file Question Island a Faerské ostrovy 2016 - přidáno foto

3 roků 1 den zpět - 2 roků 11 měsíců zpět #50842 od raisto
raisto created the topic: Island a Faerské ostrovy 2016 - přidáno foto
Ahoj, tak jsme se zrovna vrátili z měsíční cesty po Islandu a Faerských ostrovech. Strom šlapal jak hodinky, každý den 5-10°C přes den, v noci k nule a starty jak víno :-) Jinak luxusní destinace i když poměrně tvrdá, především na počasí, ale zase Vás to odmění takovou přírodou, že to se vidí málokde. Pokud opravdu, ale opravdu milujete motorky jako já:-) jeďte tam na ní, jinak radši autem. Takže asi tak.
Najezdili jsme něco přes 3000 na Islandu, z toho na asfaltu tak 1500, zbytek různé varianty šotolin, lávových cest, uježděného písku, bláta, zkrátka na co si člověk vzpomene, to se tam dá jezdit.
Zatím posílám video sestřih, foto doplním jak to zpracuji.
Případné zájemce o informace neodmítám, všechno vím, všude jsem byl, takže kdo tam chce, ať se ptá :-)
Video dporučuji v 1080p, jinak to trochu ztráci kouzlo.

Fotky
goo.gl/photos/cWdzRqbfuXLRDGS77

Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců zpět od raisto.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 1 den zpět #50843 od děda
děda replied the topic: Island a Faerské ostrovy
Nádhera,gratuluji k takovému zážitku.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 17 hodin zpět #50847 od Kysin
Kysin replied the topic: Island a Faerské ostrovy
Pěkné porno. Konečně někdo na V-stromu už jsem měl strach že to tu bude za chvíli o cestování jenom na BMW. Na ty timelapse sis pořídil nějakou pojezdovou lištu nebo to je posouvaný softwarově ?

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 10 hodin zpět #50850 od raisto
raisto replied the topic: Island a Faerské ostrovy
Pojezd nemám, všechno je to animovaný ve Vegas. Výhoda rozlišení foťáku, potřebuješ full hd, takže se dá krásně řezat a pak animovat beze ztráty kvality. U videa je to horší:-)

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 10 hodin zpět #50851 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Island a Faerské ostrovy
Super. Úžasná příroda.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 49 minut zpět #50853 od Kysin
Kysin replied the topic: Island a Faerské ostrovy
A co počasí ? Teplota k nule se dá vydržet ale nefouká tam silný vítr ? Jak často pršelo a jak je to se spaním a hygienou, stan, chatky, penziony?

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět - 2 roků 11 měsíců zpět #50854 od raisto
raisto replied the topic: Island a Faerské ostrovy
Udělám takový souhrn informací, i třeba pro případné zájemce.
Na počasí jsem používal jejich aplikaci Vedur a na rozdíl od pár dalších motorkářů, kteří staromilsky trvali na tom, že takovéhle věci nepotřebují, jsme se díky tomu celkem úspěšně motali mezi kapkami deště. Všemu se vyhnout nedá, ale když vím, že v jednom fjordu bude v noci vítr 15m/s a v druhým 7m/s, tak to dokáže celkem usnadnit už tak drsný podmínky. Vítr je celkem silný, běžně se pohybuje kolem 7m/s, pokud má překročit 13m/s vždycky to ve Veduru je. Vřele program doporučuji, při diskusi na lodi jsme měli celkem odlišné zážitky s počasím s dalšími neinternetovými motorkáři :-)
Na teploty se člověk adaptuje celkem snadno, po pár dnech už mi to nepřišlo. Standardně bylo přes den 5-10°C a v noci to kleslo někam ke třem, výjimečně, především na severu nebo na planinách lehce pod nulu. Nic tragickýho, moira to všechno odfiltrovala. Kolegyně co sedí za mnou, měla z Decathlonu samoohřívací nálepky na nohy na noc do stanu a byla taky v pohodě. Říkala:-)
Déšť je v podstatě každý den, někdy hodinu za den, někdy dvě, většinou v kratších intervalech. Místní říkali, že loni bylo nejhorší léto za 50 let a letos nejlepší tak za posledních dvacet let. Možná ten popis výše zní hrozně, ale fakt to bylo celkem v klidu a až na pár výjimek jsme nijak nestrádali. Celý den nepršelo nikdy, jednou celou noc, to byl masakr, jinak v pohodě.
Dá se to v pohodě vydržet, ta příroda za to stojí. Blbý je, že co jednou zmokne, už se prostě nedá usušit jinak než v kempu na topení. Venku nebo na motorce neuschne nic.
Kempovat se dá volně s vyjímkou národních parků, tam to hlídaj, takže na místě koupit mapu, kde jsou parky uvedeny, jinak kempů je dost. Většinu nocí jsme strávili ve stanu, jednou v Hostelu v Reykjavíku a dvakrát v záchytných boudách v horách. Vybavení žádný, ale neprší na Vás a je to zadara.
Hygiena je v pohodě, buďto sprchy v kempu (většinou placené, ceny uvedu na konci), nebo a to je i zajímavější, všude je spousta horkých pramenů, takže to je jak super, tak zadara. Trochu pak smrdíte sírou, ale jelikož se tam člověk opravdu moc nezapotí, tak je to v klidu.
Všude se dá platit kartou, teoreticky nemusíte mít hotovost, třeba benzín ani jinak většinou nezaplatíte, jsou tam automaty na čerpání a hotovost je tedy skoro k ničemu.
V každém kempu mají pár chatek, ale my byli po sezóně a i tak byly vždycky obsazené. Lidi super, trochu uzavření, ale ochotní a příjemní. Ceny jsou vyšší, ale zase potraviny kvalitní, i nejlevnější šunka měla 89% masa, hnus tam prostě nekoupíte. Některé věci tam jsou i levnější než u nás, třeba sušenky, jiné nesmyslně drahé. Je třeba mít veškeré potřebné oblečení sebou, dokoupit tam třeba jen bavlněný tričko vyjde tak na 600 a výš, nic levnýho tam nemají.
Vyplatí se jet po 20.8. kdy končí sezóna, počasí je pořád celkem dobrý a všechno je levnější, včetně trajektu. Hlavně se ale dá už vidět polární záře, což prostě v červenci nelze. A to opravdu chce vidět na vlastní oči. Něco už jsem ve světě viděl a tohle je opravdu absolutní dokonalost, neskutečná věc, jel bych tam znovu kdykoliv, ale vždycky jen v době, kdy jí lze pozorovat, tak je to úžasný:-)
A teď něco cen, uvedu to v našich korunách, snad už se to po krizi ustálilo a kurz už přes rok vychází podobně.
Trajekt 30 800 (jedna motorka, dva lidi a po sezóně,v červenci tak plus 6 000)
Kemp/osoba 300
sprcha 100 (5minut vody)
chatka kemp 1200 (pro 4lidi, platíte prostě chatku ať jste dva, nebo čtyři)
hostel 700-1200 (dle lokace)
litr benzínu 95natural 35-38
chleba celý 60 (uvádím ceny v síti bonus, jediná kde se dá "levně" nakoupit)
sýr 100g 90
šunka 100g 70
sušenky princ velké 35
voda 1,5 litru 100 (absolutní nesmysl, pít se dá kromě termálních pramenů všechno co tam kde teče)
cigarety Camel 250 (zase sem se podzásobil :-))
Sim karta 1GB 300 (nemá cenu si data kupovat zde, naši operátoři to stále nechápou, za tři stovky gigo dat a jedu jak drak)

