file Question Notebooky, počítače atd.

13 roků 8 měsíců zpět - 13 roků 8 měsíců zpět #16929 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Jen tak pro zasmání
Kokin napsal:

No jestli se ti líbí, tak si ho Jirko kup, parametrově vychází dobře ;-)

Mně se na Acer ale raději neptej, jsem zaujatej ;-) :v:

Já jsem taky trochu zaujatej a že by se mě líbil, to není ta správná formulace. Máš nějakej typ na ntbk do 22.000,- ????? Užívání-jak jsem psal-zpracování=editace foto=čím větší disk tím lépe, protože ten můj foťák produkuje snímky o velkém objemu dat a procesor si s tím myslím dnes poradí velmi rychle každý, grafárna-upředňostňoval bych NV před ATI, 4GB paměti samozřejmost, LCD dnes standart-pro mě čím lepší-tím lépe vzhledem k foto-porovnával jsem lesklou s matnou a vzhledem k foto vychází lépe lesklá, vzhledem k normálnímu užívání lépe matná, pokud bude numerika klávesnice-o to lépe, TRACK POINT dělají v současnosti už pouze DELL a Lenovo a pouze u některých modelů. No a ta výdrž na baterie není k zahození. Šasi je mi fuk, páč nikdy jsem nedojel na zrovna tohle.
Jo a nabízí mi ho kluk, co mají ofiko zastoupení Acera už pár let a i je berou na firmu a i domu a prej kdyby nějakej problém-tak prej v poho do 7 dnů. No chápu, že každej nabízí to svoje, ale s touhle firmou, u které bych kupoval-ELZY JH-kupuji už cca 8 let, tak jen ty nejlepší zkušennosti a znám se skoro se všemi techniky i s majitelama a můžu říct, že OK. Proto nechci nakupovat na internetu, stejně mi udělají cenu stejnou, někdy i lepší. Ale hlavně , když se něco stane, tak zaparkuju autem cca 20m od prodejny a donesu to tam a řeknu: tady to máte, dělejte s tím něco, co umíte....koupil jsem to u vás a vy jste mi to doporučili....a v minulosti už se mi to vyplatilo.... :blush: :blush:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od traxxas.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• traxxas
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
13 roků 8 měsíců zpět #16926 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Jen tak pro zasmání
No jestli se ti líbí, tak si ho Jirko kup, parametrově vychází dobře ;-)

Mně se na Acer ale raději neptej, jsem zaujatej ;-) :v:

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Více
13 roků 8 měsíců zpět #16925 od traxxas
jojo, Pavle, o IBM , potažmo dnešním LENOVO, jsem slyšel od dost kluků-ajťáků, abych vystřízlivěl, že dnešní Lenovo už není bývalé IBM-je to jak píšeš. A protože ntbk bude sloužit pro doma, přenášení mezi místnostmi popř zahradou, ale nebudou se mastit hry, tak asi půjdu do toho Acera s nízkoenergetickou platformou-.teď nevím jak mu nadávaj. Mám to pro práci s fotografiemi, internet a nějaké využití těch Office. Akorát mě štve, že se cenou téměř neliší od výkonnějších mašin zvučnějších značek. Jedná se o Acer TM 8572 TG-354G50Mn/15.6/350M/500/4G/NV/B/7P+XP. Tenhle mi teď vybral kámoš, co to prodává a udělal mi na něj cenu 21.500,-. Co ty na to? Popřípadě co vy na to ostatní odborníci? Píší výdrž na baterie větší než 8 hodin. A další kámoš mi říkal, že v tomhle prej nelžou. :blush: Tak nevím, asi nakonec rezignuju a půjdu do něj.

The Truth Is Out There

• traxxas
Více
13 roků 8 měsíců zpět #16916 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Jen tak pro zasmání
Notebooky měním už asi 15 let a musím říct, že dlouhodobě jsem nedal na IBM dopustit. I ty nejlevnější řady od nich (R-ka) byly držáky a téměř žádný problémy. Já dnes používám Z61m. V práci ještě pár R60-tek.
Ale od tý doby, co to převzalo Lenovo už jim tolik nevěřím - provedení a cena jdou ruku v ruce a když někdo konkuruje Aceru cenou, bude to stejná srágora i kvalitou :-(
Je fakt, že jsem fanda i do IBM serverů obecně - ale u nich speciálně poslední dobou po 4 letech míváme občas problémy s harddisky, ale ty IBM nevyrábí.

Jo a poslední notebook mám HP netbook - na něj tak velký nároky tedy nemám, je to obyčejná 5201, ale s integrovanou 3G modem kartou a je v něm SSD disk, abych s tím mohl házet v autě na sedačku když se zácpa na spojce zrovna kousek posune a musím potočit volantem a trapně tak na chvilku přerušit raní pročítání fora a idnesu :-)

Tak zdravíme starý dobrý IBM-ka.

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
Více
13 roků 8 měsíců zpět - 13 roků 8 měsíců zpět #16911 od traxxas
Felotron napsal:

traxxas napsal:

PSIII: nebudou mi věřit ajťáci, ale teď jedu z 10 let starého notebooku IBM R31=prostě vykopávky-a funguje furt (pozn. FURT=jednotka času=rovná se pořád) od té doby mi klekunul 3x DELL. Vypadá to, že půjdu opět do IBM=LENOVO 0301 CYG ( kdo se mi může divit po všech těch zkušennostech)...za ty prachy-a hlavně má klitoris=trackpoint ( pro mě velmi důležité), na který jsem už historicky zvyklý a umím s ním 3x rychlej než s Touchpademn... :wondering: :blush: :clapping: :bye: :good: a kámoš ve firmě, co od nich beru, ho umí laciněji, než ALZA... :blush: :blush: :blush: Tedy samozřejmě pro mě... :blush: :blush: :blush:

Zdravim te a tvuj ntbk zdravi muj R50e ;)

Zdravím R50e, jak ti fachá a kolikátou už máš baterii? Ta R 31 je děsně pomalá s WIFI připojením, mám zastaralou picmicku s wifi...takže rostru při načítání stránek a batka je total v prdel*..takže už jenom na 220V...teda vlastně 230V... :v: :v:
Jen tak pro zajímavost=konfigurace téměř 10 let staré relikvie: Intel Pentium III 1.133Mhz, 376 MB RAM, HD 55,88GB -byl vyměněn za silnější z původních cca 40GB po kolapsu-opět se silnějším by už to nechodilo, taktéž paměti-byly vyměněny za výkonnější-ty uváděné v sestavě, výkonější už v tom provedení nešly sehnat a i tak byly sakra drahé na rozdíl od dnešních, běžně užívaných, ostaní dnes běžně udávané hodnoty ani nemají zde ještě smysl... :laugh: :laugh: :laugh:
Můžu říct, že v porovnání k dnes prodávaným ntbk za cenu jakoukoliv, je tohle HLEMÝŽĎ a ntbk za 12 táců mu natrhnou prdel asi tak 100NÁSOBNĚ.... :blush: :laugh: :laugh:
Takže i ze stejného důvodu nic nevkládám a jsem rád, že alespoň nahraji odpovědi = příspěvky do témat. Po týdnu přebírání v nabídce ntbků, jsem šel objednat a zjistil, že ten co jsem vybral, má už skladem za tu cenu akorát ALZA (teď současně už ho taky nemá)b, takže nanovo-snad v pondělí...po internetu to koupit nechci.. :cry: Možná to skončí úplně někde jinde, než jsem zamýšlel, u ntbk Acer s procesorem i3-bohužel (chtěl jsem alespoň i 5, lépe i 7 =čtyřjádro), ale výdrží na batky cca 8 hodin a více, šasí ze slitin a grafárna nesdílená nV-docela good, HD standart-500-640GB, ale na 5,4k rychlosti. Ostatní vyfikundace celkem standart, bez navýšení jako třeba multi domácí=DVBT+ dálkáč atd...Ten co ci mi utek je HP Pavilion dv6-2160ec-v akci zlevněný z necelých 30 táců na necelých 22 táců....s pominutím profi stránky, je nabušenej až kam...už ho nemají ani na e-shopu, takže už nemůžu dát ani odkaz-byl vyprodanej během cca 2 -3 dnů...prostě smůla... :blush:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 13 roků 8 měsíců zpět od traxxas.

• traxxas
Více
13 roků 8 měsíců zpět #16892 od Felotron
Felotron created the topic: Re:Jen tak pro zasmání
traxxas napsal:

PSIII: nebudou mi věřit ajťáci, ale teď jedu z 10 let starého notebooku IBM R31=prostě vykopávky-a funguje furt (pozn. FURT=jednotka času=rovná se pořád) od té doby mi klekunul 3x DELL. Vypadá to, že půjdu opět do IBM=LENOVO 0301 CYG ( kdo se mi může divit po všech těch zkušennostech)...za ty prachy-a hlavně má klitoris=trackpoint ( pro mě velmi důležité), na který jsem už historicky zvyklý a umím s ním 3x rychlej než s Touchpademn... :wondering: :blush: :clapping: :bye: :good: a kámoš ve firmě, co od nich beru, ho umí laciněji, než ALZA... :blush: :blush: :blush: Tedy samozřejmě pro mě... :blush: :blush: :blush:

Zdravim te a tvuj ntbk zdravi muj R50e ;)

• Felotron
  • Avatar uživatele Felotron Topic Author
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
Více