file Question Plánovač tras.

10 roků 4 týdnů zpět - 10 roků 4 týdnů zpět #40488 od vladom
vladom replied the topic: Plánovač tras.
Ja si taktiez pozriem trasy na GOOGLE MAPS - a potom cez prejazdne body nahadzem do iGO.

Inac mal by sa dat pouzit priamo vyexportovany KML subor z GOOGLE MAPS v iGO - akurat ho treba trochu upravit lebo ma vela prejazdnych bodov - chystam sa to odskusat ale este som sa k tomu nedostal.

Inac pouzivam iGO primo v Mobile aj v Moto-Navigacii - cize sa ulozene trasy daju lahko prehadzovat.
Vacsinou ich vytvaram v mobile , lebo tam to je vdaka procesoru a pamati ovela rychlejsie a aj rozlisenie je ovela lepsie.
Poslední úprava: 10 roků 4 týdnů zpět od vladom.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• vladom
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
10 roků 4 týdnů zpět - 10 roků 4 týdnů zpět #40486 od honpys
honpys replied the topic: Plánovač tras.
Ahoj Pavle,

já to dělám tak, že si celou trasu připravím v mapách od Google a poté si to přepisuji do navigace ručně a na ni pak trasu zkouším, kudy mne vede, narazil jsem totiž na problém, že když to připravím v nějakém jiném programu, tak se většinou neshoduje stejná aktuálnost a podrobnost map a poté mě to vodilo úplně špatně, u Tebe vím, že s Kajkou neholdujete žádným offroudu, tak bych Ti doporučil toto, hlavně si doma vyzkoušíš, kudy Tě to vede a nemusíš potom na trase řešit, že Tě to vede špatně nebo někudy, co v navigaci v mapě nemáš.

Jak máš aktuální mapy v navigaci, kdy jsi je aktualizoval?

Takže ve zkratce můj způsob plánování trasy:

1. Příprava přes mapy Google .
2. Dohledání ubytování dle daných denních cílů na camping.info
3. Doplánování výletů na trase
4. Potupné nacvakání do navigace s průjezdními body
5. Postupné zkoušení trasy v navigaci, kudy mne vede.
6. Finálně ukládám každý den zvlášť.

Tento postup mám otestovaný na našich cestách Evropou i na různé výlety a nikdy mne nezklamal, raději věnuji více času doma při plánování trasy a zkoušení doma v navigaci, nežli pak mnohem více času na trase, kde to pak stojí více nervů, benzínu a hlavně je člověk z toho víc utahanej a méně koncentrovanější na řízení a tím i cesta méně bezpečnější.

Co nevím, tak je, jak je to u IGO Primo, zda jde vytvářet itinerář, já používám TomTom GO730 Trafic, tam to jde, ale vím, že v mobilní aplikati TomTom to nefunguje. U Navigonu jsem narzil na to, že tomu je naopak v mobilu to jde, ale v klasický navigaci ne.
Poslední úprava: 10 roků 4 týdnů zpět od honpys.

• honpys
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
Více
10 roků 4 týdnů zpět - 10 roků 4 týdnů zpět #40484 od Kysin
Kysin replied the topic: Plánovač tras.
sice mám garmina a ten má basecamp ale občas používám http://www.gpsies.com/createTrack.do dá se tam navolit spousta formátů ve kterých se to dá uložit, např KML tím si můžu trasu plasticky prohlížet v google earth, nevím jestli IGO umí rastrové mapy, na to používám MOBAC hodně teď holduju satelitním mapám, mám rád místa kam cesty nevedou
Poslední úprava: 10 roků 4 týdnů zpět od Kysin.

• Kysin
Více
10 roků 4 týdnů zpět #40483 od Lion
Lion created the topic: Plánovač tras.
Ahoj, používáte někdo plánovač tras na PC kde je to na monitoru pěkně přehledné a potom to jde dát do navigace,našel jsem jich docela dost Falk,Michelin,66,Adac atd.Ale zajímalo by mě s čím máte Vy dobré zkušenosti a co je jednoduché na vložení takto upravených tras do navigací já mám např.Igo primo.Pavel

• Lion
  • Avatar uživatele Lion Topic Author
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži