file Question Pamír a Mongolsko

1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #49913 od Fugas
Fugas replied the topic: Pamír a Mongolsko
Jsem stále v taskentu spot ukazuje aktuální pozici mých bývalých spolucestovatelu, nemohli na mě čekat nemají tolik času. celý víkend čekám napnute na pondělí. O víkendu státní úředníci nepracují o to více policistů je v ulicích. Stojí úplně všude hlídají podchody i vstupy do metra, kontrolují tašky. Mě nechávají na pokoji, evidentně je vidět že jsem turista jako jediný ve městě nosím červené triko.

Pondělí. Volám na DHL opět odpověď čekejte. Volám na ředitelství DHL odpověď čekejte. Nakonec ziskavam balík díky českému konzulovi. To co jsem zažil na celnici popíšu až v cestopisu to si nikdo neumí predstavit jak to tady (ne) - funguje. Tlumič nový nasazen zítra vyrazim sólo na Pamir.

Mám poslední den vízum musím to stihnout. Dnes se teplota pohybovala ve městě v rozmezí 47-54st to jsem opravdu ještě nezažil. Většina aut nemá klimatizaci a autobusy a marsutky tuplem ne.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od Fugas.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Fugas
  • Avatar uživatele Fugas Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #49924 od Fugas

Dnes vyrazím brzy ráno. 150 km po rovině 37 st pak nádherný přejezd hor docela slušná silnice ale všude jsou vojáci a policie nesmí se fotit ale tajně dělám pár záběru za jízdy. Pak další rovina v, 15, 30 jsem na hranici. Nezklamali posledních 10 km totálně rozmydlena silnice. Za celý den mě 6x kontrolovali každá kontrola je na 20 minut v tom parnu. Hranice to je kapitola. Po 1,5 hodiny a vyplnění spoustu papíru a kontrole všeho i foťáku i psa si na mě vzali jsem propuštěn z Uzbekistánu. Uf. Kyrgyzstán super nic nechtějí jen 8 dolarů za to že prý Barborka smrdí. Kolik musí platit ty strasne náklaďáky za kterými tu není vidět. Ve městě Os hotýlek v centru za 20 dolarů. Už v dálce vidím ty obrovské kopce, je tam spousta sněhu, zítra začnu stoupat.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět #49925 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Pamír a Mongolsko
Ahoj. Ted uz to bude super, uzasny kopce a novy tlumic B) Tak se drz. Co kluci, jeste se nekde sejdete nebo jedes uz sam uplne sam?

Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #49955 od Fugas

Návštěva pohoří Pamir byl jedinečný zážitek. 500 km tajikistanem ve výšce 4000 mnm a výš. Trávím jednu noc ve městě Murgab v noci prší ráno jsou brody o hodně náročnější ale dávám to. Na celnici sněží celou cestu 3 st. Další den jedu napříč Kyrgyzstánem horami po belkach. 320 km absolutní pustinou jen gruntovky a bahno, passy 3500 mnm. Nocuji u jezera Ysik kol. Další den podle jezera, průjezd načerno národním parkem 50 km krásný Off. Pak hranice a na sever Kazachstánem. Dnes kazachskou pouští 850 km k Ruským hranicím. Zítra budu v Rusku.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět #49958 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Pamír a Mongolsko
Krása. Hlavně, že už jsi zase na cestě.

Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 9 měsíců zpět #49969 od Fugas
Bydlím v nobl hotelu za 25 dolarů. K večeři si dávám zapecenou rybu. Celou noc prší. Ráno koukám na předpověď počasí a má pršet do čtvrtka. Tak jedu v dešti. Zase roviny kapky jsou velké jak lentilky. Klickuji mezi dírami. Opět nezklamali před hranicemi rozmydlena silnice. Přechod hranic v pohodě obě zvládám za 1,5 hod.. Potkávám holandský manželský pár ve vypujcenem autě. Stěžují si, že jim nikdo nerozumí, že přeci angličtina je světový jazyk. Haha zatím jsem ji potřeboval jen na rozmluvu se zapadaky. Bez znalosti ruštiny si to vůbec neumím představit. Pokud jsou nějaké cedule tak jen v azbuce. Za hranicemi krásná silnice stále prší. Jen ve městech jsou díry je to asi místo retarderu. Čas je posunutý o 5 hodin. Ve městě Barnaul hotýlek a susim se. V televizi koukám na povodně v Mongolsku, bohužel zrovna tam, kudy chci jet. Píšu si s klukama a oni mě varují že je to opravdu hodně náročné a že v jednom to nemám šanci projet a to jeli ještě za sucha. Tak pojedu Ruskem do irkutska, je to jen 2200 km.

