question-circle Question Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?

8 roků 11 měsíců zpět #6628 od Kokin
Kokin created the topic: Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
3. Nejlepší způsob akcelerace?

Přidáváte plynule s lehkou rukou, takže motor stíhá akcelerovat stejně s pohybem plynové rukojeti?
Nebo jste "težká tlapa" jak já, která otočí heftem o půlku a čeká až motor "doběhne"?

Měřil někdo vliv spotřeby při různých stylech akcelerace? Teorie hovoří o tom, že elektronické vstřikování by to mělo s řídící jednotkou pobrat, ale v praxi mi připadá, že "těžká ruka" má velmi významný vliv na spotřebu... :wondering:

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
8 roků 11 měsíců zpět #6633 od Kuchta
Kuchta replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
Kokin napsal:

3. Nejlepší způsob akcelerace?

Přidáváte plynule s lehkou rukou, takže motor stíhá akcelerovat stejně s pohybem plynové rukojeti?
Nebo jste "težká tlapa" jak já, která otočí heftem o půlku a čeká až motor "doběhne"?

Měřil někdo vliv spotřeby při různých stylech akcelerace? Teorie hovoří o tom, že elektronické vstřikování by to mělo s řídící jednotkou pobrat, ale v praxi mi připadá, že "těžká ruka" má velmi významný vliv na spotřebu... :wondering:

Přidávám plynule bo mi pak připadá, že Stromík nestíhá. Všechno má svůj čas.
O této spotřebě jsem ještě asi ani nepřemýšlel. :wondering:

Více
8 roků 11 měsíců zpět - 8 roků 11 měsíců zpět #6640 od Janek
Janek replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
Přidávám plynule bo je mi toho motoru líto...ale necrcám se s tím. Točím klidně i 9tis ot. ...poradili mi to kucí Lubor a Stana...od té doby se stromík probudil a fakt mě vozí super...
Spotřeba je na 5,5 litru ať jedu jak s hnojem nebo ostřeji... To jsme ověřili s Pavlem v Chorvatsku...
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců zpět od Janek.

• Janek
  • Super borec
  • Super borec
  • Pozitivní lidé jsou vítězi dřív, než hra začíná...
Více
8 roků 11 měsíců zpět #6643 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
Mno já jezdím spíš na těžkou ruku. Na litru jsem si zvykl na akceleraci "nasratého býka", což na půlsedmě nejde, tam se musí do otáček, aby se motor trochu rozvášnil.
Ale i na nízký otáčky ten plyn protáčím prostě víc, než stíhá motor - asi i zlozvyk z automatických převodovek v autech.
Výsledkem je spotřeba kolem 5 litrů a ani na okresce se pod 4,5 (asi můj rekord) nedostanu...

Asi moc spolíhám na elektroniku vstřikování, potřeboval bych nejspíš fly-by-wire systém, takhle jezdím s pocitem, že tam pouštím zbytečné exhalace. A i když to není nic, kvůli čemu bych nemohl spát, chtěl bych se trochu naučit s tím plynem jemnějc...

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
8 roků 11 měsíců zpět #6659 od douša
douša replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
jezdím podle nálady a kamošu kolem mě ale spotřeba je furt 5- 5.5 jen když sem švihal z karlštena do ostravy po dálnici konstantne 150 - 180 tak sem se dostal na 6

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvé problémy, ale nasere tolik lidí , že se vyplatí si ji uchovat!!!!!

• douša
  • Super borec
  • Super borec
  • Bez humoru se dá žít, ale proč?
Více
8 roků 11 měsíců zpět #6661 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
Jen krátce - ke všemu se určitě někdy vyjádří Lubor, kterého já osobně považuji za super zkušenýho uživatele motorky.
Jinak já osobně akceleruju plynule, minimálně dle nálady tomu dávám víc plynu, než stíhá motor. To je ale opravdu minimálně. Protože mám rád plynulou jízdu, jsem se spotřebou i ve dvou tak do 4,5 litru. Třeba Polsko na rybu I. jsem byl na moto sám, kdo byl tak ví, jak se jelo a já měl spotřebu 4,4 litru (byla tam i dálnice 150 km/h).
Akceleruju víc od té doby, co mám laďák Laser. Chci poslouchat tu hudbu.

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6703 od MILANM
MILANM replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
No podla nálady a okolností.

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6704 od BAJZA
BAJZA replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
Neví jak na šestpade,ale na litru musím zkraje opatrněji,protože se mi zdá že okolo 2700ot./min se motor strašně chvěje a jako by se hltil,pak je to bomba.

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6763 od Lubor
Lubor replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
3. Nejlepší způsob akcelerace.

V náklonu plynule adekvátně naklonění, po narovnání plnej.

Měřil někdo vliv spotřeby při různých stylech akcelerace? Teorie hovoří o tom, že elektronické vstřikování by to mělo s řídící jednotkou pobrat, ale v praxi mi připadá, že "těžká ruka" má velmi významný vliv na spotřebu...
U litra má těžká ruka významný vliv na spotřebu. Při svých sprintech jezdím i za 9, ale dovedu i umírněně s Martinou za 5,5 / to je ale dost nuda/, při ustálené rychlosti třeba na dálnici bez výrazného akcelerování při cestovní rychlosti kolem 150ti taky 5,5.

to Bajza - ten motor na 2700 otáček vyloženě trápíš, to musíš slyšet a rve ti to srdce. Nepouštěj ho pod 4 000 a zažiješ nirvánu.
:v:

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6771 od BAJZA
BAJZA replied the topic: Re:Technika jízdy - 3. Nejlepší způsob akcelerace?
Neeeee Lubore,to si mě asi špatně pobral.Nemyslím jízda při tak malích otáčkách,to nejsem mogor,ale mě šlo o akceleraci,to když při rozjezdu od nuly.

Více