file Question Množství oleje

4 týdnů 22 hodin zpět #53112 od tomasso
tomasso created the topic: Množství oleje
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda je problém množství oleje nad rysku. Stroma 650 mám relativně chvíli, model 2007. Předchozí majitel mi ukazoval, že olej měnil nedávno, tak jsem to neřešil s tím, že vyměním před další sezonou. Včera mi přišlo, že náhle zvuk motoru zhrubl a zároveň trochu víc vibruje. Tak jsme na to koukali se známým a všimli jsme si, že je asi přelitý olej - zdá se že to někdo dolil k horní rysce na bočním stojanu, nikoliv ve vzpřímené pozici.

Nemá někdo zkušenosti, jestli by to mohl být problém?

Jako vedlejší dotaz - napadá někoho důvod hrubější charakteristiky motoru? Jede dobře, ničeho zvláštního jsme si nevšimli. Motorka nepadla, byla v garáži. Může to být chladnějším počasím?

Děkuji za všechny odpovědi.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• tomasso
  • Avatar uživatele tomasso Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
1 týden 4 dní zpět #53140 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Množství oleje
Ahoj, víc oleje je horší, než míň oleje. Jsou tam pak velký tlaky a nedělá to dobrotu. Určitě bych to buď nějakou stříkačkou s hadičkou odsál nebo protě udělej olej. Je to pár korun. Co se zhrubnutí týče, to ti neumím říct. Na to ti budou muset asi odpovědět jiní machři.

Více
1 týden 3 dní zpět #53144 od Wolf
Wolf replied the topic: Množství oleje
Domnívám se, že to není vážný problém. Maximálně ti to půjde trošku do výfuku, možná budeš trošku víc kouřit, ale nic se neděje. Má to výhodu pokud rád jezdíš po zadním kole. Jinak není ničeho se bát. Ale pokud ho chceš odpustit tak stačí trošku povolit vypoušťák.

Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.
! Lepší je být mrtvý, než druhý !
"Jezdi, aby jsi žil, žij aby jsi jezdil"

Více
Moderátoři: Mates