file Question Úložiště dat z kamery

7 roků 9 měsíců zpět #26651 od rutat
rutat created the topic: Úložiště dat z kamery
Zdravím,
chci si pořídit kameru na cesty. Potřebuju ale vymyslet, kam ukladat data. Do kamery dám 32GB paměť. kartu která vydrží odhadem tak 6 hodin záznamu. Rád bych ale natáčel skoro celou dovolenou, takže potřebuju vymyslet jak dostat z té karty to video na pevný disk, mám 1TB externí disk připojitelný přes USB. Řešil jste někdo už obdobný problém? Díky za rady

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26653 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Re: Úložiště dat z kamery
řeším :)
ale prozatím nic lepšího než notebook nemám
stejně si pak večer sednem nad fotkama, příp. mapou

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26655 od rutat
rutat replied the topic: Re: Úložiště dat z kamery
Blbý je, že já normální notebook mám, ale je to dost drahá mašinka, kterou se na motorce bojím vozit. Netbook bych mohl koupit, ale zdá se mi strašně zbytečný dát 5 tisíc za věc, kterou použiju jen 2x za rok na dovolený. Nejraději bych nějakkou mašinku, která by uměla navigovat, měla USB port pro disk, WIFI, a ještě čtečku paměť. karet. Velikost jako starý PDA. 4" display a pořádnou výdrž na baterii. Vyměnil bych to za starý MIO P550, který používám jako navigaci teď. JEnže to zůstane asi jen u přání, protože asi nikdo nic takovýho nedělá :(

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26656 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Úložiště dat z kamery
A co kapesní databanka určená právě pro tyto účely? Vyrábí se to vůbec ještě v dnešní přetechnizované době? Kdysi byly tyto kapesní databanky vyráběné bez displeje a určené pouze k přesypání dat z karty, která se šoupla do slotu. Určeno právě pro cestovatele. Zkusím něco pohledat.

The Truth Is Out There

Více
7 roků 9 měsíců zpět - 7 roků 9 měsíců zpět #26657 od traxxas
Takže vyrábí, ale netušil jsem, co to je za pálky. To už jsou i lacinější řešení.
tady je odkaz na některé z nich a určitě by se daly dohledat další.

www.megapixel.cz/databanky

Jsou to vydřiduši. Oni nemohou vyrobit něco laciného a jednoduchého, na*erou tam blbostí, co člověk nepotřebuje. Myslím, že by ti na to cestování asi stačilo na přesypání dat něco jednoduchého, třeba 1TB s multislotem a pár tlačítky a napájením a jednoduchým displejem, kterej by ti ukázal, že je vše OK. A cena by mohla být tak cca 1500-1800,-Kč, že? To si asi představuju jak Hurvínek válku..... :laugh:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců zpět od traxxas.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26659 od barvajs
barvajs replied the topic: Re: Úložiště dat z kamery
rutat napsal:

Blbý je, že já normální notebook mám, ale je to dost drahá mašinka, kterou se na motorce bojím vozit. Netbook bych mohl koupit, ale zdá se mi strašně zbytečný dát 5 tisíc za věc, kterou použiju jen 2x za rok na dovolený. Nejraději bych nějakkou mašinku, která by uměla navigovat, měla USB port pro disk, WIFI, a ještě čtečku paměť. karet. Velikost jako starý PDA. 4" display a pořádnou výdrž na baterii. Vyměnil bych to za starý MIO P550, který používám jako navigaci teď. JEnže to zůstane asi jen u přání, protože asi nikdo nic takovýho nedělá :(

Tohle ti splní třeba NOKIA N8 (a jiná NOKIA s novým Symbianem) Jen nevím jak je na tom ten USB vstup s přenosným HDD kvuli napájení, to asi neutáhne. Ale flashku k tomu připojíš. Ale to jsme na tom jako s tou kartou a je to ta hlavní funkce...

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26660 od Flare
Flare replied the topic: Re: Úložiště dat z kamery
Podle mě je řešení jednoduché - nezálohovat. Při ceně pamětových karet okolo 1000 Kč za 16Gb je lepší mít tak 3 karty a to je fakt hromada fotek.
Alternativně pro iPhone např. existuje velmi malá čtečka, která umí data dostat do jeho vnitřní paměti (např. na kritickou zálohu). šel bych tak na to moderně, použil telefon a měl víc karet. Databanky jsou na prd, DVD média vůbec špatný.

