file Question palivove cerpadlo

6 roků 10 měsíců zpět #52214 od Jarda40
Jarda40 replied the topic: palivove cerpadlo
Tak dneska jsem to konečně protáhl po výměně filtru. Pocitově mi příde že to ještě není ono. Ale fakt už nevím jestli za léto nejsem vylítanej a jen jsem si zase nezvykl a přijde že netáhne. Jinak zkouška na krátkém úseku dálnice co tu máme do kopce, kde mi jela jen 150 na plný plyn. S kopce jsem jí roztáhl na tachometrových 200 ale trvalo to dlouho. A hlavně zpět do kopce na šestku jela 170 a mírně zpomalovala na cca 165 než byl konec. Před výměnou jen 150 a žena na hondě CB 500 jela vedle mě. Jindy jsem jí ujel. Tak uvidíme. Zkusím spíš porovnat s jiným Stromkem. Už jsem z toho magor. :-)

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Jarda40
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK5
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52213 od Jarda40
Tak dneska jsem to konečně protáhl po výměně filtru. Pocitově mi příde že to ještě není ono. Ale fakt už nevím jestli za léto nejsem vylítanej a jen jsem si zase nezvykl a přijde že netáhne. Jinak zkouška na krátkém úseku dálnice co tu máme do kopce, kde mi jela jen 150 na plný plyn. S kopce jsem jí roztáhl na tachometrových 200 ale trvalo to dlouho. A hlavně zpět do kopce na šestku jela 170 a mírně zpomalovala na cca 165 než byl konec. Před výměnou jen 150 a žena na hondě CB 500 jela vedle mě. Jindy jsem jí ujel. Tak uvidíme. Zkusím spíš porovnat s jiným Stromkem. Už jsem z toho magor. :-)

• Jarda40
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52205 od Jarda40
Dnes při službě samá porucha a strávil jsem v práci přes 10 hodin a V stroma už bohužel neprojel. Na to přemostění a osazení filtru zvenku na hadičku jsem se Matese ptal a nedoporučil mi to. Radku zítra snad stihnu projet po práci (služba už ráno končí) a dám se report jak to vypadá. Podle Parts depotu je nahoře taky filtr a nebo mi to překládá jako regulátor paliva( nevím, nejsem automechanik a anglicky tak neumím) Poprvé před rokem ta výměna pomohla. Zítra se uvidí. :)

• Jarda40
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52198 od DěsBěs
DěsBěs replied the topic: palivove cerpadlo
Ne že bych ti chtěl kazit radost, ale toto sítko na hrubé nečistoty je v podstatě jen předfiltr. Samotný filt je uvnitř toho bílého pouzdra, které je v podstatě NErozebiratelné.
Klidně pouzdro vyndej a propláchni ho třeba lihem nebo techničákem, ideálně malinko pod tlakem. To teprve něco uvidíš. Proto se dělá mod filtru, kde se v určitém místě vyvrtá otvor, tím vznikne bypas fitru uvnitř a průtoku nic nebrání. Ovšem musíš pak na hadičku doplnit klasický filtr, který jsme jako kluci dávali na fíka nebo jawku atd. Nedoporučuju kupovat uplně první nejlevnější variantu. Má velké "otvory" a nefiltruje dobře, takže hrozí poškození vstřiků. Bohužel teď netuším kolik mikronů by správně měl mít.
Proto jsem nabízel zkoušku u mě, plus to TPS. (stále to celé tipuji na něj)
Jinak Mates má zlatý ruce a já jsem jen o 50 km dál :) U mě jsou Ratibořice i nocleh pro dva grátis :D

• DěsBěs
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52197 od Jarda40
To byl porod sem dostat ty tři fotky tvl. :no:

• Jarda40
Více
6 roků 10 měsíců zpět - 6 roků 10 měsíců zpět #52196 od Jarda40
Tak dnes výměna za nový palivový filtr. Rok starý vypadal zasraně jak ten co tam byl sedm let a najel 82 tisíc. Viz. foto. Nádrž vypadá čistá, žádný šlem, nebo bordel jsem nenašel. Projet jsem to už nestihl, musel jsem na poruchu a je tu hnusně, zkusím zítra. Jinak jsem ještě po výměně zkusil ten test s načerpaným benzínem po půl minutě. Tak před výměnou 2 krát měřeno nateklo 0,9 I a dnes po výměně zase měřeno dvakrát nateklo 0,95 I. Na 1,2 I jak je někde v návodu jsem se nedostal. Čerpadlo na foto taky čisté.
Přílohy:
Poslední úprava: 6 roků 10 měsíců zpět od Jarda40.

• Jarda40
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52183 od Peter Sm
Peter Sm replied the topic: palivove cerpadlo
Som zvedavý, typujem zas ten filter...napíšte páni.

