli tomu věnuji. Drtivá většina jsou reportážní z oslav a tak makám, abych je mohl předat zúčastněným ( jedny čtyřicátiny a dvoje padesátiny a k tomu maškary-masopust-dělám to zadarmo-resp dostal jsem nějakou plzničku-prostě mě to baví). Nejvíc času mi zabírá selekce, k té se musím vracet třeba 3-5x i víckrát a už se s tím nepářu, fotky s takovým objemem dat končí neúprosně v koši, bo archiv by mi za chvilku zaplnil HD. Něco málo fotek se mi zadařilo při jednom slunným odpoledni z přírody, ale neměl jsem žádný flitr. Ok musím něco vybrat a vsunout to sem..... :blush:
PS: dejte mi čas na výběr pár fotek z těch cca 800-1000 ks co mám aktuálních finálních.

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 14 roků 2 měsíců zpět od traxxas.

• traxxas
Více
14 roků 2 měsíců zpět #12018 od hooopy
hooopy replied the topic: Re:Canon EOS 7D
no..precitam si to ..jasne.... dik....

ale pripajam sa ku Kubovi..... aj ja uz cakam na nejaku poriadnu fotku.... :P :P :P alebo kludne aj tri..... take, ktorymi by si sa prezentoval...

PS: dik za recenzi.... idem na to

Keď Noe začal s Archou, ešte nepršalo.

alebo:

"Я не знаю, Я пиротехник"

• hooopy
Více
Moderátoři: Miloš