exclamation-circle Important Tažné vozíky versus skupiny ŘP

6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #20517 od Janek
Janek replied the topic: Re: Tažné vozíky versus skupiny ŘP
... :laugh: :laugh: :laugh: tak Kokin už vyrazil... :dash: :secret: :v:
Poslední úprava: 6 roků 7 měsíců zpět od Janek.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Janek
  • Super borec
  • Super borec
  • Pozitivní lidé jsou vítězi dřív, než hra začíná...
Více
6 roků 7 měsíců zpět #20520 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Tažné vozíky versus skupiny ŘP
No já řeším spíš obrácený problém - pro byrokraty mám příliš velké / těžké auto, takže sháním bržděný vozík o maximální povolené 940 kg. Vypadá, že Kobras něco takového vyrábí (900kg), tak se tam musím zastavit... ;-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
6 roků 4 měsíců zpět #22145 od JirikM
JirikM replied the topic: Re: Tažné vozíky versus skupiny ŘP
Kokin napsal:

To ano, chtít mermomocí do karavanu, tak mi nic jiného nezbyde. Ale naštěstí to výpalné za razítko dávat nemusím, karavan možná časem, zatím řeším jenom co lze vlastně táhnout za vozidlem legálně s B řidičákem.
Nezapomeň, že to není jenom BE pro mě, ale taky pro manželku a to už seš na 20 tisících a to už je nesmysl úplný, to i kdybych kradl, tak bych to za pitomý razítko (resp. 2 razítka) nedal :D

Jo a koukám, že jsem se seknul v cenách - komletní řidičák B (včetně celé teorie od nuly, včetně jízd, včetně zkoušek atd.) stojí od deseti. A to BE od sedmi do deseti. Takže razítko na E není dražší než samotný řidičák, ale POUZE SKORO STEJNĚ DRAHÉ, no fuj :-(

Ale zajímavá je tedy rozprava, na co vlastně tedy ten BE potřebovat, když podle předpisu bych mohl vzít nějaký běžný auto do 2 tun (třeba Koktávku apod.) a za ní dát karavan 1,2-1,5 t a stačilo by podle toho výkladu jenom B...

Tak otázka je, co je vlastně správně, no zatím se přikláním k tomu výkladu Ministerstva, kdo jiný by se v tom maglajzu předpisů měl taky orientovat, když ne oni... :v:

Tak sem se náhodou dostal do tohohle vlákna a řekl bych, že to tak drahý není :-) ... nedávno sem si dělal B+E (ještě to ani nemám zapsaný do řidičáku) a přišlo mě to na 3tis ... a vlastně pak už nemusím nic moc víc řešit a za auto můžu "rozumně" připojit skoro cokoliv.

Více
6 roků 4 měsíců zpět #22190 od Kokin
Už jsem pořešil - vozík snížený na 900kg a je to ;-)

Více
4 roků 1 měsíc zpět - 4 roků 1 měsíc zpět #37567 od Kokin
Jak jsem zaregistroval toho nešťastníka, co mu dali 25 tisíc pokutu, protože jel s přívesem těžším než 750 kg s obyčejnou skupinou B, tj. bez E skupiny.
Docela mě to zarazilo, jezdím tak taky (mám vozík 900 kg na motorky), tak co to znamená. A buď ten nešťastník měl nový řidičák, nebo neschopnýho advokáta.

Viz toto:
Jakkoliv je pravdou, že od 19. ledna 2013 došlo ke změně ve vymezení rozsahu řidičského oprávnění skupiny B, zejména pokud jde o možnost řízení jízdních souprav, a to na základě nového ustanovení § 80a zákona o silničním provozu, nelze zároveň odhlédnout od přechodného ustanovení, jímž byla tato novela – zákon č. 297/2011 Sb. – provázena.

Podle cit. přechodného ustanovení čl. II bodu 1 zákona č. 297/2011 Sb. platí toto: “Řidičská oprávnění jednotlivých skupin a podskupin udělená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona zůstávají zachována v rozsahu, jaký měla podle zákona č. 361/2000 Sb., ve znění účinném do dne nabytí účinnosti tohoto zákona; tato řidičská oprávnění opravňují ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona rovněž k řízení motorových vozidel, která jsou do skupin vozidel se shodným označením nově zařazena tímto zákonem, pokud tomu nebrání omezení nebo podmínění řidičského oprávnění.”

Jinými slovy to znamená, že s řidičským oprávněním skupiny B, které bylo uděleno před 19. lednem 2013 (datum prvního udělení je u dané skupiny uvedeno v řidičském průkazu), je i po 19. lednu 2013 možné řídit i jízdní soupravu s přípojným vozidlem těžším než 750 kg, pokud hmotnost jízdní soupravy nepřesáhne 3,5 tuny (pochopitelně při splnění dalších podmínek podle dosavadní úpravy).

Nové vymezení rozsahu oprávnění pro skupinu B se týká pouze oprávnění udělovaných od účinnosti uvedené změny, tj. od 19. ledna 2013. Pouze pro tato oprávnění platí následující novinky:

se skupinou B (v základním rozsahu) bude možné řídit pouze soupravy s přípojným vozidlem o celkové hmotnosti do 750 kg a celková hmotnost jízdní soupravy nebude smět překročit 3,5 tuny;
zavádí se možnost rozšíření řidičského oprávnění skupiny B tzv. doplňovací zkouškou z praktické jízdy (tj. bez teoretické zkoušky), díky které bude s oprávněním skupiny B (v rozšířeném rozsahu) možné řídit s přípojným vozidlem o celkové hmotnosti do 750 kg i jízdní soupravu, jejíž celková hmotnost překročí 3,5 tuny; rozšířený rozsah řidičského oprávnění se v řidičském průkazu vyznačí u skupiny B pomocí unijního harmonizovaného kódu 96;
pro řízení soupravy s přípojným vozidel o celkové hmotnosti nad 750 kg již bude nutné řidičské oprávnění skupiny B+E.

Zdroj: Václav Špička, Autoklub ČR, viz:
www.doipo.cz/aktuality/obytne-karavany-n...a-silnicniho-zakona/

Další info k řidičákům a připravované úpravě, aby se vrátila smysluplná varianta do 3,5 t včetně libovolného přívěsného vozíku prý připravuje Ministerstvo, viz:
www.adamek.cz/pick-up/pravo/tazeni-privesu-ridicak/

Trochu mě vylekalo nutnost vyhazovat peníze za rozšiřování techničáku, ale naštěstí tedy není nutno!

Poslední úprava: 4 roků 1 měsíc zpět od Kokin.

Více
3 měsíců 1 den zpět #52291 od Kokin
Na co vozík - stačí nosič :D :D :D

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Více
Moderátoři: Mates