file Question Demontáž přední masky

6 měsíců 3 týdnů zpět #53183 od capricorn
capricorn created the topic: Demontáž přední masky
Ahoj všem,
jsem novým majitelem Stromka 650 2012. Potřeboval bych radu. Má odřenou přední masku a chci ji nechat přelakovat, ale nevím jak jí sundat.
Po odšroubování předních šroubů se to ani nehlo, tak jsem si říkal, že bude zezadu nějak jištěná. Sundal jsem všechny šrouby a štefty okolo budíku a nevím kde to vysadit, aby ty plasty povolili a neco bych neurval.
Dík za rady

Please Přihlásit se to join the conversation.

• capricorn
  • Avatar uživatele capricorn Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
6 měsíců 3 týdnů zpět #53184 od Miudas
Miudas replied the topic: Demontáž přední masky
Ve 2012 se tuším měnil vzhled masky, takže to může být jinak, ale co se pamatuji u mě (2010), tak přední maska je přišroubovaná k lešení 2-ma křížovými šroubky. Na ně se však dostaneš nejdříve tak, že oddělíš budíkový plast od masky. Jestli mě paměť neklame, tak pokud povolíš všechny ty vzájemné vnější šrouby, tak pak stačí překonat oboustranný odpor "čep - guma", který drží budíky na masce, tedy proti odporu táhnout k řídítkům. Pak je tam ještě konektor na budíky, který budeš muset odpojit. Přeji úspěšnou rozborku :)

Více
6 měsíců 3 týdnů zpět #53185 od capricorn
capricorn replied the topic: Demontáž přední masky
Tak to mám dole. No jak začít. Na naháči jsem si dělal všechno včetně ventilů, ložisek, spojky, gufer ve vidlích sám. Ale tohle jsem nedal. Nemáte návod a ty plasty v sobě drží zacvakané jako ďas.
Díky Miudasi za radu. Pomohla. První musí dolů plast u nádrže, pak plast s budíkem. Odtud jsou vidět další šrouby a štefty co se musí povolit. Sundat boky nádrže a plasty co tam zůstanou se odehnou. Teda když jste dva. Jinak asi by museli dolů i boky. Pak se vycvaká plast ve kterém je plexi i s maskou a z toho sundaného plastu jde oddělat maska. Super a ze Stromu je naháč :-) Nebýt kámoše co dělá auta, tak jsem to odvezl do servisu ať to rozeberou. Co všechno až dolů se musí sundat, kvůli jednomu nalakovanému plastu je neuvěřitelné.

• capricorn
  • Avatar uživatele capricorn Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
Moderátoři: Mates