exclamation-circle Important Tažné vozíky versus skupiny ŘP

13 roků 4 týdnů zpět #20409 od Janek
Janek replied the topic: Re: Informace ke Zvůli 15.4.-17.4
:laugh: :laugh: :laugh: já se tu rozepsal a když jsem to chtěl odeslat spadnlo mi připojení :dash: :dash: :dash: Takový psaní a je fuč...

Večer si sem sednu Kokine a ten výklad ministerstva (od Douši) zkusím větu po větě rozepsat tak jak bych to podal lidem v autoškole. (kdyby se zajímali :laugh: )
Nechci aby tu někdo říkal, že si Janek myslí že jeho slovo má větší váhu než výklad ministerstva, ale trošku "logiky" toho kdo to tam popisoval se dá ještě "dovysvětlit"...

Jinak bezva zajímavý téma :good: co to přesunout do samstatnýho vlákna... páč asi jen čas tady ukáže kde slovo pravdy stojí...

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Janek
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
  • Pozitivní lidé jsou vítězi dřív, než hra začíná...
Více
13 roků 1 měsíc zpět - 13 roků 4 týdnů zpět #20402 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Informace ke Zvůli 15.4.-17.4
No Janku já to myslel původně jak píšeš ty. Jenomže si přečti ten odkaz co poslal Douša. Je tam link na dokument z Ministerstva s rozkladem, který říká, že písmeno 4 platí pro skupinu B a ty odstavce nejsou brány "a zároveň", ale že opravdu je to tak blbě psané, že naštěstí i Ministerstvo výklad dává u odstavců a) b) a c) že platí "a nebo".
Takže ty omezení specifikované v zákoně odstavci musíš plnit podle nich a to nevýlučně, ale minimálně. Pokud splníš tedy podmínku v bodu c), neomezuje tě údajně bod a)

A pak opravdu platí, že můžeš s řidičákem typu B jet s libovolným vozíkem, pokud nejvyšší přípustná hmotnost sestavy nepřesáhne 3,5 tuny. A k tomu je výlučná podmínka jiný bod zákona, který říká o tom násobku. Ale bod 4 je vyložený v rozkladu jasně. Tedy úplně jinak, než ho vykládají autoškoly a díky tomu, si spousta lidí dělá B+E či dokonce C za desítky tisíc kvůli karavanu, byť by očividně nemusela, pokud tedy auto + karavan nejdou přes 3,5 maximální papírové hmotnosti...

Ale protože je to český zákon, tj. má možnosti "vícero výkladů", tak si radši ten rozklad Ministerstva vytisknu a budu vozit s sebou, kvůli policajtům, co by snad měli výklad svůj ;-)

Je to zmatek a pokud by neexistoval ten rozklad o Ministerstva a Besipu, nevěřil bych tomu ;-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz
Poslední úprava: 13 roků 4 týdnů zpět od Kokin.

• Kokin
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Více
13 roků 1 měsíc zpět - 13 roků 1 měsíc zpět #20400 od Janek
Janek replied the topic: Re: Informace ke Zvůli 15.4.-17.4
Kokin napsal:

Ano, pročítal jsem to a musím přiznat, že jsem se mýlil...

V reálu tedy jestli to už chápu správně:
B = auto + přívěs maximálně 3,5 tuny (tedy za moje auto s 2.560 kg můžu s B-čkem mít vlek či karavan s max. hmotností 940 kg) :v:
B+E = auto do 3,5 tuny + nebržděný přívěs 750 kg a nebo brzděný do maximálně 1,5 násobek aktuální motnosti vozu ;-)

Pro mě z toho vyplývá, že když seženu brzděný karan, který bude mít v papírech maximálně 940 kg, můžu ho řídit i já nebo manželka ;-) :v:

Díky Doušo ;)

Tak klucí, ještě já...
...já se domnívám Kokine že se mýlíš dál:
sk. B = (auto do 3.5tuny, 8 míst k sezení kromě řidiče) a SMÍ BÝT PŘIPOJEN vlek MAX do 750kg celkové hmotnosti. Howgh (§ 81 odst 4a, zák 361/2000Sb.)

...tedy Kokine pokud s Bčkem povezeš vlek který bude mít celkovou přes 750kg ( jak píšeš karavan s max. 940kg)...máš problém. To co se v zákoně píše v § 81 odst 4c že nesmíš překročit hmotnost soupravy 3,5 tuny a celkovou hmotnost přípojného vozidla nesmí nepřevýšit pohotovostní hmotnost motorového vozidla je pro drobečky typu http://www.hummer.cz/hummer-h2-sut-2008/technicke-udaje.php?str=karoserie na které je pamatováno už v tom smyslu, že když tímto povezeš vlek s pískem a hráběma budeš potřebovat sk. B+E - tzn. jinými slovy: pro sk. B přes 3,5 tuny vlak nejede....

sk. B+E = (auto do 3.5tuny, 8 míst k sezení kromě řidiče) a vlek u kterého už nejsi ničím limitován (hmotností soupravy do 3,5 tuny a celkovou hmotností přípojného vozidla nepřevyšující pohotovostní hmotnost motorového jak je popsáno v § 81 odst 4c)...tedy jezdíš s vleky s celkovou hmotností nad 750kg (a více) tady tě limituje už jen jak píše Pavel správně - povolenou hmotnost na kouli...

Co se týká popsaných hmotností: Celková, užitečná, pohotovostní... je vše černé na bílém v TP (velký) a OTP (kartička co vozíme u sebe) takže žádný dohady že vezu nebo nevezu tchýni a podle toho jsem si připojil vlek... :good:
Poslední úprava: 13 roků 1 měsíc zpět od Janek.

• Janek
  • Pozitivní lidé jsou vítězi dřív, než hra začíná...
Více
13 roků 1 měsíc zpět #20379 od Pavel
Pavel replied the topic: Re: Informace ke Zvůli 15.4.-17.4
Vše co píšes Kokine je pravda, ale nezapomeň na jednu nejdůležitější věc - kolik máš povolených kg na tažným. To je nejdůležitější.
(snad jsem to nepřehlídnul a nebudu vypadat jako blbec).

• Pavel
Více
13 roků 1 měsíc zpět #20371 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Informace ke Zvůli 15.4.-17.4
Ano, pročítal jsem to a musím přiznat, že jsem se mýlil...

V reálu tedy jestli to už chápu správně:
B = auto + přívěs maximálně 3,5 tuny (tedy za moje auto s 2.560 kg můžu s B-čkem mít vlek či karavan s max. hmotností 940 kg) :v:
B+E = auto do 3,5 tuny + nebržděný přívěs 750 kg a nebo brzděný do maximálně 1,5 násobek aktuální motnosti vozu ;-)

Pro mě z toho vyplývá, že když seženu brzděný karan, který bude mít v papírech maximálně 940 kg, můžu ho řídit i já nebo manželka ;-) :v:

Díky Doušo ;)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
Více
13 roků 1 měsíc zpět #20366 od Douša
Douša created the topic: Re: Informace ke Zvůli 15.4.-17.4
S kokinem sme se na sraze bavili že nejde táhnout za jeho autem karavan. Jde a může mít až tunu
http://www.adamek.cz/pick-up/pravo/tazeni-privesu-ridicak/

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvé problémy, ale nasere tolik lidí , že se vyplatí si ji uchovat!!!!!

• Douša
  • Avatar uživatele Douša Topic Author
  • Bez humoru se dá žít, ale proč?
Více
Moderátoři: Mates