file Question Co máte za navigace?

9 roků 3 měsíců zpět - 9 roků 3 měsíců zpět #44516 od Chobotnička
Chobotnička replied the topic: Co máte za navigace?
For Ziskop:
Používal jsem Sygic navi v edici od Vodafonu na Samsungu Galaxy Note 1 a absolutně bez jakýchkoliv problémů, jak se samotným softwarem, tak s mobilem. Telefon se nikterak nepřehříval a i celý průběh navigování byl plynulý, jak na origo navi.

Do boje jdi vždy s úsměvem,neboť mrtví,kteří se neusmívají jsou oškliví.
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od Chobotnička.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Chobotnička
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
  • Zdáááárek
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44514 od Losky
Losky replied the topic: Co máte za navigace?
Slabší nabíječka je docela dobrý nápad...

• Losky
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44506 od ziskop
ziskop replied the topic: Co máte za navigace?
Takze sam si odpoviem ak by to niekoho zaujimalo tak dnes som otestoval Sygic v13 na Androide 4.4 Touch Wiz na Samsung Galaxy S4.
Telefon bol napojeny na 0.5A nabijacku, na zaciatku testu 55%baterie. Spustil som Sygic, demonstraciu trasy z Bratislavy do Pariza, osvetlenie displeja 100%, WiFi neustale vyhladavanie novych sieti, slaby GPS signal, mobilne data HSDPA, hudba do sluchatok, auto synchronizacia, otacanie obrazovky, bluetooth pripojenie na druy telefon, readig mode, S-Beam, NFC, air view, air gesture, smart stay, smart scroll, smart pause, multi window, na pozadi beziacich 9 aplikacii. Pocas testovania som vybavil cca 20 minut telefonatov.
Cely test trval 75minut. Telefon skoncil na hodnote 52% a pocas procesu a aj telefonovania bol "len" teply, nie horuci ako zvykne byt. Simulacia tepleho vzduchu pocas leta zabezpecena ventilatorom firemneho ntb ktory ukazoval teploty procesora od 30 - 40stupnov a jeho ventilator fukal na telefon ked som z neho netelefonoval..

Vysledok - Ked dostal telefon riadne do drzky a bezal naplno, tak sa na 0.5A nabijacke vybijal ~2.5 - 3% za 75min, pri teplote okoliteho vzduchu na urovni ~30 stupnov.
Tepelna poistka ho nevypla a ziadne problemy s nim neboli. Teplota baterky bola s telefonom na 1A nabijacke porovnatelne nizsia, co podla mna prispelo k lepsiemu odvodu tepla od procesora a gpu.

Zaver: serem sa na cele chladenie, telefon pojde do puzdra, lem mu na leto pichnem slabsiu nabijacku :)

Only a motorcyclist knows why a dog sticks his head out of a car window!

• ziskop
Více
9 roků 3 měsíců zpět - 9 roků 3 měsíců zpět #44502 od ziskop
Ked sa clovek hrabe internetom najde aj tekato volaco :-D .. vzivote by som nepovedal ze to existuje

moto klima

Ale aby som prispel aj k teme, tak najjednoduchsie je vypnut vsetky nepotrebne aplikacie, vypnut mobilne data a vsetky ostatne ficury telefonu (samostmievaci display, smart scroll air view a cokolvek co vyuziva akykolvek senzor). Idealne je si tam natiahnut cisty android (napr samsung ma nadstavbu touchwiz - to su vsetky tie efekty a ine voloviny, podobne je to Sense u HTC atd. Jedine co ma cisty android je google nexus) a nieco co som teraz vyhrabal na internete a sameho by ma to nenapadlo je - kupit si novu pamatovu kartu. Stara, ak ma uz co to za sebou, tak pri kazdom pracovani s nou musi telefon vynalozit viac a viac usilia. V mojom pripade ma pamatovka dobrych 6 - 9 rokov. Ja mam na tej pamatovke nainstalovany Sygic a aj vsetky mapy su tam, takze moj problem moze byt aj v tom. Posledna vec, co ma napada, ze sa da spravit a nemusi na to clovek vynalozit privela usilia je slabsia nabijacka. Standardne sa tieto telefony nabijaju 1A a tusim 5V. Mam ale nabijacku s tymto konektrom, ktora ma len 200mA (original na ten maly handsfree do ucha co nosim v aute) a aj ked nabijanie trva neskonale dlho, telefon na nej nejavi znamky zahrievania (testovane v kancelarii, nakolko to je na 220V)
Slabsia nabijacka telefonu neuskodi, prave naopak. A pokial ma ten telefon odber dajme tomu 300 - 400mA pocas navigovania tak 0.5A nabijacka, by ho mohla drzat pri zivote bez zbytocneho prehrievania. Sice sa nenabije, ale ani sa nevybije a teoreticky teda ani tak moc neprehreje.
Dovod preco chcem nabijat pocas cesty je ten, ze ked zoskocim z moto, tak chcem s telefonom fotit, volat, pisat alebo sa dalej navigovat v meste. PReto mi nevyhovuje ho mat na baterke pocas jazdy...

Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od ziskop. Důvod: Doplnenie

• ziskop
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44501 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Co máte za navigace?
jo, nad chlazeným pouzdrem jsem taky uvažoval. Došel jsem ke geniálnímu nápadu pod telefon umístit "pasiv" - prostě destičku hliníku nebo mědi. Nakonec jsem vzhledem ke své lenosti došel jen k tomu, že otevřu zip, odklopím "slídu a telefon přichytím gumkama aby se nehýbal, to stačí v horku, na déšť telefon zapnu zpět pod slídu :)

• PetrOV
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44499 od ziskop
Pisal som tu velmi velmi obsiahlu teoriu o vyrobe chladenia az tak dlho, az ma odhlasilo z fora a znova to pisat nejdem. Medzitym ma napadlo, ze si kupim vetrany case. Totizto navi si viem spojit s prilbou a v takom pripade hodin telefon do vrecka a v dazdi nudzovo dojdem tak kam potrebujem, prip sa budem riadit len pokynmi v usiach a nie tymi na displayi. Ruku na srdce ale komu sa chce niekam terigat vo velkom dazdi ? Tu chvilu kym sa to vyprsi preckam na zastavke alebo na pumpe no a na najdenie niecoho takeho v zapadnej europe staci ist dostatocne dlho po hlavnej ceste.

Kazdopadne sa ale pokusim vyrobit chladeny case, ktory by enstratil na vodotesnosti. aj napriek tomu, ze si toto odporuje, dam vediet ak sa mi to podari..

• ziskop
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44497 od Losky
Losky replied the topic: Co máte za navigace?
Já používám Sygic a tel mám LG L9 II a uhlopříčku 4,7". Trošku topí, ale když vypnu data, je to o něco lepší. Ale ještě jsem ho za provozu nenabijel na motorce. Předchozí Sony Xperia P se 4" se v létě přehříval a vypínal. Používám ale takové to kožené pouzdro s fólií, které nevětrá, mám jen pootevřený zip.

• Losky
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44496 od vladom
vladom replied the topic: Co máte za navigace?
Ona je to jedna z nevyhod telefonu ako navi - vacsina sa hreje - a pri pripojeni na nabijanie obzvlast.
Odvetranie by bolo vhodne - ale zase nastava problem s vodotesnostou ..

• vladom
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44495 od ziskop
Ste tu niekto, kto pouzivate Sygic na androide ? Najlepsie na "velkych samsungoch"?
Ja mam galaxy s4. Problem ale vidim v pripadom prehrievani. Ono je pravda, ze ten telefon je horuci aj ked je teraz cez zimu v aute (GPS + internet + nabijanie + display naplno)
Mam drziak navi rintech. Tak rozmyslam, ci tam je ten telefondostatocne vetrany, alebo budem musiet este namontovat nejaky ventilator ktory by z obal odvadzal vzduch

• ziskop
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44494 od atomik
atomik replied the topic: Co máte za navigace?

LuckyLuke napsal: Já bych měl trochu jiný dotaz. Jelikož mám odolný telefon CAT B15q s Androidem a GPS modulem, tak se chci zeptat jestli nemáte někdo tip na aplikaci pro navigaci do mobilu. Dříve jsem měl Nokii a ta měla svoji aplikaci na navigaci přímo v sobě. Díky předem za tipy.

Tak to by ti mohla vyhovovat navigace původně z nokie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps . Osobně používám mimo ČR . Stáhneš mapy v aplikaci , uložíš do mobilu a můžeš navigovat offline . Někdy se stalo , že nenašla číslo popisný , ale ulice našla vždy .

• atomik
  • DL 1000 K5
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44486 od vladom
vladom replied the topic: Co máte za navigace?
Ja pouzivam vsade iGO PRIMO.

• vladom
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44485 od E-Ryc
E-Ryc replied the topic: Co máte za navigace?
Pokud chces zadara, tak muzu doporucit Mapfactor Navigator a OSM mapy
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=cs
Za prachy je toho spousta, treba Sygic...

Jen bacha, odolne telefony obcas byvaji nevodotesne kdyz maji odkryte konektory (zapojeny nabijeci kabel).

• E-Ryc
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44484 od LuckyLuke
LuckyLuke replied the topic: Co máte za navigace?
Já bych měl trochu jiný dotaz. Jelikož mám odolný telefon CAT B15q s Androidem a GPS modulem, tak se chci zeptat jestli nemáte někdo tip na aplikaci pro navigaci do mobilu. Dříve jsem měl Nokii a ta měla svoji aplikaci na navigaci přímo v sobě. Díky předem za tipy.

• LuckyLuke
  • -LS-
Více
9 roků 4 měsíců zpět - 9 roků 4 měsíců zpět #44350 od Klokan1234
Klokan1234 replied the topic: Co máte za navigace?
Zdarec.
Zakoupil jsem navigaci Garmin Zumo 390.Zatím jsem jí vyzkoušel v autě.plná spokojenost.
Poslední úprava: 9 roků 4 měsíců zpět od Klokan1234.

• Klokan1234
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
Více
9 roků 4 měsíců zpět #44341 od titus
titus replied the topic: Co máte za navigace?
No já kupoval ke Garminu Lifetime Evropy za 1500,- což se dá.

• titus
Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži