exclamation-circle Important technické okénko

1 rok 11 měsíců zpět #51169 od Wolf
Wolf created the topic: technické okénko
Po mnoha a mnoha hodinovém pátrání v technickém muzeu Praha po původu boxer motoru a kdo kopíroval koho, zda rusové nebo JAWA (foto 3) BMW nebo jinak, co bylo dříve slepice, vejce či BMW. S Doušou jsme došli k zajímavému, ale poměrně logickému zjištění, že za vše můžou Češi a navíc Pražáci.
Dle chybné informace Wikipedia, byl první BMW. V roce 1923 bylo vyrobeno první BMW model R32 - první BMW boxer viz. foto 1,2.
Ale pravda je jiná. První boxer motor vzduchem chlazený byl navržen v roce 1918 a v roce 1921 vyroben a používán v Praze firmou Č.A.S. (Česká automobilová společnost, spol. s r.o., Praha Československo). Motocykl měl obsah 180 cm3, výkon 0,9 kW, max. rychlost 35 km/h, hmotnost 48kg, poháněno bylo zadní kolo kardanovou hřídelí viz. foto 4-9.

Tak bramboráci kdo bude chtít tak vám vyrobíme nové samolepící logo na vaše stroje ČAS. Objednávejte včas, bude asi o samolepky ČAS rvačka až se to provalí :)

Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.
! Lepší je být mrtvý, než druhý !
"Jezdi, aby jsi žil, žij aby jsi jezdil"

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51170 od vanas-v1
vanas-v1 replied the topic: technické okénko
a jestli dobře vidím,tak to bramboráci okopčili i s tím kardanem B) B)

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51174 od Wolf
Wolf replied the topic: technické okénko

vanas-v1 napsal: a jestli dobře vidím,tak to bramboráci okopčili i s tím kardanem B) B)

a nejen s kardanem, vidíš naprosto správně :laugh:

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51175 od macháně
macháně replied the topic: technické okénko
No hoši, Vás tak někam pustit....vyvracíte zažitá dogmata a ke všemu "už" střízliví.... Ještě že jste nešli na Říp. Dokážete si představi ten bordel co by jste způsobili v dějepise???

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51176 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: technické okénko
Krásný. Bohužel ať Č.A.S nebo Jawa mají své časy dávno za sebou. Řekl bych, že i z pohledu historie bude důležitější kdo přežil a někam to dotáhl. Vždyť i ten bavorský zobák je kopie, jestli se nepletu tak od suzuki dr big ;-)

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51177 od vanas-v1
jen jestli to bmw není nakonec z číny,když je celý okopčený :laugh: :laugh:

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51178 od Wolf
Asi budu čas em o bmw uvažovat, když má vlastně české kořeny :laugh:

Více
1 rok 11 měsíců zpět - 1 rok 11 měsíců zpět #51182 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: technické okénko
Wolfiku, nejlepší je že se kopiruje dnes úplně vše, vč.tvých fotek a popisu z tohoto vlakna. Na bmwgs foru nekdo dnes zalozil vlákno které se nápadně podoba tvému :laugh:
http://www.bmwgs.cz/forum/viewthread.php?thread_id=30816&pid=515379#post_515379
Poslední úprava: 1 rok 11 měsíců zpět od Petr Podařil.

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51183 od vanas-v1

Petr Podařil napsal: Wolfiku, nejlepší je že se kopiruje dnes úplně vše, vč.tvých fotek a popisu z tohoto vlakna. Na bmwgs foru nekdo dnes zalozil vlákno které se nápadně podoba tvému :laugh:
http://www.bmwgs.cz/forum/viewthread.php?thread_id=30816&pid=515379#post_515379

no tak jelikož to jsou evidentně wolfovi fotky,tak je jasný,že jára cimmrman je........WOLF :whistle:

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51184 od Wolf
Kamarádi nejsem J. Cimrman, nejsem ani na fóru BMW tak fakt nevím kdo tam ty, opravdu moje fotky dal. Nicméně jak se říká " postřelená husa, první kejhá" je vidět, že mám asi pravdu. A kdo mi to nevěří tak ať se zajde sám podívat do 1. patra TM Praha hned nad salónním vagonem F.J . I.. Nechápu proč se kvůli tomu někteří bramboráci tak rozčilují? Je přece hezké jezdit na motorce skoro české (lepší než čínské), která by třeba bez nás Českoslováků vůbec nejezdila :laugh: . Ano čtyřválců se používá mnoho, ale boxerů (dutý úhel) asi tolik ne. A co ten kardan, ten tam taky byl asi náhodou. No prostě ČAS sice skončil, ale pořád žije v BMW :) . Vsadil bych boty, že někde ve vedení firmy (historii) BMW bude určitě nějaký Čech :) .

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51185 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: technické okénko
Někdo to vymyslet musel. Čech nebo Germán. Mě se na tom jezdí hezky. Budu se do toho TM muset někdy podívat. Od té doby, co to zrekonstruovali, jsem tam nebyl.

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51186 od Wolf
To tam Romane určitě zajdi, ale udělej si na to dost času, je to tam moc dobré. Jinak je jedno zda je ta motorka Jawa, Bmw, Suzuki nebo jiná, každá motorka je krásná :)

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51187 od Jára Cimrman
Jára Cimrman replied the topic: technické okénko
To jsem jim tam napsal já aby si nemysleli že vše od BMW je tak Německý a geniální jak si myslí. Měl jsem tři Bavoráky a už ne. Naprosto nevyzpytatelný motocykl s nesmyslnýma závadama a raketovými cenami za některé díly a taky nevíš jestli dojedeš. Vysypal se mi dvakrát diferák, ABS a jiné drobnosti a řekl jsem si dost. Ale móda je móda. Tak ať si to užívají, já jsem vyléčenej J.C.

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51188 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: technické okénko
Járo asi je to kus od kusu. Já mám třeba najeto na svý bramboře 155 tisíc a pořád vrčí. Servis vyjde stejně jako na Stromkovi. Myslím pravidelnej. Jediný co je fakt za nesmysl je repas převodovky. To jako jo. Zase za těch cca 150tisíc km, co jí musíš udělat, ty řešíš na Stromku aspoň 2x spojku. I tak je teda ta převodovka za nesmysl :-).
Kardan je na dvanáctkách do roku 2009 včetně asi průser. Výš už je to OK. Taky když se mi podruhé vys..., koupil jsem hrušku z 2011. Ale za repas kardanu koncového převodu dáš 5500,- . To máš o něco malinko dráž, než výměnu řetězovky.
Co jsi měl za modely? Nějaký starý paštiky nebo něco novějšího?

Na Stromku jsem si dal stovku a jezdil krásně, ale když to srovnám s tou velkou dvanáctkou, je to prostě někde jinde.

Více
1 rok 11 měsíců zpět #51189 od Wolf
Roman letos na podzim jsem dal za řetězovku od didy na litrika 2500 kacek. Jaký máš názor u nových bramboráku na ty optická vlákna?

Více