file Question Jsou legální modré dodatečné obrysovky?

14 roků 9 měsíců zpět #5855 od Kuchta
Kuchta replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
:good: :good: :good:

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kuchta
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK6
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5852 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Klucí vždy je to o kvalitě člověka, se kterým máte co do činění. Nelze to paušalizovat, že všichni policajti, všichni cikáni, všichni politici ( i když tam bych skoro váhal nejvíc :) ) jsou špatní.
Vždy když můžu v práci ukázat vlídnou tvář a lidem pomoct, mám dobrý pocit. Nesloužíme přece proto, abychom lidi buzerovali a znepříjemňovali jim život ne vždy jednoduchý.
Když se ale kouknu kolem sebe v zaměstnání, tuším, s kým bych nechtěl mít nic společného a s kým bych nechtěl nic řešit na silnici jako obyčejný řidič. Ve velké skupině lidí nemůžou být vždy jen ti slušní a dobří.
Nikoho jsem svým příspěvkem nenapadal - myslím nikoho zde na foru. Jen jsem se snažil ukázat, že ne všichni jsou nemyslící dementi léčící si své komplexy schovávajíce se za uniformu.
Mějte se fajn, týden tu nebudu. :cry: :bye: :v:

• Pavel
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5850 od Kuchta
jeffko napsal:

Kdyz jsem zminoval, ze mne v prubehu tydne dvakrat zastavili vecer a v noci policajti, neminil jsem tim, ze by to bylo spatne, ani jsem jim nic nevycital (krome te louze), byli vesmes prijemni, nebuzerovali, delali svoji praci a to bylo v cajku. S jednima jsme jeste vykladali o motodovolene v Chorvatsku. Ti druzi zase videli v kufru vedle dokladu otevrenou Metaxu :ohmy: , posvitili si na mne baterkou, na reflexni vestu a rekli, ze nevypadam jako samovrah a nechteli ani dychnout :cry: :sick: :wondering: A v obou pripadech poprali stasnou cestu. :clapping:
Jenom jsem tim reagoval, ze policajti alespon moji motorku zastavujou :v: . A to jezdim prvnim rokem :blush:

Tak jsi měl štěstí na ty kterým jsem se OMLOUVAL! :bye: Ale všichni takoví nejsou! :whistle: Nejlepší jsou kluci motorkářský co tě alespoň trochu pochopí! :good:

• Kuchta
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5849 od Jeffko
Jeffko replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Kdyz jsem zminoval, ze mne v prubehu tydne dvakrat zastavili vecer a v noci policajti, neminil jsem tim, ze by to bylo spatne, ani jsem jim nic nevycital (krome te louze), byli vesmes prijemni, nebuzerovali, delali svoji praci a to bylo v cajku. S jednima jsme jeste vykladali o motodovolene v Chorvatsku. Ti druzi zase videli v kufru vedle dokladu otevrenou Metaxu :ohmy: , posvitili si na mne baterkou, na reflexni vestu a rekli, ze nevypadam jako samovrah a nechteli ani dychnout :cry: :sick: :wondering: A v obou pripadech poprali stasnou cestu. :clapping:
Jenom jsem tim reagoval, ze policajti alespon moji motorku zastavujou :v: . A to jezdim prvnim rokem :blush:

• Jeffko
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5834 od Pavel
:good: :good: :good:

• Pavel
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5833 od Kuchta
Pavel napsal:

Klucí nenadával bych na ty policajty, který v noci někoho zastaví. Kdyby vám někdo ukradl motorku z garáže, což se děje většinou v noci, tak byste jim líbali ruce, kdyby vám jí vrátili. Oni dělali svojí práci a tak to má být. Jestli při tom jsou slušní a nebuzerujou, tak jim děkujte a koukejte na ně vlídně. Oni dělají jen svou práci a navíc jí dělají v tom případě i dobře. Sloužíme všem slušným lidem - Policie ČR.

(v noci motorka na silnici není úplně běžná záležitost, tak je fajn, když oni v tuhle dobu pracujou a hlídaj vaše - naše miláčky). Já jsem před dvěma rokama jim děkoval po GP Brno, když jsem přišel k motorce a bylo vše na svém místě a v pořádku - Roman boty hozené pod motorkou, atd.. - taky dělali svojí práci a já na jejich místě bych být nechtěl. Byli to většinou školáci a tak jsem jim poděkoval za jejich dobrou práci.

Tímto se omlovám všem klukům policejním, kteří chtěj jen dobře dělat svoji práci a ne jen buzerovat a mlátit :good: :good: !

V opačném případě si stojím za svym. A když tě večer zastaví a prolustrujou si mašinu a daj ti dýchnout, beru, ale ne že tě budou otravovat jinýma kravinama jen proto , aby si zkrátili službu! :angry: B)

• Kuchta
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5831 od Pavel
Klucí nenadával bych na ty policajty, který v noci někoho zastaví. Kdyby vám někdo ukradl motorku z garáže, což se děje většinou v noci, tak byste jim líbali ruce, kdyby vám jí vrátili. Oni dělali svojí práci a tak to má být. Jestli při tom jsou slušní a nebuzerujou, tak jim děkujte a koukejte na ně vlídně. Oni dělají jen svou práci a navíc jí dělají v tom případě i dobře. Sloužíme všem slušným lidem - Policie ČR.