• Peter Sm
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52162 od Jarda40
Radku díky za nabídku ale mám to k tobě z Varů skoro 300km. Mates mi dělal při těch 82 tisících řetězovku, spojku, ventily a asi i tu synchronizaci. O TPS nevím, spíš ne. Nádrž jsem při výměně sítka nevyplachoval, ale všechno co jsem vyndal bylo absolutně čistý. Hadičkou jsem vysával i část benzínu a nikde žádný bordel nebo kal. Nezbývá nic jiného než ještě zainvestovat do nového filtru, znova ho zkusit vyměnit. A když to nepomůže, tak cesta k Matesovi. Mám to blíž :-) .

• Jarda40
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52161 od DěsBěs
Ahoj, já bych to na vstřiky netipoval ... ty buď otvírají nebo ne. A vzhledem k tomu kde bereš benzín tak ani nemyslím, že by se nějak přidírali. A když jsi měnil filtr, vyčistil si a propláchl i nádrž? To se ptám jen proto, že jestli ne, tak tam by se ti nový filtr mohl znovu ucpat, ale nezdá se mi to pravděpodobný. Udělej si ke mě výlet okoukneš Ratibořice a jí ti pujčím můj upravený filtr. Pojezdíš pár dní a uvidíš jestli je to ok nebo ne. Tím vyloučíš ucpaný filtr. Synchro Mates umí, ale tam by problém taky být nemusel. Spíš jestli si někdy dělal TPS ... vím otravuju s tím skoro všude kam píšu, ale věř, že když se poladí tak jak má, je to znatelný rozdíl v chodu motoru a lehce i ve spotřebě.

• DěsBěs
Více
6 roků 10 měsíců zpět #52160 od Jarda40
Měl jsem tu samou závadu, že V Strom nechtěl jet na plný plyn. Do 3/4 v pohodě. Najeto bylo v té době 84 tisíc km. Po konzultaci s Matesem nám vyšlo že by to mohl být palivový filtr. Objednal jsem nový originál a vyměnil. Mašina jela zase super a já myslel že mám na dalších 80 tisíc klid. Ale před asi týdnem to začala dělat znova a to mám najeto 96 tisíc. Volal jsem zase Matesovi jestli je možný že by se takhle brzo zase zasralo. (tankuju v 90% u OMV a nebo Benzina), a prý mohlo a nebo může jít doprdele celý čerpadlo, případně vstřiky, nebo synchronizace. Po přečtení fora tady jsem zkusil změřit kolik mi nateče benzínu. Dal jsem čerpadlo přímo na baterku a po půl minutě má natéct 1,2 litru. Mě nateče 0,9 litru. (měřeno dvakrát) Myslíte, že už je to velký rozdíl a nebo ještě v normě. Zase po roce kupovat nový filtr za 700, kurva, ale hlavně zase sundávat nádrž, vyndávat a rozebírat čerpadlo. Ještě jsem vyměnil svíčky a vzduchový filtr a nic. Stále stejný.

• Jarda40
Více
6 roků 11 měsíců zpět #52081 od Peter Sm
Tak som do čerpadla vložil originál filter, odskúšal a stiahol nádrž až do dna, motor šlape bezchybne...moja skúsenosť a odporúčanie, použite originál diel.

• Peter Sm
Více
7 roků 1 týden zpět #52047 od Peter Sm
Použil som externý filter na hadici, lebo čas tlačil a original diel nedošiel včas. Jazda na Šumavu, takmer 2000 km po Čechách...kým bola nádrž plná aspoň do tretiny, všetko ok...potom to začalo blbnúť, akoby plavák zle vyhodnocoval množstvo paliva, alebo slabý tlak??? netuším, motor prestal ťahať...tak som držal min pol nádrže a došiel v pohode. Mám už origo filter, tak ho tam dám, vyskúšam a zas napíšem.

• Peter Sm
Více
7 roků 3 týdnů zpět #51999 od Peter Sm
Máš pravdu,asi by to stačilo, ale zle sa to sitko čistí, je plné nejakej vaty a nešlo mi to, tak som to vyhodil von, skúsil prietok, je podstatne lepší. Chcel som to riešiť filtrom na hadici, ale to by bola zložitejšia cesta, tak som ho objednal, potom zas napíšem, možno to niekomu pomôže.

• Peter Sm
Více
7 roků 3 týdnů zpět #51998 od DěsBěs
zbytečně jsi objednal filtr když stačil provrtata a vypláchnout. A ověřil sis nejdřív průtok?

• DěsBěs
Více
7 roků 3 týdnů zpět - 7 roků 3 týdnů zpět #51997 od Peter Sm
Takže som to rozobral, ale to čerpadlo je asi od r. 2007 takéto http://www.partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Suzuki/2014/DL650+V-Strom+ABS+L4+2014/422627/ ,objednal som len filter /na obr.č.2/, lebo ten môj bol parádne zanesený, inak z tých cien origo dielov padám na prdel, vložím a potom napíšem.
Poslední úprava: 7 roků 3 týdnů zpět od Peter Sm.

• Peter Sm
Více
Moderátoři: Mates