Tak to je zatím vše co mě tak napadá:-) fotky dohodím o víkendu

ps: občas se při vyprávění někdo zhrozí ceny trajektu, ale když vemu dvě letenky a půjčení auta do terénu (jinak tam neuvidíte nic jinýho než ty "největší" turistický lokace) nebo motorky, tak jsem na ceně stejné, spíše vyšší. Ušetřím tím čas, ale nejsem tam na svojí mašině. A třeba Faerský ostrovy, na kterých Vás trajekt na tři dny vyhodí, jsou taktéž dokonalost sama. Ne nadarmo je National Geographic vyhlásil nejhezčími ostrovy na světě. A na ty se jinak moc nepodíváte. Na trajektu se dá poznat spousta skvělých lidí a celkově ta atmosféra toho výletu je někde jinde¨.
Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců zpět od raisto.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #50861 od Vlasan
Vlasan replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016
Nádhera,,fakt super !!!

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #50862 od Lubenko
Lubenko replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016
Velmi pekne spracovane video. ;-)

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #50863 od Filuta
Filuta replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016
Úžasný zážitek na celý život a moc hezky zpracované video. Palec nahoru. :)
Teď si jdu utřít sliny. :laugh: ;-)

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #50865 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016
Děláš moc pěkný videa. Fakt. A že já na to moc nejsem. Ale na ty tvoje se dívat vydržím a baví mě to :-).
A dovolená to musela být taky nádherná. O tom žádná.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #50883 od petan79
petan79 replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016
Moc hezké :good: Jedna z destinací, kam bych se chtěl určitě podívat. Vzal bych si ale ještě dron a pořádně to tam polítal.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #50885 od raisto
raisto replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016
Přiznám se, že z těch dronů mám smíšené pocity. Na jednu stranu super záběry, výborně to osvěží video a s tím co teď představilo go pro, už i relativně skladný a dostupný. Na druhou stranu to dělá docela bordel a začíná toho být moc. Několikrát jsme byli na místě, kde lítali dva drony a byl to pěkný "opruz". Bordel až to kazilo atmosféru, fotit se nedalo, protože se s tím furt motali všude okolo, tak nevím. Já se snažím co nejméně rušit okolí a tohle jde přesně proti.
Jak říkám, rozporuplné pocity.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět #50893 od petan79
petan79 replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016

raisto napsal: Přiznám se, že z těch dronů mám smíšené pocity. Na jednu stranu super záběry, výborně to osvěží video a s tím co teď představilo go pro, už i relativně skladný a dostupný. Na druhou stranu to dělá docela bordel a začíná toho být moc. Několikrát jsme byli na místě, kde lítali dva drony a byl to pěkný "opruz". Bordel až to kazilo atmosféru, fotit se nedalo, protože se s tím furt motali všude okolo, tak nevím. Já se snažím co nejméně rušit okolí a tohle jde přesně proti.
Jak říkám, rozporuplné pocity.


Souhlas, chce to trošku zapojit hlavu. Nerad lítám někde, kde je spoustu lidí. To si raději přivstanu, nebo jdu až večer, kdy je nejlepší světlo.
Nechci Ti to tady zasírat, ale posílám ukázku mojí práce :)

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 11 měsíců zpět - 2 roků 11 měsíců zpět #50896 od Peťan
Peťan replied the topic: Island a Faerské ostrovy 2016
Souhlas, chce to trošku zapojit hlavu. Nerad lítám někde, kde je spoustu lidí. To si raději přivstanu, nebo jdu až večer, kdy je nejlepší světlo.
Nechci Ti to tady zasírat, ale posílám ukázku mojí práce :)

Moc pěkný Peťane, jen to nesmí být "Masovka". :)

Peťan
Poslední úprava: 2 roků 11 měsíců zpět od Peťan.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
Moderátoři: Roman Jakub
Powered by Kunena fórum