file Question Co máte za navigace?

9 roků 2 měsíců zpět - 9 roků 2 měsíců zpět #45058 od oldik
oldik replied the topic: Co máte za navigace?
Životnost mobilu počítám 2, max 3 roky, takže poměrně často dochází k omlazení HW.
Kabel jsem koupil delší, abych ho právě jednou otočkou omotal kolem držáku, takže nic volně nevisí.
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců zpět od oldik.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• oldik
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
Více
9 roků 2 měsíců zpět #45056 od maestrom
maestrom replied the topic: Co máte za navigace?
S5 mini s nainstalovanou off line navigací mám, ale stejně jsem objednal tu čínskou motonavigaci.
Nejsem si jistej že vodotěsnost toho telefonu se týká i připojenýho kabelu. Ale i kdyby ano, ten konektor vlivem vibrací časem odejde - pokud máš držák z kterého ten kabel volně visí. Pokud máš takovou tu taštičku se slídou a kabel do ní šikovně namotáš, vibrace na konektoru nemusí být problém, ale zas je na sluníčku na ten displej přes tu slídu blbě vidět. Prostě jsem nenašel řešení s kterým bych byl spokojenej, takže mi ta čínská vodotěsná motonavigace s konektorama v pevně připojeným držáku s kšiltem proti sluníčku nakonec stejně přišla jako nejlepší řešení...(z těch finančně nenáročných)

• maestrom
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
9 roků 2 měsíců zpět #45054 od Czejcen
Czejcen replied the topic: Co máte za navigace?
No ale nikdo asi nepředpokládá, že si budeš kupovat nový dražší mobil jen jako navi na moto. Pokud ovšem ten mobil už máš, tak za nulový příplatek velmi dobře řeší navi. A ty peníze na levnou čínu prostě ušetříš... Připojíš samo do originálního držáku do cca 300Kč, takže bastlení je taky asi stejné.Jediná věc navíc je ten kabel nabíjení.
Ale moje reakce směřovala jen na to, že IP ochrana se již dá řešit i při zachování nabíjení a ovládat se to dá taky a tak to je.

• Czejcen
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Více
9 roků 2 měsíců zpět - 9 roků 2 měsíců zpět #45053 od vladom
vladom replied the topic: Co máte za navigace?

Czejcen napsal:
Nové Samsungy S5 mini, Xcover3, a také Sony xperie řady Z již lze nabíjet bez odkrytování konektorů. A všechny je lze také dobře ovládat v rukavicích.

No to je pekne - ale stoja tolko co 2ks cinskej vodotesnej motocyklovej GPS s aktivnym drziakom - kde netreba nic dobastlovat - upevnis a ides.

Ja nezatracujem riesenie s mobilom (sam som si kvoli tomu povodne kupil vodotesny HAIER W910 - a ako fon som s nim stale spokojny) - je to fajn - ale ak to ma stat viac ako 100 EUR - tak uz postradam zmysel.
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců zpět od vladom.

• vladom
Více
9 roků 2 měsíců zpět #45052 od Czejcen
Czejcen replied the topic: Co máte za navigace?

vladom napsal: A taktiez utesnenie v dazdi. Telefon s IP65 je sice fajn - ale ta plati ked ma zakryte konektory - takze v dazdi nemoze byt pripojeny na nabijacku ....

A taktiez trocha nepohodlie kvoli kapacitnemu dotykovemu ovladaniu ....

Nové Samsungy S5 mini, Xcover3, a také Sony xperie řady Z již lze nabíjet bez odkrytování konektorů. A všechny je lze také dobře ovládat v rukavicích.

• Czejcen
Více
9 roků 2 měsíců zpět #45049 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Co máte za navigace?
To máš sice pravdu, ale telefon mě na moto naviguje už 4 roky a nejen na cestě, ale i v terénu. Přehřívá se jenom za opravdu teplého dne na přímém slunku, jinak ne. S tím deštěm to taky nebude takové drama - na Stromu je za velkým plexi, vždycky na něj můžeš natáhnout pláštěnku :-) a hlavně, pár hodin bez nabíjení vydrží navigovat v pohodě...

• PetrOV
Více
9 roků 2 měsíců zpět #45047 od oldik
Mě u garmina po 2 letech začalo vypínat nabíjení, i 5x za hodinu. Prostě jsem jel, najednou ztráta napájení a zhasnuto. U toho telefonu mám zapnuto akorát gps, takže si myslím, že by to mělo s nabíjením fungovat. Při jízdě mám aktivovaný režim letadlo, takže mi pouze proběhne info, že mi někdo volá, jinak je tel neaktivní. Právě ten display je v mém případě žádoucí, protože na garmina jsem hrabal i během řízení. Tady mám smůlu a musím zastavit, což jako ochranný prvek vítám. To sundání rukavice už takový problém není.
V režimu, ve kterém jede telefon, vydrží poměrně dlouho bez nabíjení. Pokud i tak by doba jízdy byla delší, mikroteňák to jako havarijní řešení jistí.
Rozhodnutí to řešit telefonem nastalo v okamžiku, kdy jsem si spočítal investici do navi, která je po někdy i 2 letech kaput a její užití s ohledem na pořizovací cenu není v mém případě rozhodně v ideálním poměru. U telefonu nemám problém každý 2 roky koupit novej, proto s ním tak zacházím. A ještě mě doslova nasralo, že mi u druhýho, zrovna fungujícího garmina, 6 let starýho, nešly nainstalovat aktualizace. Na pobočce řekli, že mám smůlu a zařízení již nový formát aktualizací nepodporuje. Tím jsem na jednoúčelový zařízení tohoto typu absolutně zanevřel.