(v noci motorka na silnici není úplně běžná záležitost, tak je fajn, když oni v tuhle dobu pracujou a hlídaj vaše - naše miláčky). Já jsem před dvěma rokama jim děkoval po GP Brno, když jsem přišel k motorce a bylo vše na svém místě a v pořádku - Roman boty hozené pod motorkou, atd.. - taky dělali svojí práci a já na jejich místě bych být nechtěl. Byli to většinou školáci a tak jsem jim poděkoval za jejich dobrou práci.

• Pavel
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5819 od Kuchta
No, mne v prubehu 6 dni zastavila na motorce hlidka hned dvakrat, jednou asi v devet vecer v desti a pred par dny kolem pulnoci. A proklepli si mne se vsim, jel jsem 50, nepredjizdel jsem, nebylo ani co a po Birrelu jsem taky nenafoukal :wondering: . Jeste mne zastavili v louzi :clapping:[/quote]

Jo tak to si zrovna narazil na ty BUKVY o kterých sem psal.Ještě se mi nestalo, že by mě na motce zastavili a můj otec jezdí 40 let a taky ho nezastavili! :ohmy:

• Kuchta
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5816 od Jeffko
Jeffko replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Pavel napsal:

Pájo a kolikrát tě u nás na motorce zastavili? Většinou staví, když motorkář na sebe upozorňuje nesprávným způsobem jízdy (jakékoliv blbnutí, rychlost, tůrování) a taky když třeba nemá vzadu jasně čitelnou RZ.

No, mne v prubehu 6 dni zastavila na motorce hlidka hned dvakrat, jednou asi v devet vecer v desti a pred par dny kolem pulnoci. A proklepli si mne se vsim, jel jsem 50, nepredjizdel jsem, nebylo ani co a po Birrelu jsem taky nenafoukal :wondering: . Jeste mne zastavili v louzi :clapping:

• Jeffko
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5815 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Modrý dávat nebudu, jen jsem to chvilku zvažoval.

Ty denní svícení by byly super, ale musí být LED, nesmí stát 2 tisíce a musí se dát namontovat dolu na vidlici kam US motorky montují boční odrazky, aby zatáčely s koly. A takový jsem ještě pořád nenašel :wondering:

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5813 od Flare
Flare replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Není lepší než dávat diody do blinkrů implantovat LED světla pro denní svícení, které se dělají na velká auta? Teď jsem je nechával dávat na patrola a rozhodně je to ve dne vidět výtečně. Dají se koupit i menší a spíš bych na motorku dal to.

Modrá je jako červený hadr na býka - navíc modrá je i blbě vidět celkem, když už dával bych bílou. Na conrad.cz jsem koupit LEDky s odporem napočítaným na 12V napájení přímo vsazené do hlavy šroubu (mají bílé, červené, žluté myslím) - použil bych to (mají velký rozptyl, 5mm a je to vidět) - nicméně tyhle šly malýmu do elektrickýho auta :-)

• Flare
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_BANNED
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_BANNED
  • GS
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5614 od Kuchta
Všichni policajti nejsou BUKVY! Teď mě chytili v autě a chtěli mi dát 4 body a 2500 Kč flastra. Ale po nějaké době se se dostali k tomu, že sem motorkář a oni taky a že znaj tatu. Tak mě nechali a ješte mi zamávali. :good: :good: Kuci děkuju a už to nikdy neudělám!! :laugh: :laugh:

• Kuchta
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5589 od Mládě.Fidži
Mládě.Fidži replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Všechny výrobcem neschávlené úpravy osvětlení nejsou legální. Takže pro zákon je modrá i bílá stejný prohrešek. Nicméně bílo ti policajti spíše odpustí ;)

• Mládě.Fidži
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5588 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Však já je tam zatím nemontuju - jenom o tom uvažuju ;-)
Ale čím víc o tom přemýšlím, tím míň se mi to zamlouvá. Šlo o svícení přes den, a tam ty LEDky stejně tolik světla nenadělají, aby to mělo výrazný efekt a žárovky tam dávat nebudu.

Dám tam asi ty bílý a bude to ;-) Žádný dohady nehodlám podstupovat - nebyl jsem si jistej, zda to u přídavných není jedno, ale když se to nesmí, tak holt ne :-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
Více
14 roků 9 měsíců zpět #5568 od Pavel
Pájo a kolikrát tě u nás na motorce zastavili? Většinou staví, když motorkář na sebe upozorňuje nesprávným způsobem jízdy (jakékoliv blbnutí, rychlost, tůrování) a taky když třeba nemá vzadu jasně čitelnou RZ. Mám jako parkovačky ty vysoce svítívé diody, které jsou bílé, ale svítí namodrale. Tak ale svítí většina diod a navíc i některé xenony.
Osobně mně to nevadí, když se motorkář chová slušně, nevidím důvod ho buzerovat za zvýrazněné osvětlení, které mu může před křižovatkou i jinde zachránit život. Jenže každý není jako já. Bílé diody dopředu a červené dozadu nevadí.
Máme řidičák všichni a jak bylo napsáno - barvy osvětlení jsou jasně dané -bílá dopředu, červená dozadu, blinkry oranžové a třeba na návěsu z boku oranžová. Jiná není povolená. A řešit co není zakázáno, je povoleno je nesmysl. Každý víme jak se věci mají. Sám mám vepředu xenony - jen potkávací a nevadí mi to. Neřeším. V noci nejezdím a během 5-ti minut to mám přehozený na H4.
Sám jsem měl stroboskopy, ale nesvítily dost jasně a navíc nevydržely. Měl jsem je ale na vypínač, kdy jsem to pouštěl jen v nepřehledném místě - křižovatky a třeba ve městě. Jinak ne.

• Pavel
Více
Moderátoři: Mates