file Question VOLANT A KŮŽE

11 roků 7 měsíců zpět - 11 roků 7 měsíců zpět #32412 od traxxas
traxxas replied the topic: VOLANT A KŮŽE
Romane díky moc. Ono to nakonec nějak dopadne. Až budu mít chvíli času, zajedu nejdříve do svého servisu poradit se, jaké jsou možnosti. Pokud nebude nic rozumného k mání, nastoupí plán b).... to je to, co mi tady radíte v odkazech...asi přečalounění u firmy, která se tím zabývá. Kdyby ten volant nebyl multifunkce, tak by to bylo asi všechno jednodušší. Téma jsem sem hodil v naději, že už někdo něco podbného řešil a přišel na zázračný všelék, jak nějakou chemií nechemií navodit zase alespoň přibližně původní uživatelský komfort koženého potahu volantu.Až se to někam posune, dám vědět, jak to dopadlo, třeba se to někdy někomu hodí.... ;-) ;-) ;-)

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 11 roků 7 měsíců zpět od traxxas.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• traxxas
  • Avatar uživatele traxxas Topic Author
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
11 roků 7 měsíců zpět - 11 roků 7 měsíců zpět #32393 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: VOLANT A KŮŽE
Jirko, rád bych ti poradil. Ale já mám auto paštiku s obyčejným "gumovým" volantem. A tam je to jednoduchý :-)

Ale co jsem koukal na netu, jsou na to buď firmy:
tady
tady
tady

Anebo si nechat nekde demontovat volant (kvůli airbagu a tak) a pak to hodit normalnimu calounikovi.
Nic lepšího mě nenapadá.
Poslední úprava: 11 roků 7 měsíců zpět od Roman Jakub.
Poděkovali: traxxas

• Roman Jakub
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
Více
11 roků 7 měsíců zpět - 11 roků 7 měsíců zpět #32388 od traxxas

Petr Podařil napsal: Na ty upatlaný volanty platí ... prostě tam nelez se zasr*nejma rukama :evil:

...né teď vážně, znám to taky, strávím tam taky dost času.
V autě si vozím vlhčené ubrousky a ruce si občas otřu. Pokud je už upatlaný volant, tak většinou stačí pravidelně (třeba 2x/měsíc) otřít obyčejným vlhčeným ubrouskem nebo jsou i čistící ubrousky na kůži (třeba na sedačky), v horším případě stačí vlažná mýdlová voda.
Ty všechny chemikálie co píšeš tomu spíš ublížily a narušily povrch kůže. Kůže je přírodní designový materiál a nevydrží všechno.
Takže nejlepší prevence je ...akce čisté ruce :good:

Ach jo, vím, že máš asi pravdu. Já ty ubrousky taky zkoušel(ty na kůži a bylo to ještě horší-to bylo na začátku potíží) ale efekt žádný. Když já z přemíry snahy tomu asi víceméně ublížil a teď už nefunguje vůbec nic z toho co zkouším a čím jsem zoufalejší, tak tomu dávám asi víc na prdel. Nojo, pilnej blbec je horší než línej brabenec... :-(

PS: moc si vážím obou reakcí, jak tvojí tak barvajsovy, myslel jsem, že mi tady někdo poradí, tahle věc se tady neprobírala a ani se nedá nikde dohledat na internetu, narozdíl od jiných.

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
11 roků 7 měsíců zpět #32373 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: VOLANT A KŮŽE
Na ty upatlaný volanty platí ... prostě tam nelez se zasr*nejma rukama :evil:

...né teď vážně, znám to taky, strávím tam taky dost času.
V autě si vozím vlhčené ubrousky a ruce si občas otřu. Pokud je už upatlaný volant, tak většinou stačí pravidelně (třeba 2x/měsíc) otřít obyčejným vlhčeným ubrouskem nebo jsou i čistící ubrousky na kůži (třeba na sedačky), v horším případě stačí vlažná mýdlová voda.
Ty všechny chemikálie co píšeš tomu spíš ublížily a narušily povrch kůže. Kůže je přírodní designový materiál a nevydrží všechno.
Takže nejlepší prevence je ...akce čisté ruce :good:

• Petr Podařil
Více
11 roků 7 měsíců zpět - 11 roků 7 měsíců zpět #32338 od traxxas

barvajs napsal: U nás v podhůří se tim jeden borec živí...
http://www.volantech.cz/

Díky moc, vypadá to, že to je jedna z alternativ, která padá v úvahu, pokud se nenajde nějaká jednodušší.... :good: :good: :good: Zádrhel je čas-termín a demontáž-kdyby to tak dělali na počkání a komplet.... ;-) Nojo asi to nejde.

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
11 roků 7 měsíců zpět #32333 od barvajs
barvajs replied the topic: VOLANT A KŮŽE
U nás v podhůří se tim jeden borec živí...
http://www.volantech.cz/
Poděkovali: traxxas

• barvajs
Více
11 roků 7 měsíců zpět - 11 roků 7 měsíců zpět #32331 od traxxas
traxxas created the topic: VOLANT A KŮŽE
Mám také jeden dotaz.
Už delší dobu řeším střídavě úspěšně/neúspěšně jeden problém s koženým potahem na origo multifunkčním volantu u Škody Octavia. Asi to leckterý z vás zná, po delší době se volant ušpiní a začne jakoby lepit. Před rokem ještě pomáhalo vyčistit ho třeba aktivní pěnou od Wurtha na čalounění nebo okna, nebo teplým roztokem Vanishe a vody a pořádně opláchnout a nechat uschnout. Poslední dobou se to dostalo do stadia, kdy mi připadá, že nefunguje už vůbec nic. A navíc, když se tak zamyslím, vzhledem k tomu co najíždím ročně za dávky km v každém počasí a ne vždy s čistýma rukama, tak v té kůži asi slušně musí bujet plísně a kvasinky. Poslední dobou jsem to zkusil čistit denaturákem, ale pomůže to vždy jen na chvíli a přijde mi, že ta kůže trpí pod tím jeho vlivem, jako hrom. Vzhledem k tomu, že volant je propojený s kde čím, počínaje ovládáním HF, autoradia a nevím čeho ještě a jeho cena je dost vysoká a jízdní diskomfort se zvětšuje, potřebuji věc nějak řešit. Rukavice jsou krajní řešení, nový univerzální kožený potah na starý nic neřeší, protože krom toho, že úplně nepásne, tak se podle mého názoru srágory a brebery velmi brzy uchytí v novém potahu a ojede to dál. Máte někdo zkušennost s fungující očistou a desinfekcí? Nebo případně přečalounění volantu do stavu origo jako nového?
Předem díky moc za dobré rady.
PS: sundání starého koženého potahu a obšití novým kvalitním koženým potahem, leč univerzálním, jsem zatím zamítl, protože ten univerzál nepasuje obemknout volant s jeho rameny (4) s napasováním, jak by měl.

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
Moderátoři: Mates