lightbulb-o Idea Řazení

2 týdnů 5 dní zpět - 2 týdnů 3 dní zpět #53538 od capricorn
capricorn created the topic: Řazení
Čauky lidi,

na mém Stromku 2012 - 50 tis. najeto se mi začalo stávat, že když potřebuju rychle nakopat kvalty třeba ze 4 nebo 5 dolů. Zůstane to mezi kvalty a ani ukazatel zařazené rychlosti nic neukazuje. Musím pak na řadičku pořádně šlápnout a poštět spojku, pak tam teda kvalt vletí. Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?
Poslední úprava: 2 týdnů 3 dní zpět od capricorn.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• capricorn
  • Avatar uživatele capricorn Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
1 týden 6 dní zpět #53547 od děda
děda replied the topic: Řazení
Ahoj, mám ročník 2015, dělám to stejně jako ty, odezva je rovněž obdobná, až na to,že nesleduji ukazatel rychlosti. Stává se mi to většinou při velkém spěchu, kdy neodhadnu vzdálenost s rychlostí nebo jsem překvapen odbočkou na neznáme cestě. Popustím trošku spojku a rychlost tam vletí. Domnívám se, že to souvisí s otáčkami motoru, ale jsem laik. Snažím se takovým situacím vyhnout.

Více
5 dní 14 hodin zpět #53554 od joane
joane replied the topic: Řazení
No na to je asi dobrá rada při zpomalování odřazovat postupně. Přece jenom ty zuby jsou na hřídelích poskládány různě a (možná) se nedostanou při několikanásobném řazení pokaždé přesně proti mezerám. Ale to při prudkém brzdění při přejeté odbočce asi nestihneš. Já z bezpečnostních důvodů (většinou za mnou ještě někdo jede) raději odbočku přejedu a na vhodném místě se otočím. Pak je času na odřazování dost.

Více
5 dní 12 hodin zpět #53555 od capricorn
capricorn replied the topic: Řazení
Jo jo, přesně o tyto případy mi jde. Na vesnických cestičkách je takových náhlých odboček a křižovatek habakuk. Mě mate to, že to normálně makalo, Naopak se mi u Stromka toto proti jiným motorkám líbilo jak tam krásně rychle šlo podřazovat dolů. A najednou to začalo zlobit. Jasně, že se takovým situacím budu vyhýbat, já jen jestli mě náhodou nečeká nějaká větší oprava převodovky. Přece jen bych nerad, aby se to vys... někde třeba v Rumunsku příští rok.

• capricorn
  • Avatar uživatele capricorn Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 dní 11 hodin zpět #53556 od joane
joane replied the topic: Řazení
Podle mě je to vlastnost. Když porovnám Stroma s KTM Duke, tam tam kvalty padají na první dobrou bez cuknutí, u Stroma řadím z N na 1 vždy s cuknutím řetězu. Ale dělá to tak od nova. A na počítadle mě to ukazuje přes 100000. To je asi 95000 km. A převodovka bez problémů, v 65000 jsem měnil lamely spojky. Neznám nikoho, komu by hejknul Strom na převodovku.

Více
Moderátoři: Mates