file Question Houkačky

10 roků 2 týdnů zpět #5799 od Mikr
Mikr replied the topic: Re:Houkačky
Zdravím ,Pavle jak moc se musí upravovat elektro ma moto,mam ještě v záruce.Moc bych je taky chtěl.Dík

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
10 roků 2 týdnů zpět - 10 roků 2 týdnů zpět #5802 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Houkačky
Když se to šikovně namontuje, tak se nikde nic nevrtá ani nestříhá.
Ideální zapojení - z origo houkačky se jenom vysune zástrčka s kabelama, do ní se vsunou nové kabely a ty pak vedou k relátku umístěnému pod sedlem (stačí ho chytnout plastovým páskem na podsedlovku zboku) a to je celý zásah do originální kabeláže - pak už jenom 1 kabel do relátka od baterky (+), z relátka pokračuje k nové houkačce, stejně jako druhý kabel od baterie (-).

Tj. suma sumárum to vrátit do původního stavu lze během několika minut - vlastně stačí jenom vytáhnout ty nové kabely ze zástrčky u původní houkačky a tu zástrčku zase zasunout na původní houkačku. Tím že se Nautilus montuje na jiná místa (buď pod přední boční plasty na lešení, takže je hezky schovaný, anebo zprava pod chladič, kde je ale trochu vystaven stříkající vodě, takže se musí gumovou hadičkou otočit přívod vzduchu od kompresoru směrem dozadu, aby nenasál vodu), tak je to naprosto nedestruktivní.

Dělám na V-Stromy i kabelové sady, pro toho kdo si to chce namontovat sám - vyjde na 100 korun kabelová sada (6m nového kabelu, patice relátka, 20A pojistka, krimpovací konektory a očka, nějaká smršťovací bužírka, všechno složený dohromady, jenom to namontovat) a případně pro boční montáž i 50 Kč nerezový šroub s matkami a podložkami (dá se ale koupit i v železářství, nebo ho můžeš mít i doma, je to M6 x 50).

Montáž u Matese nebo u mě (podle toho kdo bude mít zrovna čas) pak stojí včetně materiálu 300,- Kč.

Mimochodem já to mám na motorce taky a je v záruce též :D

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz
Poslední úprava: 10 roků 2 týdnů zpět od Kokin.

Více
10 roků 2 týdnů zpět #5805 od Mikr
Mikr replied the topic: Re:Houkačky
Ok dík, na srazu se domluvíme

Více
10 roků 2 týdnů zpět #5861 od Martin Novák
Martin Novák replied the topic: Re:Houkačky
Tak už je mám namontované a je to naprostá bomba. Kokin dodal vše o čem píše o příspěvek výše a s jeho návodem to nebyl žádný problém. Cca 40 minut práce (trochu jsem si hrál s protahováním drátů pod nádrží a pod.), se vším všudy. Není nutný žádný zásah do motorky a tak není třeba brát ohledy na porušení záruky. Už to houká jako HOVADO. :-)

• Martin Novák
  • Super borec
  • Super borec
  • Martin
Více
10 roků 1 týden zpět #5978 od MILANM
MILANM replied the topic: Re:Houkačky
Taktiež namontované hned po príchode z Krkonoš.Bola to pohodička aj keď som musel dať dole bočný plast.Díky Kokine.

Více
Moderátoři: Mates