file Question Pamír a Mongolsko

1 rok 10 měsíců zpět #49843 od Fugas
Fugas replied the topic: Pamír a Mongolsko
Kazachstánem dolů ke kaspickemu moři totální pustiny auta moc nejezdí sem tam kamion. V astrachanu odbočka na uzbeckou hranici 110 km totální pustina a silnice tam není. Jen obrovské díry a roleta. 20km před hranici mi vytekl zadní tlumič. K celnici jsem do skákal za 1,5hod Mega fronta, ale předjíždime všechny. Kazach nás propouští po hodině papírování. U uzbeku ukecavam vojáky a ti nás pouští vraty v protisměru papíry a celková kontrola všech věcí 2 hod. Výměna peněz, a nákup strachovky další 1 hod to vše při 35 st opět silnice totální masakr zastavuji u místního a jdeme k němu bydlet. Provizorní oprava tlumiče jde ven a znehybnuji ho gumou ze staré pneumatiky. Večer popijime pivo a debatujeme s celou rodinou. Spaní ve společné místnosti je bezva. Ráno v 7 hod jedeme 60 km ta hrůza pak 200 km o něco lepší a pak dalších 100 km masakr. Už se zase houpu a kolo uskakuje ale držím stále 100km. Město nukus hotel a do opravny zavarili mi to natvrdo tak uvidím kam po těch silnicích dojedu k večeři amur

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Fugas
  • Avatar uživatele Fugas Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #49844 od Fugas
Bohužel fotky nejdou nahrát je to tu nějak cenzurovane byl jsem si koupit místní sim kartu a po vyplnění bumazky jsem mohl uvést jen jedno číslo do Česka komu budu volat. Jo a vystal jsem si tam frontu 1,5 hod, pro celé stotisicove město je jen jedna kancelář s dvěma okynky
Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od Fugas.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět #49851 od Bandita
Bandita replied the topic: Pamír a Mongolsko
Ahoj cestovatele, drzte se. Jsme s Vami a drzime palce at to zvladnete;-)

Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #49857 od Fugas
Pokracujme stále na východ silnice jsou samá díra svar vydržel 50 km a pak tlumič ven a vše obrousit. Kluky posílám napřed jedu 40 km hod pouští 300 km není tu nic ani benzín ani jedno stavení ani tel signál auto tak 3 za hodinu. Uprostřed té pouště stojí policejní budka a kontrolují doklady. Je to jak ve snu. V 8 hodin večer jsem v Buchare kluci nikde spím v malém hotýlku za 20 dolarů. Jdu do centra dám kebab a v kavárně je konečně WiFi a píšu domů. Nakonec jsou kluci o dvě ulice vedle. Celý den 32 st. Najeto 510 km bez tlumiče jen se hezky houpu a kolo poskakuje přes díry a čekám kdy se ulomi kolo. Fotky bohužel nejdou vložit ale skusim je poslat Romanovi, snad to půjde. Internet je tu trochu cenzurovan.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět #49858 od Kysin
Kysin replied the topic: Pamír a Mongolsko
nojo BMW heh :-)

Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #49863 od Fugas

Do samarkand jedu 260 km hlavní silnice je v totálně rozbitá okolí je trochu zelené kontrola policií je to legrace polda je trochu pod parou. Další kontrola je horší, chtějí abych zhasnul nechápou že to nejde mám vyndat žárovku ale nakonec můžu jet. V 17 hod samarkand kluci našli hotel za 15 dolarů vede mě k němu taxi přes celé město za 1 dol. Večer hamburger a pivo. Ráno se loučíme kluci pokračuji. Já čekám na balík s novým tlumičem. Celý den chodím po městě večer si povídám s paní domácí.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #49866 od Fugas

V neděli přesun do taskentu celou cestu 37 st chvíli nová dálnice chvíli starší derava. Opět sháním benzín všude mají jen 80 oktanu. Většina aut jezdí na plyn a o benzín není moc zájem. Nakonec před městem 91 snad? Zajizdim do centra mega hotel 100 dolarů za noc, ale věnují mi mapu města. Hledám adresu doporučeného hotelu ale ulice nejsou popsány. U hasičů se ptám na cestu dva pánové mě nakládají do auta a vezou mě na tu adresu ale hotel je zavřený. Tak mě vozí po městě a nakonec nacházíme super hotel za 30 dolarů. Vezou mě nazpět k hasičům kde čeká Barbora. To vše při 37 st jsem úplně uvareny a dlouho se na pokoji chladim ve sprše. WiFi funguje bezva bohužel balík ještě neodletel z Česka.
Dnes je středa a stále čekám balík už je v Londýně chodím po městě ale je 40 st tak to dlouho nevydržím.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět #49867 od madma
madma replied the topic: Pamír a Mongolsko
Ty kráso... Tak to je vopruz s tím balíkem! Držím palce, ať dorazí co nejdřív.
No, zatím asi nezbývá, než se obrnit trpělivostí...
Užij si to tam a ve šťastný návrat ve zdraví. -)

Více
1 rok 10 měsíců zpět #49871 od Fugas
Dnes je čtvrtek a stále nic. Balík je ve Frankfurtu a nic se neděje. Včera jsem navštívil český konzulát a to je jak ve snu. Kompletní kontrola všeho co mám u sebe, pak rentgen a pak k černému okenku tak ani nevím s kým mluvím, ale je to česky hurá. Hlásím co mám za problém a že mi bude končit vízum. 2,5 hodiny čekám na slunci, 42 st na odpověď. Možná mi to prodlouží ale bude to prý hodně složité. Mám čekat na email. Doufám že balík přijde dříve a budu moci odjet včas.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět #49872 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Pamír a Mongolsko
ty jo, nemáš to jednoduché
držíme palce, ať to klapne

Více
1 rok 10 měsíců zpět #49884 od Kokin
Kokin replied the topic: Pamír a Mongolsko
Posílám pár fotek od Fugáska - je to se zpožděním přes Romana, který je v Norsku a chvíli trvalo i než já se vrátil z Holandska, ale tady jsou :-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
1 rok 10 měsíců zpět #49887 od Wolf
Wolf replied the topic: Pamír a Mongolsko
Super fotky :) :yes: . Hele ten "burger" je z těch kobylek (foto výše) ? :laugh:

Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.
! Lepší je být mrtvý, než druhý !
"Jezdi, aby jsi žil, žij aby jsi jezdil"

Více
1 rok 10 měsíců zpět #49897 od Fugas
To není kobylka ale kudlanka měli jich tam v domě plno. Neměli elektriku svítilo se na autobaterii kterou přes den nabíjeji

z panelu.
Dnes je neděle a balík je od pátku na letišti v taskentu u celniku. Nezbývá než čekat, o víkendu nepracují. Chodím po městě ale je 42 st a tak se to nedá dlouho vydržet. Vízum mi končí v úterý, z konzulatu žádné zprávy, také nepracují.

• Fugas
  • Super borec
  • Super borec
Více
1 rok 10 měsíců zpět #49898 od macháně
macháně replied the topic: Pamír a Mongolsko
Fugásku držíme palce, ať to vše dobře dopadne ... jinak už se těšíme na další sraz a tvé vyprávění z cest...

Více
1 rok 10 měsíců zpět #49899 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Pamír a Mongolsko
Fugy, mám v tom bordel :)
kde teď vlastně jsi ? :blush:

Více
Moderátoři: Roman Jakub