question-circle Question Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení

6 roků 3 měsíců zpět #30007 od jaja83
jaja83 created the topic: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
Ahoj V-Stromáci a motopřátelé,
poradili byste mi s mým problémem?
Mám držák GPS od Radka - vše OK, pochvala Radkovi samozřejmě - ale co použít na opravdu koncové uchycení mobilu....?
Jde o tohle:
mám tam, jako jistě mnoho z Vás, brašničku s čelní průhlednou fólií, která je voděodolná, mobil se do ní zavře a je chráněný...vše v pohodě
!!! ALE !!! :wondering:
Při jízdě v létě za slunečného počasí je to jako skleník a mobil se příšerně přehřívá!! A jak u staršího HTC, tak i nyní u Samsungu, se mi nejprve vypne nabíjení a při vyšší teplotě se rovnou přístroj sám úplně vypne! Dnes jsem to sledoval, po vytažení z kapsičky mobil na dotek opravdu "hřál" a aplikace pro ledování stavu baterky ukazovala "teplota baterie 65 stupňů".
Takže se mi automatikcy vypne dobíjení (nějaká teplotní ochrana) ---> navigace žere baterku ----> doba navigování tak 4 hodiny ----> jedu do Itálie ---> ještě vyšší teplota a přitom bych chtěl navigovat prakticky celý den.......Co s tím?
Máte prosím někdo tip na klasický otevřený držák na motorku? Prostě 4 packy na pružince - zmáčknu čudlík - packy rozhtáhnu, zmáčnu čudlík znovu - packy se přitáhnou k sobě a drží mobil zhora, zespoda, a zboku z obou stran. Uchycení na řídítka (nebo nějak jinak).
Moje představa je:
teď mám brašničku na držáku od Radka - když bude pršet a k tomu namontuju druhý otevřený držák, když bude pěkně a horko....
Děkuju za rady! :good:

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30018 od LuckyLuke
LuckyLuke replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
No tak to je celkem zajímavý problém! Abych ti řekl pravdu, tak jsem něco podobného hledal na moji Nokii E7, ale bez úspěchu. Na konec jsem koupil právě ten obal se slídou (fólií). Každopádně v tvém případě bych se bál, že bych ten mobil někde vyklepal. Zatím jsem problém s dobíjením neměl. Asi proto, že ještě nemám namontovanou zásuvku :)

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30019 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
myslíš něco takového ?

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30022 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
Zajímalo by mě, jaká bude konečná cena řešení, aby to jakž takž fungovalo. Já bych tohle řešit nesnesl. Navíc se kapacitní display prostě v rukavicích ovládat nedá. Jsem holt zastánce motocyklové navigace. Pokud budeš mít otevřený držák, možná bych doporučil nějakou šňůrku, jako pojistku, až projedeš nějaku díru, abys o ten mobil nepřišel.

Více
6 roků 3 měsíců zpět - 6 roků 3 měsíců zpět #30023 od jaja83
jaja83 replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
Jo taky na to čučím....ten Touratech za 2.000....že by nic pořádného nebylo...teda jako něco jakž takž funkčního za "normální" cenu...?
Jinak šňůrka jako pojistka je samozřejmost.
Byla by pro mě škoda kupovat další krám na navigování, já to potřebuju jednou za rok na dovolenou....to si to tam asi nakonec zkusím nabastlit nějakýma gumičkama...
Poslední úprava: 6 roků 3 měsíců zpět od jaja83.

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30024 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
vyplatí se to pouze pokud ty sám si to umíš udělat, nebo máš přímo známého, který to umí udělat
jinak s tím strávíš spoustu času a stejně to bude na prd :)

Více
6 roků 3 měsíců zpět - 6 roků 3 měsíců zpět #30042 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
Jak píše Roman Jakub, já jsem též zastánce-navigaci svěřit GPS a telefonování telefonu. Nejsem zastáncem všeumělových mašinek, co umí všechno, ale často mají problém.... :blush: A to i za tu cenu, že si na motorku připnu autogps a v případě deště jí ochráním.

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 6 roků 3 měsíců zpět od traxxas.

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30064 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
A proč to dáváš vlastně do futrálu? Jestli fakt chceš na motorce navigaci 1x ročně, tak bych to řešil spíš
- půjčit si jí na dovču (pár lidí se tady najde, já na týden dva svojí klidně oželím)
- nechat telefon bez futrálu - když ho přikurtuješ pevných sucháčem, nevyklepe se. Za deště ho dej do igelitu a máš klid - od ostřikovače ani z louže od auta před tebou se za plexi mokro nedostane
- kup / půjč si nějakou levnou navigaci ze supermarketu za 2 tisíce a jezdi s ní, dokud bude fungovat (přežije i déšť, když jí pak necháš vyschnout ;-) )

A ještě k navigaci v telefonu - to máš stažený mapy na mobilu?
Já mám v Androidu jenom online mapy přes Google a ty v cizině nejdou (nechcu platit datový roaming za xxx $)... Jak to máš vyřešený s podklady?

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30069 od jaja83
Zdravím Kokine, ve všem máš v podstatě pravdu
1) Navigaci mám svoji, umím ji ovládat, plánovat trasy a nechce se mi zkoumat jiný typ a někam si pro to jezdit (lenost samozřejmě, jinak OK :P )
2) To je ono, to chci! jak ho k tomu držáku mám přikurtovat? Jakým pevným sucháčem? Přesně nevím kde to sehnat nebo jak to funguje.
- zde jsem to zkoušel úplně humpolácky hoten-troten gumičkou a kupodivu to drží. Normálně to přimáčku zvenku na tu průhlenou fólii toho futrálu a jakoby zatlačím dovnitř. Ona ta fólie je taková tlustá a mobil po ní neklouže. Pak obepnu zvenku gumičkou a je to. Přežilo to i tramvajové koleje a kočičí hlavy. takže asi dobré řešení. Ale ne moc elegantní a trochu horší na manipulaci.
- co ten sucháč? Je to nějak lepší? Přijdu, připnu, jedu....?
3) Dvojku do toho fakt dávat nebudu, platí možnost č. 2 :good:
Mám Navigon pro Android, samozřejmě offline. Jinak je to jak říkáš, datový roaming :angry:

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30071 od Kokin
Ty sucháče se mi osvědčují na spoustu věcí - vydrží neskutečné věci na otřesy a jsou trvanlivé, prodává se to jako metráž a sice to není guma, ale když to můžeš provlíknout přes nějaký výčnělek nebo díru, drží fest:
třeba tady: www.hyperzbozi.cz/zbozi/Stahovac%ED%20p%E1sky%20such%FD%20zip/
Dáš jeden nahoru, druhý dolů a pokud si nejseš jistý, tak na kříž další a je to :-)

Ostatně přikurtovat se na motorku dá leccos, sice to nevypadá extra, ale funguje to a to je důležitý:

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30073 od jaja83
Děkuju za tip, ale furt tomu nějak nerozumím. To má zadní stranu samolepící? Nebo jak ten mobil přikurtuju? To je jako bych ho obvázal špagátem, akorát že místo uzlu tu pásku překřížím a sepnu na suchý zip? Jak přikurtuju mobil, který má displej přes celou plochu a není to "za co chytit"? Leda přilepit nějak zezadu....
S těma gumičkama jsem to měl přes displej, prostě guma vede přes displej, ale jak je tenká, tak to nevadí. S tímhle bych si zakryl přes displej mnohem širší pruh a nic bych neviděl...!
Jo Kokine, můžu Tě ještě poprosit, jak to vypadá s díly z Louise? Kolega David Loučka objednával nějaké díly na Yamahu Super Ténere a já jsem k tomu chtěl přihodit tu 12V zásuvku. Díky

Více
6 roků 3 měsíců zpět #30074 od Kokin
No jasně, že ti to zakreje část displeje - tomu neutečeš, pokud tam nedáš tedy hliníkový držák s klipsnama :-(

Ten sucháč má výhodu v pevnosti (na rozdíl od gumy nezpuchří) a je dvoustrannej - jako ho dáš přes sebe, hned drží. Ale to místo pak obětuješ holt...

Obě věci jsou u mě připravený, jak to těsnění na Yamahu, tak zásuvka - Davidovi jsem to psal mailem, ale neozval se zatím, předpokládal jsem že je na dovče...

Více
6 roků 2 měsíců zpět #30113 od Czejcen
Czejcen replied the topic: Re: Držák smartphone - otevřený držák kvůli chlazení
Již několik let používám na androidí telefony kolébky, které jsou na míru a drží je ze všech stran. Jedná se o tento typ: zde na ebay , nebo zde
V kombinaci s tímto nástavcem odkaz , který mám přišroubován do držáku navigace.
Zatím vždy bez problémů i na našich kvalitních silnicích.

Jako hlavní výhodu navigace v mobilu oproti použití levné autonavigace, vidím plnou podporu bluetooth. Přenos navigačních povelů přímo do interphone je super. Nevím, zda to umožňuje i nějaká levnější autonavigace.

Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži