question-circle Question Canon EOS 550D sety

7 roků 8 měsíců zpět #19160 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Canon EOS 550D sety
Jo a už vím, že Nikon blesk to neodpálí :wondering:
Má to jinak ty měřicí kontakty, a zalepovat je nechci.

Tak na vánoce koupím holt nějak od Canonu....

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
7 roků 8 měsíců zpět #19175 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Canon EOS 550D sety
Kokin napsal:

Ano, bylo to na P, jenom nastavené EV (dle tvých dřívejších rad).
Ta dálková spoušť je super vychytávka - na vycházce dát foťák na zídku a všechny to vyfotí, nebo každoroční focení rodiny, nemusíš běhat od foťáku po samospoušti a vyfotíš kolikrát chceš. Jenom musím ještě dočíst tu druhou větu, jak se přepne na 2s delay, abych mohl dát tu ruku s ovladačem dolů :D

Upřímně jsem výsledek focení horší ani neočekával - za ty peníze to musí fotit perfektně i ve sklepě za tmy a bez blesku :evil: :good:

Tu druhou fotku to nenahrálo - asi velká, nestihnul jsem to zkontrolovat, asi zvednu ještě limity na upload.

Největší test budou prckové - to je natuty. Až bude oslavička, tak uvidíme jak si navečer poradí se zaostřováním :v:
Jo holt Canon rulez :kiss:

No jasňačka, na P je to lepší než na AUTO ( EXIF to asi nedokáže rozlišit), protože je tam právě ta možnost mu do toho hrábnout. Jinak klidně můžeš zkusit expoziční vějíř, tzn, že si přednastavíš krok a hranici -EV +EV a on ti udělá myslím 3 fotky od toho minus po to +EV. Pro začátek taky zajímavé, to když člověk neví jaké EV by bylo nejlepší a studuje to až doma v pc. O té dálkové spoušti také uvažuji už rok, ale zatím jsem jí až tak nepotřeboval, využívám samospoušť se zpožděním 10s a to i na focení ze stativu s dlouhým časem, to je nejlepší na LIVE režimm, neboť fotoaparát má předsklopené zrcátko a tudíž při exponování nedojde k otřesu aparátu. No a fotky, schválně se koukni, to už jsou ohromné balíky dat.... :laugh: :P
A prcky bych zkusil fotit daleko dříve, nenechával bych to až na oslavu-těžko na cvičišti-lehko na bojišti... :v:
Tak dobré světlo.... :v: :v: :v:

The Truth Is Out There

Více
7 roků 8 měsíců zpět #19176 od traxxas
Kokin napsal:

Jo a už vím, že Nikon blesk to neodpálí :wondering:
Má to jinak ty měřicí kontakty, a zalepovat je nechci.

Tak na vánoce koupím holt nějak od Canonu....

Hele že by další přírůstek???....Já to říkal...... :) :bye: :P

The Truth Is Out There

Více
7 roků 8 měsíců zpět #19250 od Kokin
Ten vějíř je super věc :-)
Začal jsem ho používat, je nastavitelný na EV z celé stupnice, včetně možnosti posunu středu, dal jsem si -1, 0, +1 ;-)

Tak uvidíme co z toho poleze :v:

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
7 roků 8 měsíců zpět - 7 roků 8 měsíců zpět #19255 od traxxas
Kokin napsal:

Ten vějíř je super věc :-)
Začal jsem ho používat, je nastavitelný na EV z celé stupnice, včetně možnosti posunu středu, dal jsem si -1, 0, +1 ;-)

Tak uvidíme co z toho poleze :v:

Pokud se fotí rozumné-malé množství fotek, tak to jde a vybereš si vždy tu, která je z vějíře nejlepší a pracuješ s ní dál, zbytek vyhodíš. Ovšem pokud fotíš větší balíky, pak je to při zpracování na provaz, protože toho máš x násobek.... :v: Ale určitě je dobré si to ozkoušet, postupně člověk získá odhad a toto mu může pomoci, zkrátit dobu zažití zásahů do EV, pokud si vyhodnocuješ v pc, které nastavení kdy vyšlo nejlépe. :v: A jsou situace, jako třeba focení na sněhu při slunku, kde se to může hodit. Já to celkem nevyužívám ( kdysi ano) i vzhledem k mým oblíbeným žánrům, ale je dobře, že to tenhle foták umožnuje dokonce libovolně stavitelným způsobem. Ta šedesátka umí, vzhledem ke své ceně fantastické věci, z pohledu fotografa ještě před "pár pátky"... :bye: Mám vždy ohromnou radost, když si přečtu, že jsi něco zkusil a že se ti to líbí.
Přeji dobré světlo.... :v:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 7 roků 8 měsíců zpět od traxxas.

Více
7 roků 8 měsíců zpět #19261 od Kokin

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

Tohle je z rána, než šel Quido do školky. Je to na předsíni, bez zásahů do nastavení, na P režim a na ohnisko 83 asi z 5 metrů bez blesku jenom se světlem na chodbě.
Připadá mi to dost dobrý, ta 60D opravdu umí fotit "sama" ... ;-)

This message has an attachment image.

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
7 roků 8 měsíců zpět - 7 roků 8 měsíců zpět #19262 od traxxas
Pavle úžasný, do kompaktu by se ti asi zpátky moc nechtělo, co? Teda když pominu tu váhu na cesty..... :blush:
PS: ještě koukám do EXIF a píše mi to vynucený blesk......1/60...f 5,6...ISO 400....
a co ty na tenhle postprocessing..??? Použit starý ZPS 7 profi-úprava : sytost 105%, gama 88%, auto kontrast...

This image is hidden for guests.

The Truth Is Out There

This message has an attachment image.

Poslední úprava: 7 roků 8 měsíců zpět od traxxas.

Více
Moderátoři: traxxasMiloš