file Question Jsou legální modré dodatečné obrysovky?

10 roků 4 týdnů zpět #5545 od Kokin
Kokin created the topic: Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Kucí policejní, nebo ostatní informovaní - budu mít problém, když do předních blinkrů dám modré LED-ky?
Jde o princip Míry Bačkovského, který montuje LED-ky do blinkrů. Pak to svítí stále nonstop barvou těch LEDek (vepředu bíle, vzadu červeně), ale když se zapne žárovka blinkru, tak to přesvítí oranžově.

No a protože mám od Míry ty červený dozadu, napadlo mě dopředu vrazit modrý. Ale jde to vůbec?
Vím, že se nesmí používat modré výstražné světelné znamení, ale to má přerušované světlo. Co ale u obrysovek (notabene dodatečných tuning)?

V nejhorším ty přední udělám na vypínač a před cajtama nebo jízdě v cizině bych to vypínal...

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 4 týdnů zpět #5547 od Bergr
Bergr replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
sice nejsem polda, ale řeknu ti rovnou, že nejsou, leč spousty lidí s tím jezdí a policie to přehlíží, vypínač ti nepomůže, sice to nebude dráždit, ale když už někdo bude rýpat, tak je bude chtít vidět, že svítí. Shrnuto: obrysovky musí svítit a to bíle, osobně tam mám bíle led a nevipadá to špatně.

Více
10 roků 4 týdnů zpět #5548 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Mno já tam obrysovky budu mít pořád - bíle svítící. Neměním žárovky.
Jenom přidávám další světýlko - něco jako na kamionu jsou zboku na návěsech atd.

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 4 týdnů zpět #5549 od Bergr
No i tak, na kamionu jsem jezdil a měl jsem to na vypínač taky, protože na hranicích s tím dělali potíže, ono obecně jsou jiné barvy než je bílá vepředu, oranžová z boku a červená na konci nepovolené, takže to platí viz předcházející, až na to vypínání, což by to vyřešilo

Více
10 roků 4 týdnů zpět #5550 od Kokin
Rozumím - tak nějak jsem to myslel s tím vypínáním. Taky tuším, že modrý světlo ani není zrovna košer, byť je přídavný a hodně ilustrativní, žádný halogen.

Díky ;-)

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 4 týdnů zpět #5551 od Bergr
Není zač, myslím, že není daný počet světel, jen barva a nějaké rozměry,možná svítivost, jinak nic, každopádně když už po něčem půjdou, tak je to barva, vlastní zkušenost.

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5565 od Kuchta
Kuchta replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Strejda za ten modrý zázrak ve světlech dostal 1000 Kč a to mu tam dal bratránek co se učil elektrikářem jen na zkoušku, jak to bude vypadat. :laugh: :laugh:

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5568 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Pájo a kolikrát tě u nás na motorce zastavili? Většinou staví, když motorkář na sebe upozorňuje nesprávným způsobem jízdy (jakékoliv blbnutí, rychlost, tůrování) a taky když třeba nemá vzadu jasně čitelnou RZ. Mám jako parkovačky ty vysoce svítívé diody, které jsou bílé, ale svítí namodrale. Tak ale svítí většina diod a navíc i některé xenony.
Osobně mně to nevadí, když se motorkář chová slušně, nevidím důvod ho buzerovat za zvýrazněné osvětlení, které mu může před křižovatkou i jinde zachránit život. Jenže každý není jako já. Bílé diody dopředu a červené dozadu nevadí.
Máme řidičák všichni a jak bylo napsáno - barvy osvětlení jsou jasně dané -bílá dopředu, červená dozadu, blinkry oranžové a třeba na návěsu z boku oranžová. Jiná není povolená. A řešit co není zakázáno, je povoleno je nesmysl. Každý víme jak se věci mají. Sám mám vepředu xenony - jen potkávací a nevadí mi to. Neřeším. V noci nejezdím a během 5-ti minut to mám přehozený na H4.
Sám jsem měl stroboskopy, ale nesvítily dost jasně a navíc nevydržely. Měl jsem je ale na vypínač, kdy jsem to pouštěl jen v nepřehledném místě - křižovatky a třeba ve městě. Jinak ne.

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5588 od Kokin
Však já je tam zatím nemontuju - jenom o tom uvažuju ;-)
Ale čím víc o tom přemýšlím, tím míň se mi to zamlouvá. Šlo o svícení přes den, a tam ty LEDky stejně tolik světla nenadělají, aby to mělo výrazný efekt a žárovky tam dávat nebudu.

Dám tam asi ty bílý a bude to ;-) Žádný dohady nehodlám podstupovat - nebyl jsem si jistej, zda to u přídavných není jedno, ale když se to nesmí, tak holt ne :-)

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 3 týdnů zpět #5589 od Mládě.Fidži
Mládě.Fidži replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Všechny výrobcem neschávlené úpravy osvětlení nejsou legální. Takže pro zákon je modrá i bílá stejný prohrešek. Nicméně bílo ti policajti spíše odpustí ;)

Více
10 roků 3 týdnů zpět #5614 od Kuchta
Všichni policajti nejsou BUKVY! Teď mě chytili v autě a chtěli mi dát 4 body a 2500 Kč flastra. Ale po nějaké době se se dostali k tomu, že sem motorkář a oni taky a že znaj tatu. Tak mě nechali a ješte mi zamávali. :good: :good: Kuci děkuju a už to nikdy neudělám!! :laugh: :laugh:

Více
10 roků 2 týdnů zpět #5813 od Flare
Flare replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Není lepší než dávat diody do blinkrů implantovat LED světla pro denní svícení, které se dělají na velká auta? Teď jsem je nechával dávat na patrola a rozhodně je to ve dne vidět výtečně. Dají se koupit i menší a spíš bych na motorku dal to.

Modrá je jako červený hadr na býka - navíc modrá je i blbě vidět celkem, když už dával bych bílou. Na conrad.cz jsem koupit LEDky s odporem napočítaným na 12V napájení přímo vsazené do hlavy šroubu (mají bílé, červené, žluté myslím) - použil bych to (mají velký rozptyl, 5mm a je to vidět) - nicméně tyhle šly malýmu do elektrickýho auta :-)

• Flare
  • 2. asistent zástupce finančního ředitele klubu
  • 2. asistent zástupce finančního ředitele klubu
  • GS
Více
10 roků 2 týdnů zpět #5815 od Kokin
Modrý dávat nebudu, jen jsem to chvilku zvažoval.

Ty denní svícení by byly super, ale musí být LED, nesmí stát 2 tisíce a musí se dát namontovat dolu na vidlici kam US motorky montují boční odrazky, aby zatáčely s koly. A takový jsem ještě pořád nenašel :wondering:

• Kokin
  • Administrator
  • Administrator
Více
10 roků 2 týdnů zpět #5816 od Jeffko
Jeffko replied the topic: Re:Jsou legální modré dodatečné obrysovky?
Pavel napsal:

Pájo a kolikrát tě u nás na motorce zastavili? Většinou staví, když motorkář na sebe upozorňuje nesprávným způsobem jízdy (jakékoliv blbnutí, rychlost, tůrování) a taky když třeba nemá vzadu jasně čitelnou RZ.

No, mne v prubehu 6 dni zastavila na motorce hlidka hned dvakrat, jednou asi v devet vecer v desti a pred par dny kolem pulnoci. A proklepli si mne se vsim, jel jsem 50, nepredjizdel jsem, nebylo ani co a po Birrelu jsem taky nenafoukal :wondering: . Jeste mne zastavili v louzi :clapping:

Více
10 roků 2 týdnů zpět #5819 od Kuchta
No, mne v prubehu 6 dni zastavila na motorce hlidka hned dvakrat, jednou asi v devet vecer v desti a pred par dny kolem pulnoci. A proklepli si mne se vsim, jel jsem 50, nepredjizdel jsem, nebylo ani co a po Birrelu jsem taky nenafoukal :wondering: . Jeste mne zastavili v louzi :clapping:[/quote]

Jo tak to si zrovna narazil na ty BUKVY o kterých sem psal.Ještě se mi nestalo, že by mě na motce zastavili a můj otec jezdí 40 let a taky ho nezastavili! :ohmy:

Více
Moderátoři: Mates