question-circle Question Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?

8 roků 11 měsíců zpět #6626 od Kokin
Kokin created the topic: Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Protože se blíží plískanice a čím dál méně víkendů, kdy se bude jezdit, zato více večerů, kdy se dá přemýšlet a vzpomínat, založil jsem tohle téma.
Ačkoliv je to alfa a omega jízdy na motocyklu, paradoxně se tomu málo věnuje a většinou to končí "víc jezdit"...

Vidím to na 4 hlavní okruhy, můžete vytvořit libovolně další - na každý udělám samostatné téma:

Jak jezdit optimálně?
Ideální průjezd zatáčkou?
Nejlepší způsob akcelerace?
Držení řidítek a poloha při jízdě?

Takže tohle je první:

1. Jak jezdit optimálně?

Jezdíte radši rychleji? Nebo snad přímo "pilu"?
Nebo kochačka, a opatrně?
Bojíte se někdy dopředu (zle vypadající zatáčka, počasí, vypatlaného kámoše co ho budete muset stíhat, štěrku, aut)?
Dáváte na předtuchu, nebo je to jenom o vlastní hlavě?

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
8 roků 11 měsíců zpět #6635 od Kuchta
Kuchta replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Kokin napsal:

1. Jak jezdit optimálně?

Bojíte se někdy dopředu (zle vypadající zatáčka, počasí, vypatlaného kámoše co ho budete muset stíhat, štěrku, aut)?
Dáváte na předtuchu, nebo je to jenom o vlastní hlavě?[/quote]

Jezdíme tak do 130 km/h tak nevím jestli je to pila, ale hlavně opatrně :wondering: :good:
Někdy se bojím...nemám rád déšť, když nevidím před sebe, ze štěrku taky nemám dobrý pocit bo sem na něm lehnul a když někdo chce jet tak až si jede.
Když mám špatny pocity tak podle toho uzpůsobím jízdu. Časově to stejně neuspíším. :)

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6649 od milan67
milan67 replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Kokin napsal:

Protože se blíží plískanice a čím dál méně víkendů, kdy se bude jezdit, zato více večerů, kdy se dá přemýšlet a vzpomínat, založil jsem tohle téma.

Pavle na tyto otázky by jsi dostal odpověd na Enduroškole v Milovicích pod vedením pánů Hejnika a Vorlíčka, vlastně néjen odpověd ale měl jsi možnost pod jejich vedením si to i v praxi vyzkoušet a hned dostat "pomrd" co děláš blbě. Bohužel-nebo možná bohudík se za tu akci platilo pár kaček tak Vám to tu uniklo... vůbec to nemyslím zle, jen že bych tohle vyzkoušet přál každýmu...hlavně těm co potkávám v zatáčce v mém pruhu. Já tohle absolvovat před letošním Rumunskem tak bych si chrochtal blahem...protože bych věděl kam se dívám tam jedu...a tam taky spadnu :bye:

Více
8 roků 11 měsíců zpět - 8 roků 11 měsíců zpět #6651 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
protože bych věděl kam se dívám tam jedu...a tam taky spadnu :bye:[/quote]

tak to teda MILAN67 ouplnej souhlas.....kdysi jsem to dělal taky blbě.... :v:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 8 roků 11 měsíců zpět od traxxas.

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6652 od milan67
milan67 replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
To je dobře že to už tet děláš dobře...já se učím chybama...a taky je dobře že jsi opravil komu odpovídáš...kolega ze Slovenska to opravdu nebyl :v:

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6654 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Ale jo Milane, každej trénink je dobrej o tom žádná. A jen tak mimochodem - jestli jsi to zkoušel jako popíchnutí s těmi pěnezi, tak ani nevíš jak moc jsi vedle :D
Já mám placený tréninky už za sebou a tohle zrovna nehraje roli. Co chci si vždycky zaplatím a jsem dlouholetý propagátor tréninků - v Sosnový jsem byl s V-Stromem snad i jako první na komerčním mototréniku ;)

A i Lubošovu enduroškolu jsem i zaregistroval - neboj, chodím občas pořád i na starý forum ;-)
Ale byl jsem na jiný akci a i když to sice vypadalo dobře, už jenom ty jména instruktorů, tak co odradilo byl název - já jezdím po silnici, tak mě to endurování moc nezaujalo, už vůbec ne abych měnil rozvrh kvůli padání s motorkou v terénu... Třeba příště, když už vím z reportáží že je to hlavně o technice na asfaltu :D

A tyhle články jsou k tomu, aby tady psal každej, kdo chce a nestydí se, svoje zkušenosti z letošní sezóny i z těch minulých.
Protože v létě se jezdí a je málo času vyhodnocovat. Na podzim je to ještě čerství a jde rekapitulovat "kde dělám chyby" takříkajíc "zatepla".

Nikdy jsem ze sebe nedělal mistra světa na motorce a rád se přiučím každý radě, i co se má dělat správně, i na cizích přiznaných lapsech co nedělat.
Popsat totiž teorii jízdy na motorce není vůbec legrace, tak doufám, že se jich od zkušenejších určitě dočkáme víc.

Tak šup s dalšími zkušenostmi sem :-) ;-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
8 roků 11 měsíců zpět #6662 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Takže já - jezdím nejradši plynule, kochačku, všude cca o 10 km/h více, než je povoleno (dle budíků - tedy jsem v normě).
Předtuchu mám, když jsem dál od domova, užívám si to, ale zároveň se těším na ten moment, kdy se domů vrátím a budu si moct říct - bylo to super a dopadlo to perfektně. Od doby, co mám synka, jezdím opatrně a fakt s rozumem.
Nemám rád jízdu ve skupině, kde se musí pořád někdo dohánět. Manželka to přímo nesnáší.

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6702 od MILANM
MILANM replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
No ja kochačku moc nemusím.Človek sa potom dostatočne nevenuje riadeniu.Trinidad to potvrdzuje po pondelku tiež.

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6720 od Lubor
Lubor replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
1. Jak jezdit optimálně?

Tak, jak každému vyhovuje, aby se v pořádku a uspokojen vrátil domů.

Já jezdím rád rychle a rychle v zatáčkách, rovinky jsou nutné zlo k dosažení dalších zatáček.

Letos jsem najel asi 12 000 km, se spolujezdcem asi 3krát, 80 % jsou "sprinty", 20 % nějakej přesun. Kochačku s hudbou v uších a neustálým sledovaním navigace považuju za nezodpovědnou a krajně nebezpečnou.

Dáváte na předtuchu, nebo je to jenom o vlastní hlavě?
Nebojím, maximálně se soustředím a snažím se nikoho neohrožovat ani neobtěžovat, např.zbytečně pomalou jízdou. Ani mne letos při mých sprintech výrazně nikdo neohrozil, takže třeba klakson zásadně nepoužívám. Vyhýbám se skupinovým vyjížďkám.

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6729 od BAČAUKY
BAČAUKY replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Krom spousty zásad, mám jednu, kterou považuji za velice důležitou a praxí odzkoušenou. Nejezdím nikdy (pokud to dovoluje stav vozovky a blablabla) nižší rychlostí než jaká je povolená, ale naopak!!! Minimálně o 5 Km (skutečné ne tachometrové) vyšší, protože tě nemá tendenci předjet kdejakej matla :evil: l třeba v AUDINĚ :angry: a pak tě poslat svým bokem na strom nebo do rigolu. :cry:
Tak ŠŤASTNOU CESTU.

Ps: vždycky a hlavně v zatáčkách koukám kam chci jet a nééééé před přední kolo, nebo kam si myslím, že vletím když to nezvládnu!!! :wondering:
Bačauky M :bye:

Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Jan Werich

MILUJI ŽIVOT!!! 00420608470300 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

• BAČAUKY
  • Super borec
  • Super borec
  • MAXIMÁLNĚ MINIMALIZOVAT MOŽNÁ RIZIKA!!!
Více
8 roků 11 měsíců zpět #6735 od Felotron
Felotron replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Hlavni je jezdit odpocaty, strizlivy a spokojeny. Proste si to uzit a ne nekam pospichat...

Kdyz jedu pilu, tak pro radost a ne kvuli spechu. A tam kde to znam, kde je OK asfalt, minimalni provoz...

Více
8 roků 11 měsíců zpět #6757 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Technika jízdy - 1. Jak jezdit optimálně?
Jo, jo. Když jet, tak plynout s davem, nebo rychleji. Zbytečně pomalá jízda je nebezpečná. Předjíždí tě pak každá avie.

Více