file Question Notebook s RS232

9 roků 1 týden zpět #18131 od barvajs
barvajs created the topic: Notebook s RS232
Pánové a dámy, neválí se někomu doma nepotřebnej notebook, kterej má ještě port RS232 ? Potřebovali by jsme ho ve firmě pro nahrávání settingů do satelitních příjmačů u zákazníků. Když je to jeden-dva příjmače v domáctnosti tak se to přejadí ručně, ale pokud je to na penzionu a má se jich dělat 10-20 tak je to na celej den. Máme na to netbook, ale ta redukce RS232-USB nefunguje se všema typama satelitních příjmačů. Nejsou tam žádný nároky na výkon, ale prostě ten port už na dnešních NB už nedělaj.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• barvajs
  • Avatar uživatele barvajs Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
9 roků 1 týden zpět #18133 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Notebook s RS232
myslím že mám, ale je kleklej-ani jsem nezjišťoval co mu je, je to DELL Latitude D 600.....myslím, že tenhle port ještě má, ale asi ti to bude k ničemu. Já z něj nechám vyndat funkční HD a šoupnout do krabky...

The Truth Is Out There

Více
9 roků 1 týden zpět #18139 od barvajs
barvajs replied the topic: Re: Notebook s RS232
No kleklej fakt nepomůže, potřebujem nějakej co má tenhle port a navíc funguje... Ale kdyby jsi věděl co mu je a šlo s tím něco udělat, bylo by to fajn. Ten HDD by už bylo to nejmenší.

• barvajs
  • Super borec
  • Super borec
Více
9 roků 1 týden zpět #18152 od Mafin
Mafin replied the topic: Re: Notebook s RS232
A proc zrovna cely notebook, co takhe jen prevodnik ... napriklad :

www.papouch.com/cz/shop/product/sb232-prevodnik-usb-rs232/

Více
9 roků 1 týden zpět #18153 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Notebook s RS232
Oni převodníky občas nefungují se všemi zařízeními :-(

Je to sice vždy chyba převodníku, ale je to tak...

Zkusil bych spíš otestovat víc převodníků s možností je vrátit...

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
9 roků 1 týden zpět #18173 od barvajs
barvajs replied the topic: Re: Notebook s RS232
Mafin napsal:

A proc zrovna cely notebook, co takhe jen prevodnik ... napriklad :

www.papouch.com/cz/shop/product/sb232-prevodnik-usb-rs232/

U toho netbooku máme redukci USB-RS232, ale bohužel právě nefunguje se všema sat. příjmačema. No a tenhle mi přijde v porovnání s cenou netbooku za asi 6000,- docela úlet... Dřív byl ve firmě i starej NB s RS232 kterej fungoval se všema satelitama, bohužel ho tenkrát jeden z ajťáků někde rozbil... No a ten novej prcek bohužel s tou redukcí umí jenom něco. Proto se snažim sehnat za mírnej obolus nějakej starej kus železa co prostě bude mít RS232 a bude klid.

• barvajs
  • Super borec
  • Super borec
Více
9 roků 6 dní zpět #18180 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Notebook s RS232
Jak jsem psal o tom DELL 600 s RS 232-kleklým, tak jsem nezjišťoval vůbec co mu je a koupil rovnou nový. Byl to kus, co jsem koupil za velmi mírný peníz od zaměstnavatele-vyřazený a byl tenkrát skládaný ze 3 jiných ntbk dohromady -podle toho, co na kterém ještě fungovalo. No a jednoho krásného dne si postavil hlavu-zamrz-nereagoval vůbec na nic, tak jsem mu vyndal baterku a už se potom nikdy nerozeběh-ani nebere v potaz připojení sítového napájení. Asi uznáš, že bys to řešil stejně. Takže si myslím, že to nestojí ani za zjišťování závady-můj tip je závada na základní desce......jo a ještě-zrovna tenhle poskládanej kus byl poskládán ze série , která měla obrovské problémy-75% se vysralo ještě v záruce.

The Truth Is Out There

Více