• Flare
  • 2. asistent zástupce finančního ředitele klubu
  • 2. asistent zástupce finančního ředitele klubu
  • GS
Více
7 roků 9 měsíců zpět - 7 roků 9 měsíců zpět #26661 od traxxas
Flare napsal:

Podle mě je řešení jednoduché - nezálohovat. Při ceně pamětových karet okolo 1000 Kč za 16Gb je lepší mít tak 3 karty a to je fakt hromada fotek.
Alternativně pro iPhone např. existuje velmi malá čtečka, která umí data dostat do jeho vnitřní paměti (např. na kritickou zálohu). šel bych tak na to moderně, použil telefon a měl víc karet. Databanky jsou na prd, DVD média vůbec špatný.

Máš pravdu, že mě to nedocvaklo, vždyť už jsem to sám v minulosti řešil a zvolil jsem tu samou cestu, jak píšeš. Vícero karet. Bože já jsem blbej až to bolí..... :dash: :dash: :dash: Na druhou stránku věci, když jsem začal fotit EOSem 7D, tak to bych se na kartách nedoplatil a byla by výhodnější i třeba ta databanka...protože CF II s UDMA 5 a výše a rychlostí 90Mb/s při kapacitách 16GB a víc jsou neúnosně drahé.

The Truth Is Out There

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26662 od barvajs
barvajs replied the topic: Re: Úložiště dat z kamery
Karty pořídíš za tu cenu 32GB... To je samozřejmě dnes už celkem jednoduchý řešení. Ale jak psal, jde mu hlavně o video,konkrétně 32GB/6 hodin. Na druhou starnu, kolik toho natočíš za dovolenou. To bys nemoh dělat nic jinýho než mít oko na kamaře...

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26663 od rutat
jenže tady nejde o fotky, ale o video. I když budu kameru zapínat občas, tak počítám že 500GB dat natočím určitě. Tzn. 500/16=32 karet. To prostě nejde. Jasně že bych mohl nahrávat pořád dokola na pár karet. Ale já prostě nechci řešit střih na dovolený, rád se tím prohrabu doma. A z mojí zkušenosti vím, že to nejlepší se stane pokaždý když člověk má vypnutou kameru :wondering:

Databanky jsou pasé, malá kapacita za nesmyslnou cenu. Mrknu ale na tu Nokiu, to by mohlo klapnout.

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26664 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Re: Úložiště dat z kamery
ono jde asi hlavně o to video
zapne si na mašině kameru a jede ... ale pak to stříhej :laugh:

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26665 od rutat
jo, střih je děs. Ale když si člověk vede trochu deník u toho videa, tak se to dá. Na zimu je to ale bezva zábava, když člověk nemůže jezdit, tak se na to aspoň rád dívá :)

Více
7 roků 9 měsíců zpět #26666 od traxxas
Počkej, to fakt naflákáš za dovolenou 500GB???????? To mi rozum nebere.......... :wondering: :wondering: To chceš jako říct, že na video z tvojí dovolené už nestačí HD normálního ntbk 1-2 roky starého, kdy bylo standart 500GB???? Ono někdy méně znamená více. Také mi dlouho trvalo, než jsem poslechl rady zkušenějších kolegů. A zpracování už si vůbec nějak nedokážu představit.

The Truth Is Out There

Více
7 roků 9 měsíců zpět - 7 roků 9 měsíců zpět #26667 od rutat
představuju si to takhle... Sednu na mašinu, zapnu kameru a jedu. Tímhle stylem a při HD kvalitě 1080p 30fps mám 32GB plných za 4 hodiny. Deně sedím na mašině klidně 12 hodin, takže 32GB za den dám jak nic. Je jasný že tam bude spousty odpadu, ale lepší to mít natočený, než nemít. 500/32=16 dní, takže jedna delší dovolená :)
Poslední úprava: 7 roků 9 měsíců zpět od rutat.

Více
7 roků 9 měsíců zpět - 7 roků 9 měsíců zpět #26668 od traxxas
rutat napsal:

představuju si to takhle... Sednu na mašinu, zapnu kameru a jedu. Tímhle stylem a při HD kvalitě 1080p 30fps mám 32GB plných za 4 hodiny. Deně sedím na mašině klidně 12 hodin, takže 32GB za den dám jak nic. Je jasný že tam bude spousty odpadu, ale lepší to mít natočený, než nemít. 500/32=16 dní, takže jedna delší dovolená :)

Takže 16x4=64 hodin videa?????......Fííí hááá..... :ohmy: :ohmy: :ohmy:
No to ti už fakt nic neporadím, mozek mi na tohle číslo bohužel stávkuje.... :secret: :no: :cry: :woohoo:

The Truth Is Out There

Více