file Question Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce

8 roků 9 měsíců zpět #6641 od Kokin
Kokin created the topic: Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce
5. Kam koukat při jízdě do zatáčky na moto

Koukáte se spíš na stopu kudy jet (5-7m)?
Nebo spíš do dálky (10m a víc) s tím, že motorka si stopu najde sama?

Není to tak snadný - když koukám do dálky mám pocit, že zatáčku neprojíždím ideálně, zato mám skvělý přehled co se děje na horizontu zatáčky.
Když koukám blíž - tak těch 5-7m, tak krásně vedu motorku jenom očima, prostě koukám na trasu co chci jet a motorka si to "najde" sama, aniž bych se musel nějak usilovně snažit.

Co je podle vás lepší a co vám vyhovuje líp? Nebo pohledem "přepínat"?

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
8 roků 9 měsíců zpět #6646 od Kuchta
Kuchta replied the topic: Re:Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce
Kokin napsal:

5. Kam koukat při jízdě do zatáčky na moto

Koukáte se spíš na stopu kudy jet (5-7m)?
Nebo spíš do dálky (10m a víc) s tím, že motorka si stopu najde sama?

Není to tak snadný - když koukám do dálky mám pocit, že zatáčku neprojíždím ideálně, zato mám skvělý přehled co se děje na horizontu zatáčky.
Když koukám blíž - tak těch 5-7m, tak krásně vedu motorku jenom očima, prostě koukám na trasu co chci jet a motorka si to "najde" sama, aniž bych se musel nějak usilovně snažit.

Co je podle vás lepší a co vám vyhovuje líp? Nebo pohledem "přepínat"?

Já zase jak kdy. Pokud zatáčka není moc utažená tak se dívám spíš dál. Ale pokud jedu nějakou utahovačku tak se dívám tak abych viděl co nejvíc do zatáčky. Ale zase je to o vkusu každého soudruha,že?! :bye:

Více
8 roků 9 měsíců zpět #6648 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce
Pavle podle mé zkušennosti jde o rychlost. Pokud jedu kochačku, tak si klidně dovolím sledovat silnici před moto, ale pokud tlačíte na pilu, tak nedoporučuji v žádném případě. Koukat dle situace pokud možno přiměřeně rychlosti-čím rychlejc-tím dál-tam kam chci jet (nikdy nekoukejte tam kam jet nechcete-třeba venkovní příkop-přitáhne si vás-hlava to řídí podvědomě-něco jako střelba od pasu) a přenést váhu horní poloviny těla na předek-řídítka a s hlavičkou něco jako ROSSI.... :laugh: :laugh: :laugh:

The Truth Is Out There

Více
8 roků 9 měsíců zpět #6658 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce
Jo Rossi :D

Dotaz na tělo - máte někdo pocit, že zvládáte průjezd zatáčkou optimálně?
Mě se popravdě tenhle pocit dostaví velmi vyjímečně, většinou mám chuť si to jet každou zatáčku hned projet znovu, protože vím, že nebyla projetá ideálně.

Nejlepší by bylo se ideální stopu učit od těch lepších, ale třeba Lubor je na mě moc rychlej, abych se za ním držel na okruhu a z dálky z krajnice to člověk nevykouká...
Je to takový to dilema - když jezdím za těma vyježděnějšíma, tak mi v zatáčkách ujíždí, protože je nestíhám a když jedu první, tak zase nic neokoukám...
To jsou tedy situace :D

Dokonce na tréninku tohle byla nejčastnější otázka - ideální průjezd zatáčkou a všichni chtěli, aby jel Lelek před náma a mohli se ho držet a "opisovat"...

Bude to chtít se nějak domluvit na "vedoucího pelotonu" na nějaký příští ježdění v Mostu, ale když uvážím jak je málo času se tam aspoň jednou ročně dostat a pak pár minut na každou jízdu, tak moc optimista nejsem...

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
8 roků 9 měsíců zpět #6685 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce
Ten pocit ideálně projeté zatáčky se dostaví jen někdy... :wondering: :wondering: Dost často je tomu naopak... :blush:

The Truth Is Out There

Více
8 roků 9 měsíců zpět #6696 od MILANM
MILANM replied the topic: Re:Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce
Idealne prejdeš zátačku len tú,čo poznáš,alebo je vidieť aj za ňu.Prejazdy v motoškole v Brne nás učili,tak,že sme išli skupina asi 10jazdcov vždy za 1inštuktorom a po 1 kole sme sa za ním menili.Rýchlosť sme mali zo začiatku takú aby sme ani nemuseli brzdiť a postupne sa zvyšovala.To ,ale neznamená,že ste majstri keď ste to absolvovali.Pozerať sa má čo najďalej a tam kam chceš ísť.To len citujem z tej školy.

Více
8 roků 9 měsíců zpět #6728 od Lubor
Lubor replied the topic: Re:Technika jízdy - 5. Kam koukat v zatáčce
Jak píše Milanm, ideálně se dá projet jen známá zatáčka. Koukat je potřeba na běžné silnici i před sebe, i na předpokládaný výjezd. Skoro, jak chameleon, jedním okem sledovat nečistoty a blízké okolí, druhým, co nejdál tam, kam chci jet. Takže pohledy "přepínat". Důležité je, že celý průjezd se musí odehrát na vlastní polovině silnice při využívání celé její šíře, kdy při zatáčce doprava hrozí nečistoty u krajnice a doleva to, že když je člověk v náklonu a přitom u dělící čáry, už dost výrazně zasahuje tělem a hlavně hlavou do protisměru. Čím větší rychlost pak člověk má, tím těžší je případná korekce směru v případě nenadálé překážky.
PS - je nutné na neznámé silnici opravdu jet tak, že kam nevidím, tam se neřítím. A ideální průjezdy si vychutnávat tam, kde to znám. :v:

Více