file Question 12 mudrostí o fotografovi

7 roků 3 měsíců zpět - 7 roků 3 měsíců zpět #22232 od hooopy
hooopy created the topic: 12 mudrostí o fotografovi
Pisal som kamaratovi mail. Chcel nejake rady ako zacinaju fotograf..a vyplodil som toto:

Zacinajuci fotograf prechadza stadiami:

1- Kupi si konecne vytuzeny stroj
2- kym mu nepride na kobylku, je sklamany, pretoze foti doma za zlych svetelnych podmienok , bez stativu
3 -potom pochopi:
4.. ze si to ziada dalsie prislusenstvo,
5.. ze fotoaparat a to mnozstvo prislusenstva sa neda nosit v igelitke a kupi si brasnu
6.. ze ta brasna je velmi zla na vylety, boli z nej rameno a ozyva sa stare zranienie z vojny, a kupi si foto-ruksak.
7..ze toho prislusenstva je omnoho viac, nez si myslel a brasna aj ruksak zacinaju byt male
8..ze na prislusenstve, ktore si zakupil nemal setrit
9..ze potrebuje novy a pevny stativ, s poriadnou hlavou, lebo ten za 1500skk je slaby.
10..ze to chce kvalitne objektivy s dobrou kresbou , stabilizaciou a lepsou svetelnostou
11..ze jeho foto-ruksak nema moznost uchytit jeho novy a tazky stativ,teda kupuje nieco lepsie:-)
12..a ze jeho fotak ma v podstate uz čo-to za sebou, a ze by to chcelo niečo nove.

Extremny blbec (ja?) v tomto stadiu spravi este jednu skolacku chybu, ze prejde z Nikonu na Canon a zacina znova od bodu 1;.
Zostane mu sice stativ, brasna a ruksak, ale vsetko z nalepkami a napismi NIKON.

Dobre svetlo vsetkym.

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

Keď Noe začal s Archou, ešte nepršalo.

alebo:

"Я не знаю, Я пиротехник"

This message has an attachment image.

Poslední úprava: 7 roků 3 měsíců zpět od hooopy.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• hooopy
  • Avatar uživatele hooopy Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
7 roků 3 měsíců zpět #22233 od hooopy
hooopy replied the topic: Re: 12 mudrostí o fotografovi
koho by nebavilo fotit v takomto kolektive:-)

Keď Noe začal s Archou, ešte nepršalo.

alebo:

"Я не знаю, Я пиротехник"

This message has an attachment image.

• hooopy
  • Avatar uživatele hooopy Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
7 roků 3 měsíců zpět #22248 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: 12 mudrostí o fotografovi
hooopy napsal:

Dobre svetlo vsetkym.

Hooopy neříkal jsi že těch 7D kupuješ rovnou 5 kusů najednou...
A taky mi připadá, že je to dobrý nápad fotit takto nudapláž, jenom si příště nedávej jmenovku na čepici :evil: :P :laugh: :blush:

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
7 roků 3 měsíců zpět - 7 roků 3 měsíců zpět #22271 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: 12 mudrostí o fotografovi
hooopy napsal:

Pisal som kamaratovi mail. Chcel nejake rady ako zacinaju fotograf..a vyplodil som toto:

Zacinajuci fotograf prechadza stadiami:

1- Kupi si konecne vytuzeny stroj
2- kym mu nepride na kobylku, je sklamany, pretoze foti doma za zlych svetelnych podmienok , bez stativu
3 -potom pochopi:
4.. ze si to ziada dalsie prislusenstvo,
5.. ze fotoaparat a to mnozstvo prislusenstva sa neda nosit v igelitke a kupi si brasnu
6.. ze ta brasna je velmi zla na vylety, boli z nej rameno a ozyva sa stare zranienie z vojny, a kupi si foto-ruksak.
7..ze toho prislusenstva je omnoho viac, nez si myslel a brasna aj ruksak zacinaju byt male
8..ze na prislusenstve, ktore si zakupil nemal setrit
9..ze potrebuje novy a pevny stativ, s poriadnou hlavou, lebo ten za 1500skk je slaby.
10..ze to chce kvalitne objektivy s dobrou kresbou , stabilizaciou a lepsou svetelnostou
11..ze jeho foto-ruksak nema moznost uchytit jeho novy a tazky stativ,teda kupuje nieco lepsie:-)
12..a ze jeho fotak ma v podstate uz čo-to za sebou, a ze by to chcelo niečo nove.

Extremny blbec (ja?) v tomto stadiu spravi este jednu skolacku chybu, ze prejde z Nikonu na Canon a zacina znova od bodu 1;.
Zostane mu sice stativ, brasna a ruksak, ale vsetko z nalepkami a napismi NIKON.

Dobre svetlo vsetkym.

Tak to jsi sesmolil docela obstojně. A ještě bych dodal, že u některých jedinců obsahuje i bod:
A)... radit si nechám, ale stejně to udělám po svém.
Pak následuje bod:
B)... proč já nebral ty rady vážně, oni měli pravdu-dospěl jsem do stadia, co mi radili zkušennější.
Pak následuje třeba i několikrát opakovaná skrumáž bodů....1+6-12.
Občas přibudou i další body, třeba jako:
C)...hele, ono se vyplatí si znova po roce nebo dvou přečíst znova zajímavé pasáže manuálu, hlavně ty, které se týkají nadstavby ovládání a nedostaly se pod kůži..
Další můj poznatek a to ohledně stativů. Protože jich vlastním-nevím přesně, ale celkem 3 velké a střední, nepočítám malé cestovní. A u těch velkých se nechá koupit i celkem zajímavý kus třeba od japonského Velbonu za velmi přijatelný peníz, třeba 1000-2000Kč včetně trojcestné hlavy s nosností 4kg, se kterým jsem dodnes velmi spokojen a vlastním ho už asi 5-6 let (tenkrát v akci cca 1000,-Kč) a velmi dobře slouží s DSLR i s teleobjektivem se zátěží 3,5kg. Ovšem není to žádný subtilní střízlík a má mezi nohama klasické stabilizační vzpěry.

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 7 roků 3 měsíců zpět od traxxas.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #22273 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: 12 mudrostí o fotografovi
Mimochodem teď zase pro změnu vážně k tématu po pár měsících:
- Canon 60D je naprosto nad moje schopnosti, což je dobře, protože to znamená, že mne neomezuje technika, ale já techniku svojí neschopností
- focení mne zatím stále napůl štve, protože musím přemýšlet co a jak nastavit, ani taková generace jako je 60D bohužel nefotí na automatiku dobře a zejména v místnosti se aspoň ručně musí stáhnout expozice do mínusu a venku za sluníčka do plusu, aby se to nemuselo editovat
- kresba fotek a rozlišení je z mýho pohledu excelentní
- foťák DSLR je těžký jako kráva, takže focení je opravdu stylem přemýšlení, zda bude co vidět aby se to vyplatilo se s tím tahat. Třeba na pláž jsme nosili malý kompakt foťáček (na příští rok určitě vyměním za vodovzdorný do vody, něco jako má Hooopy) a DSLR jsem bral 2x k vodě za ty 2 týdny a jinak jen na výlety
- batoh to chce kvůli předchozímu bodu fakt dobrej, naštěstí mám
- osvědčila se mi malá brašna na opasek - tu vkládám na transport i s foťákem celý do batohu a na místě pak na procházky jenom zapnu k pasu malou brašnu kam se vejde pouze foťák, utěrka a peněženka
- stativ mám ale nepoužívám, ještě další krám tahat navíc odmítám, pouze na doma, to ano
- fotky produkuju stále strašné kvality co se záměru a provedení týče, ale aspoň technicky super (viz první bod)

A resumé - nelituju ani chvilku, šel bych do ní zas. I konfiguraci jsem nějakým záhadným způsobem nakonec po lavírování vybral i díky radám takovou zatím optimální, že mi ten objektiv stačí a dlouho asi bude. A manuál to občas chce studovat asi furt - to ovládání je sice v češtině, ale připadá mi psané francouzsky, protože tomu rozumím z 40% procent a co nastuduju za týden zapomenu... :-) ;-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
7 roků 3 měsíců zpět - 7 roků 3 měsíců zpět #22275 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: 12 mudrostí o fotografovi
Kokine..................SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRRRRRRRR....... :v: :v: :v:
Když si vzpomenu, co jsi psal o fotografování ještě před necelými dvěma roky, tak to vidím na posun a pokrok s velkým P jako hrom.... :v:
Jsem rád, že ti dobře slouží a že jsi spokojený. Nejvíc asi hovoří za vše, že bys do EOS 60 D šel znova..... :v: :v: :v:
Jinak to přemýšlení, zda bude co fotit a zda brát sebou těžkou, ale excelentní krávu a tahat se s ní , nebo zda vzít kompakt, je naprosto v pořádku. Takto to funguje..... :v: :v:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 7 roků 3 měsíců zpět od traxxas.

Více
Moderátoři: traxxasMiloš