This message has an attachment image.

Poslední úprava: 1 rok 9 měsíců zpět od Fugas.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 9 měsíců zpět - 1 rok 9 měsíců zpět #50002 od Fugas
Cestu dlouhou 2200 km zvládám za dva dny, s přespáním za Krasnoyarsk v hlubokých sibiřských lesích. Čekal jsem nějakého medvěda, ale jsou všude jen miliony komárů. Před irkutskem potkávám kluky, bohužel od letošního roku nevozi motorky vlakem, tak se vracejí po ose domů. Druhý den vyrážím k Bajkalu. Kus ho odjíždím, vlezu i do vody a pak se obracim na zpáteční cestu. Ten den ujedu 1220 km a končím v ubytovně pro pracovníky dráhy v krasnoyarsk. Dnes návrat do Barnaul. Za 4dny ujeto 4600 km. Zítra vyrazim na Altaj a snad konečně do Mongolska. Průjezd přes Sibiř byl opravdu velký zážitek, hlavně ty vzdálenosti a nekonečné lesy a bažiny.

Poslední úprava: 1 rok 9 měsíců zpět od Fugas.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 9 měsíců zpět #50005 od Fugas
Altajske pohoří mě oslnilo svou nádhernou. Nekonečné kopce a údolí kde se propleta nenápadná silnice nazvaná Usinsky trakt. Super asfalt, miliony zatáček a hlavně nikde ani noha. 850 km odjíždím na Mongolsku hranici, abych zjistil, že o víkendu nepracují a musím čekat do pondělí. Kousek nazpět a nocuji v horách. V noci se kazí počasí a tak se vracím zpět do nížiny. Prostě Mongolsko nenavstivim. Tak to svistim na Novosibirsk a pustinou do Omsk. Už začínají ty nudné roviny snad to trochu vylepší Ural. Za tři dny nalitano 2600 km

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 9 měsíců zpět #50006 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Pamír a Mongolsko
Pěkně jsi se rozjezdil :-) Škoda toho Mongolska. V plánu je teď tedy přelítnout Rusko a vrátit se domů?

Více
1 rok 9 měsíců zpět #50016 od Fugas
Ural byl opravdu další bezva zážitek. 200 km stoupání a zatáček konečně mám ohoblovane i boky pneumatik. Nocuji uprostřed hor v ubytovne pro řidiče kamiónů. Další dny jen drtím kilometry dnes v poledne po 2,5 hodinách v Moskevských kolonach návštěva Rudého náměstí. Nyní pomalu na hranice s Litvou. Za 3 dny 2900 km.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 9 měsíců zpět #50018 od Newman
Newman replied the topic: Pamír a Mongolsko
Drž se, už je to jenom kousek.

Více
1 rok 9 měsíců zpět #50047 od Fugas
Tak v sobotu večer jsem zdárně dorazil domů. Děkuji všem za podporu a až dám dohromady fotky a moje zápisky vrhnu se na cestopis. Celkem najeto 20000 km, možná trochu víc.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 9 měsíců zpět #50070 od Wolf
Wolf replied the topic: Pamír a Mongolsko
To je moc dobře, že jsi vpořádku doma :) . Už se těším na ten tvůj cestopis.

Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.
! Lepší je být mrtvý, než druhý !
"Jezdi, aby jsi žil, žij aby jsi jezdil"

Více
1 rok 5 měsíců zpět #51054 od Fugas
Tak cestopis je z větší části napsaný, ale bohužel stále to sem nejde vložit. Čekám na nějakou úpravu od Kokina, ale stále nic. :cry:

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 5 měsíců zpět #51055 od raisto
raisto replied the topic: Pamír a Mongolsko
To bych si přečetl rád. Lze třeba jinde? Motorkáři atd...

Více
Moderátoři: Roman Jakub