question-circle Question Kamera na motorce v Rakousku

10 měsíců 3 týdnů zpět #51359 od catmanPV
catmanPV created the topic: Kamera na motorce v Rakousku
Máte někdo osobní zkušenost s natáčením jízdy v Rakousku z roku 2016, resp. 2017 ? Je to tam zakázáno, ale občas čtu, že někdo měl štěstí a ani při kontrole jej nebuzerovali. Kameru mám za plexi, chtěl jsem druhou na helmu, ale s tou bych v Rakousku neprovokoval, nechal bych jen tu k dokumentaci jízdy za štítem

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
10 měsíců 3 týdnů zpět #51362 od Bob600
Bob600 replied the topic: Kamera na motorce v Rakousku
Podle legislativy zakázáno. Na helmě to bude provokovat. Jestli používat kameru, tak max na těch alpských turistických cestách, tam to tak nějak obvykle tolerují. Je vhodné umístit tak, aby nepoutala pozornost...

Více
10 měsíců 3 týdnů zpět - 10 měsíců 3 týdnů zpět #51397 od MichalMedvěd
MichalMedvěd replied the topic: Kamera na motorce v Rakousku
Mám ji na kapotě stále. V Rakousku mě zastavili a ptali se co to jako je. Je to záznamové zařízení pro mé soukromé použití, povídám dle jejich předpisů. V pořádku povídají policisté. Není to tak, že je v Rakousích kamera zakázaná. Mají předpis, že se záznam nesmí bez povolení natočených osob veřejně publikovat. Také není dovoleno použít záznam jako důkaz při nehodě. Tak klidně a bez zbytečných hysterických obav (viz. tel Nova) lze kamery používat. Howg
Poslední úprava: 10 měsíců 3 týdnů zpět od MichalMedvěd.

• MichalMedvěd
  • Fajny borec
  • Fajny borec
  • I když daleko doplivneš, vždy je to jen slina
Více
10 měsíců 3 týdnů zpět #51398 od pavelstrom650
pavelstrom650 replied the topic: Kamera na motorce v Rakousku
vloní jsem ji měl celou dobu na motorce za plexi a žádnej problém, nikde mě nestavěli :-)

Více
10 měsíců 3 týdnů zpět #51405 od Bob600
Bob600 replied the topic: Kamera na motorce v Rakousku
Legislativa a rozhodnutí rakouské Komise pro ochranu osobních údajů prostě zakazuje použití. Jak to nakonec aplikuje konkrétní policista je věc jiná...

Více
10 měsíců 3 týdnů zpět #51410 od vlk1512
vlk1512 replied the topic: Kamera na motorce v Rakousku
Určitě záleží na jakého policajta člověk narazí. Ale našel jsem si tento článek. Je sice z roku 2015, tak se možná něco změnilo

Více
Moderátoři: traxxasMiloš