file Question Plánovač tras.

4 roků 6 měsíců zpět #40483 od Lion
Lion created the topic: Plánovač tras.
Ahoj, používáte někdo plánovač tras na PC kde je to na monitoru pěkně přehledné a potom to jde dát do navigace,našel jsem jich docela dost Falk,Michelin,66,Adac atd.Ale zajímalo by mě s čím máte Vy dobré zkušenosti a co je jednoduché na vložení takto upravených tras do navigací já mám např.Igo primo.Pavel

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
4 roků 6 měsíců zpět - 4 roků 6 měsíců zpět #40484 od Kysin
Kysin replied the topic: Plánovač tras.
sice mám garmina a ten má basecamp ale občas používám www.gpsies.com/createTrack.do dá se tam navolit spousta formátů ve kterých se to dá uložit, např KML tím si můžu trasu plasticky prohlížet v google earth, nevím jestli IGO umí rastrové mapy, na to používám MOBAC hodně teď holduju satelitním mapám, mám rád místa kam cesty nevedou
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od Kysin.

Více
4 roků 6 měsíců zpět - 4 roků 6 měsíců zpět #40486 od honpys
honpys replied the topic: Plánovač tras.
Ahoj Pavle,

já to dělám tak, že si celou trasu připravím v mapách od Google a poté si to přepisuji do navigace ručně a na ni pak trasu zkouším, kudy mne vede, narazil jsem totiž na problém, že když to připravím v nějakém jiném programu, tak se většinou neshoduje stejná aktuálnost a podrobnost map a poté mě to vodilo úplně špatně, u Tebe vím, že s Kajkou neholdujete žádným offroudu, tak bych Ti doporučil toto, hlavně si doma vyzkoušíš, kudy Tě to vede a nemusíš potom na trase řešit, že Tě to vede špatně nebo někudy, co v navigaci v mapě nemáš.

Jak máš aktuální mapy v navigaci, kdy jsi je aktualizoval?

Takže ve zkratce můj způsob plánování trasy:

1. Příprava přes mapy Google .
2. Dohledání ubytování dle daných denních cílů na camping.info
3. Doplánování výletů na trase
4. Potupné nacvakání do navigace s průjezdními body
5. Postupné zkoušení trasy v navigaci, kudy mne vede.
6. Finálně ukládám každý den zvlášť.

Tento postup mám otestovaný na našich cestách Evropou i na různé výlety a nikdy mne nezklamal, raději věnuji více času doma při plánování trasy a zkoušení doma v navigaci, nežli pak mnohem více času na trase, kde to pak stojí více nervů, benzínu a hlavně je člověk z toho víc utahanej a méně koncentrovanější na řízení a tím i cesta méně bezpečnější.

Co nevím, tak je, jak je to u IGO Primo, zda jde vytvářet itinerář, já používám TomTom GO730 Trafic, tam to jde, ale vím, že v mobilní aplikati TomTom to nefunguje. U Navigonu jsem narzil na to, že tomu je naopak v mobilu to jde, ale v klasický navigaci ne.
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od honpys.

Více
4 roků 6 měsíců zpět - 4 roků 6 měsíců zpět #40488 od vladom
vladom replied the topic: Plánovač tras.
Ja si taktiez pozriem trasy na GOOGLE MAPS - a potom cez prejazdne body nahadzem do iGO.

Inac mal by sa dat pouzit priamo vyexportovany KML subor z GOOGLE MAPS v iGO - akurat ho treba trochu upravit lebo ma vela prejazdnych bodov - chystam sa to odskusat ale este som sa k tomu nedostal.

Inac pouzivam iGO primo v Mobile aj v Moto-Navigacii - cize sa ulozene trasy daju lahko prehadzovat.
Vacsinou ich vytvaram v mobile , lebo tam to je vdaka procesoru a pamati ovela rychlejsie a aj rozlisenie je ovela lepsie.
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od vladom.

Více
4 roků 6 měsíců zpět - 4 roků 6 měsíců zpět #40490 od Kysin
problém google maps je že mu v některých místech chybí cesty, některé cesty podle papírové mapy se mě tam prostě nedaří naklikat a jsem pak u toho vzteklej že musím být omezenej jen na větší silnice, třeba to je rukama, zkus tam naťukat třeba tohle www.gpsies.com/map.do?fileId=kglwxlrbctstwslj
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od Kysin.

Více
4 roků 6 měsíců zpět #40496 od honpys
Ono hodně záleží na aktuálnosti mapy, kolikrát je problém i s papírovými mapami stejné země, od jiného vydavatele a v navigaci tomu není jinak.

Proto v navigaci mám vždy trasu trochu jinačí, nežli v Google maps, ale vím, kam chci jet a přes co a dle toho si mohu vše upravit a v Google mapách mám pěkný celkový přehled a kouká se na to lépe, nežli na pidi displeji nebo v papírové mapě s obrovským měřítkem.

Google mapy nové generace jsou detailnější, nežli ty klasické, ale hůř se mi v nich plánuje podrobná cesta, ale to mě teď delší dobu trápit nebude, protože se nám dnes narodila ve 13h dvojčátka kluk a holka.

Více
4 roků 6 měsíců zpět #40497 od douša
douša replied the topic: Plánovač tras.
Google mapy nové generace jsou detailnější, nežli ty klasické, ale hůř se mi v nich plánuje podrobná cesta, ale to mě teď delší dobu trápit nebude, protože se nám dnes narodila ve 13h dvojčátka kluk a holka.

Gratuluji a přeju hodně zdraví dětem a mamince, a silné játra tatínkovi

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvé problémy, ale nasere tolik lidí , že se vyplatí si ji uchovat!!!!!

• douša
  • Super borec
  • Super borec
  • Bez humoru se dá žít, ale proč?
Více
4 roků 6 měsíců zpět #40499 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Plánovač tras.
a sakra, to bude chtít zvláštní vlákno :laugh:
hodně zdraví rodině a ať oslavy přežiješ ve zdraví ! ;-)

Více
4 roků 6 měsíců zpět - 4 roků 6 měsíců zpět #40501 od Lion
Lion replied the topic: Plánovač tras.
Tak velká gratulace tatínku a přejí všem hlavně zdraví :yes: .

Tak vidím, že ty trasy moc nejdou dávat přímo do navigace ale podle plánovače tras připravit, kde je to bezva přehledné a potom naházet ručně do navigace , moc tomuto nerozumím, myslel jsem si že už je to v dnešní době nějak dobře vychytané .Děkuji Vám za příspěvky .Pavel
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od Lion.

Více
4 roků 6 měsíců zpět #40503 od macháně
macháně replied the topic: Plánovač tras.

Tak to si dovolíme také "jednu" velkou gratulaci a to všechno "na druhou"... :good:
Hlavně zdraví pro všechny tři a tobě silná játra, trpělivost, odhodlání, výdrž a vůbec všechny ty pozitivní vlastnosti a ctnosti, které se od tebe očekávají.

Více
4 roků 6 měsíců zpět #40507 od Kysin
Místo google mapy nové generace,
příjmy od nás velké gratulace.
Vznikla tu nová debata,
jak se dělají dvojčata.
"SORRY"
Končí ti cesty do dálek,
začneš tlačit kočárek....

Více
4 roků 6 měsíců zpět - 4 roků 6 měsíců zpět #40511 od vladom
vladom replied the topic: Plánovač tras.
Ja sa vratim k povodnej teme :) (aj ked samozrejme tiez gratulujem)

Skusam teda pracovat s KML suborom vygenerovanym z Google maps.
Co som nasiel navody - KML z Gogole maps nieje plne kompatibilny s KML pre iGO PRIMO.
Da sa to ale pomerne jednoducho poriesit cez program ROUTE CONVERTER.
V nom nacitat KML z GOOGLE MAPS a dat ulozit ako KML pre iGO.

Nastava tu ale este jeden problem, a to ze KML z GOOGLE MAPS ma strasne vela prejazdnych bodov (napr. na mojej pokusnej mape 370 km ich je vyse 4000)

Su dve moznosti
1. Sam program pri ukladani do formatu pre iGO upozorni ze ten moze mat len 100 prej. bodov - a ci teda ma trasu rozdelit na viacej suborov - coz je podla mna blbost menit si trasu kazdych povedzme 40 km :)

2. Ale program ma aj funkciu na vymazavanie prebytocnych prejazdovych bodov - da sa nastavit podla akych parametrov, ci napr. kazdy 10-ty alebo dat najmensiu vzdialenost medzi nimi napr. 1000 m ... ....

Takyto subor potom iGO primo bez problemov nacita a da sa podla neho ist.
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců zpět od vladom.

Více
4 roků 6 měsíců zpět #40512 od Newman
Newman replied the topic: Plánovač tras.
Samozřejmě také gratuluji.

Používám navigaci Garmin a pouze velmi výjimečně zadávám trasu přímo v navigaci pomocí průjezdních bodů.
Běžně to dělám tak, že v jakýchkoli mapách (google maps, papírová mapa) si zhruba vyberu trasu a místa, kudy chci jet nebo které chci vidět, ale samotnou trasu dělám v MapSource od Garmina. Jde to velmi rychle, není problém s přenosem do navigace nebo s formáty a podobně.
Například nyní jsem si takto pro několikadenní trip naplánoval deset tras a všechny nahrál do navigace a na cestě už jenom trasu vybírám.
Jako velkou výhodu oceňuji i to, že si záznam projeté trasy mohu stáhnout a uložit do MapSource. Pokud jedu příště obdobným směrem, snažím se potom vybírat trasu jinudy, abych nejel stejnou cestou.

Více
4 roků 6 měsíců zpět #40518 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Plánovač tras.
vladom, z google maps mně kml do igo fungovalo
co ti tam nejde ?

Více
4 roků 6 měsíců zpět #40525 od honpys
Všem moc děkujeme za gratulace.

k tématu, hodně taky záleží v jakém zařízení Igo Primo provozuješ, jakou má např. RAM, starší modely nezvládnou totiž tolik průjezdních bodů a prostě se kousnou, kdysi jsem to zkoušel i na mého TomToma a bylo tam opravdu bod snad po kilometru, super přesné, ale problém bylo, že to byla všechna cílová místa na ne body na trase, což TomTom rozlišuje a dle toho naviguje.

Map Source funguje nejlépe, ale bohužel jen na Garmin, tam je výhodou to, že plánuje trasu ve stejné mapě, jakou máte v zařízení.

Ještě není špatné toto

i tady občas čerpám.

Body zájmů, včetně aktuálních radarů, pro jednotlivé země beru odtud , vždy před dovolenou.

Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži