question-circle Question syntetika nebo polosyntetika?

10 roků 3 týdnů zpět #5675 od BAJZA
BAJZA created the topic: syntetika nebo polosyntetika?
Ahoj všem,mám dotaz na motorový olej do DL 1000.Nedavno jsem koupil konečně DLko,ale nevím zda má použít 10w-40w polosyntetiku a nebo 10w-40w plnou syntetiku.Díky za radu,čus.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• BAJZA
  • Avatar uživatele BAJZA Topic Author
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
10 roků 3 týdnů zpět #5676 od douša
douša replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
pokud víš co tam bylo tak pokud možno stejnou specifikaci ale jinak čím lepši tim líp

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvé problémy, ale nasere tolik lidí , že se vyplatí si ji uchovat!!!!!

• douša
  • Super borec
  • Super borec
  • Bez humoru se dá žít, ale proč?
Více
10 roků 3 týdnů zpět #5677 od BAJZA
BAJZA replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
Co tam bylo tak to nevím,ale na radu jsem zakoupil polosyntetiku a stejně si nejsem jist.

• BAJZA
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
10 roků 3 týdnů zpět #5678 od Lubor
Lubor replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
Olej 10W-40W prostě neexistuje,písmeno W znamená winter - jako zimní. Zimní na zimní nedává smysl.Správně je 10W - 4O. Výrobce ti přesně říká,jakou specifikaci tam dát, nerozlišuje,zda plnou, polo nebo minerál, protože to je jedno. Odpověď,čím lepší,tím líp je absolutní blbost - je naprosto zbytečné lít olej určný pro motory,které točí 16 000 otáček do 2válce,který točí 9 OOO.

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5682 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
Lubor má pravdu a navíc si myslím, že jestli to má třeba najeto 30 tisíc a jezdilo do doposud jen na polosyntetiku, tak plná syntetika tomu může spíš ublížit. V každém případě - řiď se radou prodejce.

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5686 od Lubor
Lubor replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
To platilo před lety,že plná syntetika svými rozpouštěcími účinky usazenin mohla poškodit motor ucpáním mazacích kanálků v motoru,kde byl dlouhodobě používán nekvalitní olej a motor byl zanesen usazeninami po spalovacím procesu. To dnes už nehrozí. Proto ani výrobce nenařizuje použití polo nebo plné syntetiky,ani konkrétní značky oleje. Jasně nařizuje viskozitu / u DL 1000 =10W - 40/ a specifikaci / API SG,SH/. Toto je potřeba dodržet. A je jedno, zda polo nebo plná,je jedno,jestli Shell,Motul,Motorex nebo jiný značkový. Značku si volí dle obliby každý soudruh sám.
PS - toto jsou jasná pravidla,která bohužel mnohým stále nic neříkají a donekonečna si myslí,že čím dražší oil tam nalejou,tím líp udělají.

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5706 od Mládě.Fidži
Mládě.Fidži replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
To mě připomnělo jednoho chlapa z budějc....

Dal sem si tam Racing olej, idridiovou racing svíčku a Šell W-Powa 100+ Racing. Takže mám tak 5-10 koní navíc...

B)

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5726 od BAJZA
BAJZA replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
Čau chlapy,díky za radu co se týká polosyntetiky nebo syntetiky.Už jsem se informoval, že v tom neni ,,skoro" žádný rozdíl,akorát se to liší ve tvaru molekuly.Ppolosyntetika má molekuly kulaté a proto se hodí více pro starší motory(vytěsňuje vůle motoru) a syntetika má molekuly oválné tím pádem se více hodí pro nové motory,které jsou těsnější,ale jinak jsou stejné.Jinak se omlouvám za 10w-40w,byla to chyba tisku a né neznalost.Nakonec jsem použil olej IPONE,jestli máte nějakou zkušenost s tímto olejem tak dejte vědět.Díky Bajza.

• BAJZA
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
10 roků 2 týdnů zpět #5807 od Mates
Mates replied the topic: Re:syntetika nebo polosyntetika?
Pro mě zatím neodzkoušený,ale myslím,že dnes jde hlavně o cenu za jakou to seženeš,nekvalitní oleje by dnes už na trhu neměli být,ale jsem kluk z CZ :clapping: a v této zemi je nemožné možným

Více
Moderátoři: Mates