file Question Plánovač tras.

4 roků 2 měsíců zpět #40532 od vladom
vladom replied the topic: Plánovač tras.
Tak zistil som, ze planovat na GOOGLE MAPACH sa da aj priamo v tom ROUTECONVERTORe.
A tam sa to da ulozit v akomkolvek formate. - Cize aj priamo pre igo8.

Inac takisto Garminacky GPX z MAPSOURCE sa tam da prekonvertovat.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
4 roků 2 měsíců zpět - 4 roků 2 měsíců zpět #40533 od zdenda.tvrd
zdenda.tvrd replied the topic: Plánovač tras.
Ahoj, používám ITN Converter . Využívá google maps a umožňuje export do poměrně dost formátů . Celkem spokojenost... naviguji zatím přes Sygic pro android. U TomToma pro android jsem nenašel možnosti průjezdných bodů v naplánované trase - resp. import do navigace naplánované cesty s více body.
Poslední úprava: 4 roků 2 měsíců zpět od zdenda.tvrd.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40931 od Pitris
Pitris replied the topic: Plánovač tras.
Tak jsem na základě zmínky zde začal používat RouteConvertor, zatím spokojenost, do IGO jde importovat, uvidím při další práci.
Spíš jsem narazil na zvláštnost, která teda asi přímo s RouteConvertorem nesouvisí a s kterou jsem se zatím nesetkal.
Plánuju cestu do Francie přes Švýcarsko a nedaří se mi zadat cestu přes Furkapass a Picollo St. Bernardino passo (průsmyk malého Bernarda mezi Itálií a Francií). Plánovač mě žene dokola kolem.
Jak jsem záhy zjistil, je to asi problém externího plánovače, který RouteConverter používá, protože ani v Google maps to prostě nejde.
Cestu z Andermatt do Brig mě to žene asi vlakem tunelem, cestu přes Bernarda úplně nesmyslně, viz. obr. Jiná passa co mám po cestě to schroustne, takže sezónní uzavírky to nebudou, zatím jsem se s tím nesetkal, tak mě to zaskočilo. Ne, že by to bylo zásadní, ale přeci jen, kdybyste někdo měl nějaký komentář. Ještě pozn, zkoušel jsem Michelin a ten to naplánoval dobře.

pohoda, o tu jde až v první řadě...

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40933 od vladom
No to bude pravdepodobne problem v google mapach.

Aj na slovensku som sa s tym uz stretol na cestach 3.triedy - kde ma to obcas silou mocou nechcelo pustit - niekedy sa to podarilo vlozenim prejazdnych bodov nahusto v mieste kade chcem ist - ale nie vzdy.

Více
4 roků 2 měsíců zpět - 4 roků 2 měsíců zpět #40935 od Sway
Sway replied the topic: Plánovač tras.
Ahoj,
to je pravděpodobně tím, že je ta cesta touhle dobou zavřená. Já právě plánuji velmi podobnou cestu přes CH do F a chtěl bych jet například přes Timmelsjoch, kde mi Google taky nedovolí průjezd. Na těch vysoko položených silnicích v alpách se stává, že jsou od října do konce května zavřené kvůli sněhu a google to ví a nenechá tě tam naplánovat trasu.

Oprava: Čtu to ještě jednou a koukám, že píšeš, že s touhle možností počítáš, takže tím to asi nebude.
Poslední úprava: 4 roků 2 měsíců zpět od Sway. Důvod: Nepozornost

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40937 od Pitris
No neumím zjistit, jestli to je zimníma uzavírkama, jen se mi zdá divné, že na Furkapass mě nepustí a na Nufenenpass, který je hned vedle a o něco výše, mě to pustí.
Asi to uzavřeme tím, že je velký Google buď blbý nebo přechytralý.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40939 od honpys
honpys replied the topic: Plánovač tras.
Ahoj, a zkoušeli jste tyto průjezdní body do navigace zadat ručně? Mě to v taky na Google dělá, když plánuju trasu přes zimu a v navigaci mi to trasu spočítá správně, po přidání potřebných bodů, ale pravdou je, že si trasu dávám bod po bodu do navigace ručně a ukládám si den po dni zvlášť a lépe se mi orientuje mezi jednotlivými body.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40940 od Pitris
jj, v navigaci je to OK, nicméně pro první plánování používám google, abych aspoň orientačně viděl opticky celou trasu a orientačně dobu, když mi to pak hodí 100km objížďku není to ono .
Asi je to fakt zimníma restrikcema, nějaký amíci si na to to také stěžovali, že nemůžou v zimě plánovat letní cestu, co jsem vygooglil.

Více
4 roků 2 měsíců zpět - 4 roků 2 měsíců zpět #40941 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Plánovač tras.
Když jedu po cestě, tak plánuju cestu v Sygicu - tam ani nic importovat nejde, ale Sygic je natolik inteligentní a navíc se systémem drag and drop, takže je to plánování otázka chvilky.

Terén - zjistil jsem, že ty slavné gůgl mapy neumí export ani do gpx ani do kml nebo to je složité jako blázen.
Mapy.cz od seznamu to umí úplně jednoduše-zadáte trasu a dole vlevo uložit, a co je na tom nejlepší-funguje to i na ruční měření, kde se hledání cest nechytá, takže zvolím ruční měření-naklikám si jakoukoli libovolnou lesní/polní/turistickou/cyklistickou cestu, uložím do GPX souboru, otevřu v Locusu PRO a jedu. Nevýhoda je to naklikání ručně, ale zabere to minimum času.
(Platí pro ČR)

Spíš by mě zajímalo, jestli používáte k prohlídnutí GPX logu projeté trasy něco jiného, než Google Earth - hledal jsem něco online s klasickou mapou, ale nenašel, Earth je dost o ničem.
Poslední úprava: 4 roků 2 měsíců zpět od PetrOV.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40942 od Pitris
No na prohlédnutí GPX já používám ten RouteConvertor , do něj naimportuju data víceméně v libovolném formátu a zobrazení je do map buď google nebo Openstreetmap.
Nicméně pro plánování trasy tato aplikace používá engine Googlu, takže má problém se zimním omezením.

Zde také zmiňovaný www.gpsies.com také umí načíst GPX, používá na výpočet trasy engine Graphhopper, takže zimní omezení nemá, ale mně nějak celkově tato aplikace neoslovila, nevím proč, na první pokus jsem nenašel tabulku s waypointama, jen zobrazení v mapě, ale možná jsem jen blbej.

Pro publikování na webu používám Everytrail , ale na to jsou asi lepší prohlížeče.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40969 od Tomáš
Tomáš replied the topic: Plánovač tras.
Jde vám v google mapách uložit trasa, když máte zadáno vyhýbat se dálnicím? já když zakážu dálnice, tak mi zmizí tlačítko uložit do složky moje mapy. Pokud dálnice zase povolím, tak se tlačítko objeví.
A ještě jedna věc. Stáhl jsem si ten RouteConverter a když v google mapách exportuju trasu v kml (na jiný formát jsem u nich nepřišel) tak ji RouteConverter vůbec nevidí.

Yamaha TDM 850 4TX

Více
4 roků 2 měsíců zpět #40990 od Pitris
No Tome, to asi nepůjde, nevím z jakého důvodu, ale Google píše v nějaké podpoře "Note: It’s not currently possible to save trip suggestions obtained using the Avoid tolls or Avoid highways checkboxes under the “Show options” link to a custom map."

Co se týká druhého problému, já do RouteConvertoru kml exportované z "mých map googlu" načíst mohu, u některých tras je problém, že kml obsahuje hodně bodů a při importu do routeconvertoru se to rozdělí do více "seznamů pozic". Pak asi jedině "vymazat duplicitní pozice" a pospojovat seznamy.
Také www.gpsies.com naimportuje kml, dá se použít jako konvertor-filtr pozic, protože nemám rád gpsies, tak si do něj načtu kml a pak ho vyexportuju s omezením na třeba max. 500 pozic a to malé kml si pak otevřu v routeconvertoru. Je to drbání pravou rukou za levým uchem, ale když to funguje...

Více
4 roků 2 měsíců zpět #41047 od Tomáš
Tomáš replied the topic: Plánovač tras.
Aha, tak to je to plánování tras na googlu vcelku na dvě věci když to umí export jen tras po dálnici. Když chci jezdit po dálnici, tak nepotřebuju navigaci, to si pamatuju-furt rovně :laugh: .Ach jo, googlu zklamal

Yamaha TDM 850 4TX

Více
4 roků 2 měsíců zpět - 4 roků 2 měsíců zpět #41274 od vladom
2 PetrOV

tak som nasiel online sluzbu kde sa da prezriet prejduta trasa na roznych mapach, google, openmap ....

www.gpsvisualizer.com/

Je tam vela moznosti - este to skumam - daju sa trasy ulozit ...
Poslední úprava: 4 roků 2 měsíců zpět od vladom.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #41280 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Plánovač tras.
vladom>díky, zkusím :good:

Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži