file Question Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"

4 roků 3 měsíců zpět #42807 od vladom
vladom replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
Takze len take male zhodnotenie po cca 12 000 km ( z toho cca 6000 km na vyletoch v Rumunsku) pouzivania tejto GPS.

Nechcem to zakriknut ale som zatial max. spokojny. S citatelnostou som nemal vobec problem - a to pouzivam len obraz zvuk mam vypnuty - v intercome mam manzelku alebo hudbu :).

Co sa tyka samotneho navig. software iGO PRIMO - ten pouzivam uz dlho aj na inych pristrojoch a som nan zvyknuty.
Tam som mal len jeden proble,m ze mi nezobrazovalo body zaujmu POI - ale to som vyriesil zmenenim jedneho konfig. suboru (ak s tym ma niekto iny problem kludne nech sa mi ozve).

Co sa tyka samotnej GPS - funguje v podstate bez problemov - co som musel riesit, ze mi 2x zacalo blbnut nabijanie - nabijalo prerusovane - stacilo prestreknut a tym aj ocistit kontoxom nabijacie pruzne koliky v drziaku.
A asi 3-4x sa mi zasekla pri vypinani - stacilo pouzit tlacidlo vzadu na GPS.

Ale je fakt ze mi bezi takmer stale - cize kazde zapnutie a vypnutie zapalovania - robi to iste aj GPS :)

Nedavno som ju kupoval aj pre kamarata - z EBAY za 140 USD - a dokonca presla aj bez poplatku colnici :)
Poděkovali: Stimpi, Honza25

Please Přihlásit se to join the conversation.

• vladom
  • Avatar uživatele vladom Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
4 roků 3 měsíců zpět #42808 od Stimpi
Stimpi replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
Ahoj, mám s ní za sebou vejlet po Alpach - cca 2600km a spokojenost. Vodotěsnost díky letošní sezóne otestována dostatečne ... Dálniční přesun Verona - Innsbruck celou dobu pod sprchou zvládla na 1*.

Narazil jsem jen na dvě věci co mě trochu vadí. Jednak jsou to boční krytky konektorů, na který je v držáku vytvořenej otvor. Krytky se mi dost často v tomto otvoru zaseknou a navi jde hůře vyndat z držáku ... musí se to hlídat.

Druhá věc je, že mi přišlo, jako by se mi při vyžších teplotách kroutilo krycí sklo displeje ... připadá mi to jako by se v dolní části vytvořila "vlnka" která se odchlipuje. Mám na displeji ještě origo folii tak to muže být tím. Musím to ještě prozkoumat.

Máte někdo zkušenost jak moc je tento Displej náchylnej na poškrábání, používáe ochrannou folii?

Dík Sti

Více
4 roků 3 měsíců zpět #42809 od vladom
No ja osobne som z bocnymi krytkami problem nemal. V resp. hned na zaciatku sa mi zdalo ze idu trocha ztuha tak som ich pretrel silik. olejom.

Foliu som zhodil hned - len zbytocne zvysuje odlesky.
Rozmyslal som dat antiglare foliu ale kedze som nemal problem s citatelnostou nedoslo k tomu :)
Nebadal som problemy ani pri 38st.
Doskriabany povrch nemam ale ked ju mam dole tak sa snazim aby nebol v kontakte s nicim co by ho mohlo poskodit.

• vladom
  • Super borec
  • Super borec
Více
4 roků 3 měsíců zpět - 4 roků 3 měsíců zpět #42810 od Pitris
Pitris replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
Najel jsem s touto navi asi 6000km a potvrzuji maximální spokojenost.

Boční krytku používám jen USB, doma pro připojení k PC a tak, na moto nabíjím přes zadní konektor.
Je pravda, že se krytka musí trochu zdlouhavě zandavat, aby nedrhla v držáku, ale holt je to za tu vodotěsnost.

Co se týká displeje, trochu nesouhlasím s Vladomem, já jsem donedávna jezdil s původní ochrannou fólií, je pravda, že trochu snižuje čitelnost displeje, ale poté, co se mi fólie odchlipovala a sundal jsem jí, se mi displej mnohem víc leskne. Jezdím navíc ve žluté vestě, která se mi v displeji krásně odráží, musím hledat polohu navigace, abych na ní viděl. Zcela jistě půjdu zase do nějaké antireflex fólie (má-li někdo tip, tak sem s ním).

Se zasekáváním jsem se nesetkal, občas nejde uspat (Sleep), musí se vypnout, ale to je drobnost.
Nemám srovnání s nějakou značkovou moto navigací, ale vzhledem k ceně a podle mně kvalitnímu mechanickému provedení navi a držáku, s možností používat různé navi aplikace mi přijde skvělá.

pohoda, o tu jde až v první řadě...
Poslední úprava: 4 roků 3 měsíců zpět od Pitris.

Více
4 roků 3 měsíců zpět #42811 od vladom
No s odleskom mojej sedej bundy som mal problem na starej moto. Tuto mam maly 4l tankvak na tanklock a ten tomu teraz zabranuje :)

Je jasne ze citalnost sa snizuje pri blbych uhloch aj za jazdy. Pre mna vsak najpodstatnejsie je ze aj vdaka strieske som vzdy videl min. do laveho horneho rohu na najblizsi manever a nepamatam sa ze by som si musel niekedy priclonit rukou - coz sa mi na klasickej autogps v obale obcas stavalo.

• vladom
  • Super borec
  • Super borec
Více
4 roků 3 měsíců zpět #42812 od Sviťa
Sviťa replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
1) krytku se mi podařilo ztratit, stejně tak jsem někam "založil" nabíječku do autozapalovače (proto v autě nabíjím přes USB - tím ta krytka v .. někde)
2) antireflexní folii jsem pořídil, tuším nějaká Hama, či co; můj dojem je ten, že akorát chrání proti poškrábání
3) se m i zdá, že nemám moc aktuální mapové podklady (na aktualizaci vlastními silami jsem dost levej)

Více
4 roků 1 měsíc zpět - 4 roků 1 měsíc zpět #43536 od Miudas
Miudas replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
Ahoj borci. Nechystáte se jí někdo kupovat pod stromeček na stromeček? Přidal bych se.
Poslední úprava: 4 roků 1 měsíc zpět od Miudas. Důvod: divná věta

Více
4 roků 1 měsíc zpět #43541 od scorpic
scorpic replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
Taky bych se přidal, ale s nákupem v zahraničí nemám zkušenost.

Více
4 roků 1 měsíc zpět #43656 od stromík
stromík replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
Zdravím chlapi. Ted mi posílají jednu,tak se zkuste zeptat....posílají mi hodně věcí...a nikdy žádný problém....

www.nakupujvusa.com

Více
4 roků 1 měsíc zpět #43657 od vladom
Je to tiez moznost ale zbytocne predrazena - nakupovat zo zahranicia naozaj nieje problem - aj ked clovek trocha nesie riziko.

Ale napr. PAYPAL je vcelku fajn chraneny - a uz mi viackrat vratili peniaze ked som reklamoval ze mi tovar nedosiel.

Staci karta s internetovymi platbami - ktoru si priradis k paypal uctu a uz to ide ... :)

• vladom
  • Super borec
  • Super borec
Více
4 roků 1 měsíc zpět #43658 od stromík
No tak proto si nechám vše zařídit od nich....a nestalo se mi ještě nikdy že by něco nedorazilo....pošlu jen peníze na účet a je to....a ty ceny co jste tu na začátku tématu psaali...no zeptat se můžou....řeknou cenu i s poštovným do čech....pak si každý rozhodne jestli to chce nebo ne...jednoduchý

Více
4 roků 1 měsíc zpět #43660 od Navrc
Navrc replied the topic: Vodotesna motocyklova cinska GPS 4,3"
Jak je to u té navigace s plánováním tras? Jde to nějak pře program nebo mapy na PC nebo se to musí přes průjezdní body přímo v navigaci?

Více
4 roků 1 měsíc zpět #43661 od vladom

• vladom
  • Super borec
  • Super borec
Více
4 roků 1 měsíc zpět #43662 od stromík
To ti neřeknu...protože jí ještě nemám v ruce....příští týden jí budu mít doma....a budu zjištovat co umí a co ne....

Více
4 roků 1 měsíc zpět #43663 od stromík
Tak jsem to ještě zjištoval...tak by to mělo jít...ale nezaručím...to až to vyzkouším sám abych ti neříkal bludy....

A ještě k tomu kolegovi co říká ,že je to předražené a kdo ví co ještě....tak PAYPAL je sice hezká věc a je to dobře chráněné ale pro lidi jako jsem já co neumí engliš...tak je to na prd....a jsou tam lhůty a ty když prošvihneš tak nemáš stejně nic a co když prodejce nemá tento způsob platby...tak si nic nekoupíš....víc to asi nebudem řešit at se každý rozhodne sám.....já mám s nima zkušenost už víc jak pět let....to asi mluví za vše....

Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži