question-circle Question Skenování kinofilmů a negativů

8 roků 6 měsíců zpět #13824 od Kokin
Kokin created the topic: Skenování kinofilmů a negativů
Kluci fotografický, kdo máte zkušenost se skenováním negativů do počítače?
Už roky chci udělat kompletní digitalizaci rodiiných fotoarchivů - fotky jsou jasné, ty jsme naskenoval pomocí skeneru (naštěstí má ten můj funkci, že hodíš na skener 6 fotek a on je rozpozná při skenování a uloží jako samostatné fotky).

Ale kinofilmy je potíž. Mám sice nástavec ke skeneru, ale je to tak pracné a neohrabané, že to nepoužívám :-(
Nemáte někde buď skener kinofilmu (na vyzkoušení / půjčení)?

V nejhorším koupím nějaký levný - jsou kolem 2 tisíc, ale radši bych si ho buď vyzkoušel nebo půjčil. Po naskenování už to nebude k ničemu...
A mimochodem jak skenovat staré černobílé negativy z předkinofilmových zrcadlovek - takové ty formáty 9x6 nebo co to bylo, na to jsme žádné rámečky ke skeneru neviděl..?

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
8 roků 6 měsíců zpět #13840 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Skenování kinofilmů a negativů
Tak s tímhle nemám zkušennost žádnou, bohužel. Teď odjíždím, tak až bude čas , zkusím někde něco zkouknout, ale vím, že jsou speciální skenery na tohleto, ale to by ses nedoplatil. Z téhož důvodu, jsem zatím nic neskenoval (negat) protože obyč skenery jsou na to prej trága.

The Truth Is Out There

Více
8 roků 6 měsíců zpět #13847 od Martin Novák
Martin Novák replied the topic: Re:Skenování kinofilmů a negativů
Taky jsem se tím před lety zabýval. Měl jsem skener s nástavcem, do kterého se vložilo 5 políček kinofilmu. Každopádně je třeba ty negativy před skenováním "vyprat".
Jinak Ty fotky budou stát za prd! Prach který se Ti na ně za ta léta nachytal pouhým okem sotva uvidíš, ale při skenování se to objeví!
Příště už bych se na to vykašlal a zkusil nějaké profíky, ať to udělají, byť za peníze.

• Martin Novák
  • Super borec
  • Super borec
  • Martin
Více
8 roků 6 měsíců zpět #13856 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Skenování kinofilmů a negativů
Moje řeč, tuhle jsem o tom něco četl a je to docela pakárna.

The Truth Is Out There

Více
8 roků 6 měsíců zpět #13868 od Chobotnička
Chobotnička replied the topic: Re:Skenování kinofilmů a negativů
Souhlas s Martinem i Jirkou,Kdysi jsem měl přímo spešl fotoskener od HP-čka,ale výsledek stál stejně za prd.Což o to,naskenovat to šlo celkem v pohodě,ale potom ta následná úprava bez nějakého profi programu je špatná.A to jsem vyzkoušel co se dalo,včetně programů pro polygrafii.Když se k tomu jednu vrátím,tak bych to spíš nechal na profíkách.

Do boje jdi vždy s úsměvem,neboť mrtví,kteří se neusmívají jsou oškliví.

• Chobotnička
  • Borec
  • Borec
  • Zdáááárek
Více
Moderátoři: traxxasMiloš