• oldik
Více
9 roků 2 měsíců zpět - 9 roků 2 měsíců zpět #45043 od vladom
vladom replied the topic: Co máte za navigace?
No je to riesenie , ale stale mozu nastat problemy s prehrievanim - pri nabijani a na slnku.

A taktiez utesnenie v dazdi. Telefon s IP65 je sice fajn - ale ta plati ked ma zakryte konektory - takze v dazdi nemoze byt pripojeny na nabijacku ....

A taktiez trocha nepohodlie kvoli kapacitnemu dotykovemu ovladaniu ....
Poslední úprava: 9 roků 2 měsíců zpět od vladom.

• vladom
Více
9 roků 2 měsíců zpět #45038 od oldik
Pro oživení. Minulý týden jsem vyhodil garmina, na mobilu na androida nahrál be on road, koupil držák za 150,-, trocha upravil, přichytil na držák co mám na stromovi přes samolepící suchý zip co používají RC vrtulníkáři a hlásím, že jsem konečně spokojen. Vypadá to pěkně, funguje to velmi dobře, telefon je furt díky nabíjení pořád v plném stavu aku a prostě paráda. Jak zllikviduju stávající mobil, koupím něco s ochranou IP 65 a je i v dešti vystaráno. Na mrholení ani tento nijak neskovávám.
http://oldanov.rajce.idnes.cz/DL_650_navi_mobil/

• oldik
Více
9 roků 3 měsíců zpět - 9 roků 3 měsíců zpět #44546 od PetrOV
Sygic je fajn, ale zjišťuju, že navigace využívající OSMaps jsou ještě lepší-detailnější a navíc komplet zadara.
Na droida třeba
Offline maps and navi https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.aponia.bor3.offlinemaps
Navigator https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator

s Navigatorem jsem dokonce hledal a v pohodě nacházel kempy v Rumunsku tam, kde mi Sygic neukazoval nic
Poslední úprava: 9 roků 3 měsíců zpět od PetrOV.

• PetrOV
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44522 od ziskop
ziskop replied the topic: Co máte za navigace?
Tak nehovorim ze 75 min je kratky, ale co sa tyka mojho telefonu tak sa velmi pomaly vybija na 500mA nabijacke. Aj keby to boli cele 3% za 75 min, tak teoreticky mozem jazdit 41 hodin kym sa mi telfon uplne vybije. Pre mna ma vyznam, ze telefon ma neporovnatelne lepsi vydrz (oproti baterke samotnej) ale bez zbytocneho prehrievania. Co sa tyka tej 700mA nabijacky na note - tam je najvacsi zrut ako aj v mojom pripade samotny display. Ten ale nema velky vplyv na teplotu sposobenu tym, ze telefon maka (GPS senzor + grafika Sygicu). Vdaka velkej ploche by som aj pvoedal, ze display skor chladi ako zohrieva.

Only a motorcyclist knows why a dog sticks his head out of a car window!

• ziskop
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44521 od Honza22
Honza22 replied the topic: Co máte za navigace?
Mám podobnou zkušenost, telefon Galaxy Nexus 1. generace. Na nabíjení nestačila 700mA nabíječka (maximální jas, mob. internet, sygic).

• Honza22
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44520 od PetrOV
ziskop-no nevím, na 500mA nabíječce se mi tel. vybíjel rychleji, test 75minut je celkem dost krátký, to ani nikam pořádně nedojedeš ;-)

• PetrOV
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44519 od ziskop
ziskop replied the topic: Co máte za navigace?
Chobotnicka - Note 1 mal o polovicu slabsi procesor a je vacsi ako S4. Takze tam su moznosti chladenia niekde uplne inde. Tento, a ine high endove telefony su proste (napriek svojej obrovksej velkosti) prilis male a vykonne... A so Sygicom at all problem nemam. Len to co spomina Losky, ze mu obcas trva kym sa zorientuje...

Only a motorcyclist knows why a dog sticks his head out of a car window!

• ziskop
Více
9 roků 3 měsíců zpět #44517 od Losky
Losky replied the topic: Co máte za navigace?
Měl jsem x navigací a nejvíc mi sedí Sygic, ikdyž mu dlouho trvá, než přepočítá trasu pokud špatně odbočím. . Předtím jsem dlouho používal Igo8 a byl jsem docela spokojenej.

• Losky
Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži