file Question Garmin zumo 220

6 roků 7 měsíců zpět #26300 od Martyn
Martyn created the topic: Garmin zumo 220
Hola lidičky, nepoužíváte někdo tuhle navigaci? Rád bych získal informace z praktického používání, které mi žádný prodejce neumí poskytnout. (však to znáte)
Předem díky.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Martyn
  • Avatar uživatele Martyn Topic Author
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
6 roků 7 měsíců zpět #26575 od Martyn
Martyn replied the topic: Re: Garmin zumo 220 nebo TT rider?
No dobře, zdá se, že GZ 220ku nikdo nemá. A co taklhle TomTom Rider 2 nebo 3. Nepoužíváte někdo?

Díky za zprávu.

:)

• Martyn
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
6 roků 7 měsíců zpět #26577 od Flare
Flare replied the topic: Re: Garmin zumo 220 nebo TT rider?
Taky mě zajímá, na motorkari.cz je o tom vedená debata, Garmin vypadá líp z hlediska podpory TOPO mapy, TomTom je zase levnější výrazně ... aktuálně řeším to samé a tyhle dva kousky jsou v úzkém kole. Osobně jsem Garmina měl a moc mi ta logika neseděla, TomTom je v tomhle asi jednodušší.

• Flare
  • 2. asistent zástupce finančního ředitele klubu
  • 2. asistent zástupce finančního ředitele klubu
  • GS
Více
6 roků 7 měsíců zpět #26579 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Re: Garmin zumo 220
asi je třeba si položit otázku, zda je potřeba těch topomap
kam budu jezdit a on/off-road
jestli jenom po cestách, tak asi tomtom
já jezdím hlavně onroad a tam se mi garmin moc nelíbí, takže mám iGo :)

Více
6 roků 7 měsíců zpět #26582 od Martyn
Martyn replied the topic: Re: Garmin zumo 220
Ano, uvažuju podobně, topomapy moc neužiju. A co takhle záznam projeté trasy a její podější uložení třeba na PC?
Nebo mapové pokrytí např. v Rumumsku? Každý má mapy z jiného zdroje - Garmin od Navtecu a TT od Teleatlasu. Střední a západní Evropa bude asi u obou O.K., ale co ten divoký východ?

• Martyn
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #26583 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Garmin zumo 220
TOPO CZECH 2 i 3 jsou super mapy a tak trošku nám je ostatní závidí, neboť jsou na podobné úrovni, co používá mapové podklady třeba US army-prý... :blush:
Pokud to železo umí, tak po navolení modu kolo nebo pěší, je velmi dobře využitelná pro pěší/cyklo turistiku včetně takových podrobností, jako jsou naučné stezky, dokonce jde do takových detailů, že ukazuje státem chráněné stromy, výpusť rybníka apod.... :laugh: Krom vrstevnic ukazuje i ploty nebo třeba VN. Takže asi tak, Garmin s TOPO je prostě univerzálně využitelný, jen to chce mít mašinku s dlouhou výdrží na baterky.... :secret:
Co mám autonavigaci Garmina, tak jezdím v ČR v podstatě pouze na TOPO.... :bye:
Navigaci mám už 3. v řadě, 1. byl TT, pak Garmin a teď zase Garmin. Kdybych kupoval další, měl bych asi dilema, ale kvůli TOPO bych asi skončil zase u Garmina. Prostě tu TOPO využívám, potřebuji orientaci mimo silnici a to ne pro motorku, ale všeobecně toho docela využívám-je to návykové... :blush:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 6 roků 7 měsíců zpět od traxxas.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #26586 od Michal
Michal replied the topic: Re: Garmin zumo 220
Já mám TomTom Rider 2, navigace je super, jediná výtka jsou placené aktualizace map. Zatím jsem neaktualizoval. Nechce se mi za to platit.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #26587 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Re: Garmin zumo 220
tam v tomhle směru jsou ty topomapy skvělé, používají je kamarádi, co vandrují, jezdí na kole, "keškaři" ...
co se mapových podkladů týče, nedokážu posoudit, protože toho nemám tolik naježděno a "jihovýchod" obzvlášť ne, až časem ;)
proto mám na kartě podklady od Teleatlasu, Navtequ i regionálních poskytovatelů a můžu přepínat podle potřeby
(používám hlavně Teleatlas)

Více
6 roků 7 měsíců zpět #26588 od pavel156
pavel156 replied the topic: Re: Garmin zumo 220
Já ji mám.Kupoval jsem ji cca 2 roky zpět,před cestou na Korsiku.Chtěl jsem 220 kvůli velikosti moje představa byla ,že ji budu používat i na MTB,kde se ale moc neosvědčila.Jinak mě zatím nezklamala, jediný co mě na ni vadí je napájení,zastrčit kabel do navi v držáku je docela vopruz.
Její mínusy nemá aktivní držák-napájení přez USB kabel
nejde telefonovat má pouze jeden Bluetooth modul pro hlasovou navigaci.

Jinak doporučuju přečíst toto

www.touratech.cz/html/vybirame_gps.html

Více
6 roků 7 měsíců zpět #26589 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Garmin zumo 220
Ještě jedna asi důležitá poznámka k těm TOPO. Mám 3 roky starou autonavigaci, tenkrát jednu z nejdražších, co byla k mání, myslím, že 8 řadu Garmina, a když zapnu aktualizované mapové podklady pouze TOPO a ostatní vypnu a dám 3D, tak má holka občas práci stíhat svižně vykreslovat. Je tam toho prostě mraky. Fakt je, že když člověk vypne 3D, tak její občasné mikronestíhačky zmizí. Na aktualizaci to dávám jednomu programátorovi a tem mi tam vždycinky za 3 kilča cvakne nové. Myslím, že dnešní želízka už jsou trošku dále, ale u laciných bych až tak jist nebyl. Ale je fakt, že se tomuhle něvěnuji a neřeším to, není to zrovna moje parketa, jsem uživatel.... :blush:

The Truth Is Out There

Více
6 roků 4 měsíců zpět #29464 od pavel156
Kluci není tu nějaký odborník přes gps.Potřeboval bych poradit se zumem 220, který hlásí skoro zaplněnou pamě(ze 3,66 GB volných 768 MB) je to nějaká divočina map tam je ted cca 320MB.Je nějaká možnost jak uvolnit pamět?Pokud se někdo najde,tak be sme to probrali po telefonu případně osobně.Tel. na mě 602 451148 stačí poslat SMS a já zavolám.Dík Pavel

Více
6 roků 4 měsíců zpět #29466 od Meli
Meli replied the topic: Re: Garmin zumo 220
Jestli byť jen uvažuješ o Rumunsku a podobných destinacích, tak jedině Garmin

Jestli chceš mít záznam trasy tak Garmin

Jestli si chceš připravovat trasy a místa kam se chceš podívat v počítači tak Garmin

Nic méně uznávám, že kdo je zvyklý na TomToma tak mu některé věci přijdou u Garmina nesmyslné, ale platí to i naopak.

pavel156> bych se divil že bys tam měl mapy jen 320 to snad nemá ani samotná ČR... jinak daj se promazat nepoužívané hlasy - adresář "Voice"

Více
6 roků 4 měsíců zpět #29470 od pavel156
Čau Meli,díky za snahu.Trochu ten můj problém rozeberu.Zumo vlastním 2 roky a za tu dobu jsem ho asi 8x aktualizoval a vždycky bez problému.Ten nastal až při poslední aktualizaci na mapu 2013.Používám program Garmin Map Updater a vše proběhlo bez problému jako vždycky až nato, že mapa nebyla v menu navigace,pak nastali ještě dva pokusy se stejným výsledkem.Podle programu vše dopadlo dobře,ale mapa nikde.Tak sem to chtěl nahrát přes mapsource to funguje(vyzkoušeno),ale problém je v tom že navi začala hlásít pouze 1GB volnýho místa.Takže jako by mapa 2013 (má 2,5GB)byla stažená a navi si to pamatovala,ale mapa nikde.Vypadá to na servis a přeinstalování systému.

Více
6 roků 4 měsíců zpět - 6 roků 4 měsíců zpět #29474 od Meli
Meli replied the topic: Re: Garmin zumo 220
Mapa Evropy kterou nainstaluješ map updaterem je soubor gmapprom.img (předpokládám v adresáři :/garmin/ )
mapa (mapy) které vybereš v mapsource a pošleš je do navigace vytvoří soubor gmapsupp.img

pak tam je ještě soubor se základní mapou světa (teď netušim jak se jmenuje)

pokud teda máš nějaké mapy z updateru nahrané a nefungujou, klidně můžou zabírat místo a přitom je posláním z mapsource nemůžeš přepsat a nevejde se to tam...

Když sjem teda mapsourcem posílal mapy do navi tak jsem poslal evropskou, přejmenoval soubor na gmapprom.img a pak sem tam poslal např. topo CZ a SK a Adria... a tu už nechal jako gmapsupp.img

Pro jistotu doporučuju když chceš něco z navigace smazat tak to nemazat uplně ale přesunout do počítače - ať máš zálohu kdyby něco...
A rozhodně nemazat nic o čem nevíš co to je... Ty soubory co jsem tady jmenoval ale klidně můžeš...
Poslední úprava: 6 roků 4 měsíců zpět od Meli.

Více
6 roků 4 měsíců zpět #29481 od pavel156
hele já tam soubor gmapprom.img nemám ,nevíš přesné umístění toho souboru.Zkusil sem ho dát pod garmin a znova poslat mapy přes updater a zase nic soubor zůstal prázdnej.

Více
Moderátoři: Roman JakubMládě.Fidži