lightbulb-o Idea Kotouc/Vidle/trmen @DL650 2006

10 měsíců 2 týdnů zpět #52640 od aranwe
aranwe created the topic: Kotouc/Vidle/trmen @DL650 2006
Ahoj Kluci,
Koupil jsem Stromka 2006, vypada v dobry stauv (nalitano ~40k), akorat jsem ted menil predni gumu - byla uplne sjeta. V pneuservisu se zacali dit divny veci.

Kdyz sundavali predni kolo a povolili sroub, tak jim pry trosku poskocila prava vidle.
Pote, co vymenili/vyvazili gumu utahli kolo a tlacil jsem motku z garaze, tak se ozvalo kovove cvakani. Po chvili zkoumani jsme zjistili, ze plovouci nyty u kotouce narazi do koncu sroubu, kteryma je prisroubovany trmeny (doufam, ze se to tak jmenuje).
Dela to jen na prave strane.

Abych odjel tak museli lehce (<1mm priohnout vidli) a utahnout kolo :/

Kotouc je tam Arashi:
www.aliexpress.com/store/product/Arashi-...087_32835532949.html (pisi, ze to je kompatibilini s 06 DL650, link na nejaky CZ obchod jsem nenasel).

Je mozne, ze je kotouc obracene? (a na jedne strane ty plovouci nyty jsou sirsi?)
Nebo je ohla vidlice? Pripadne neni jeste na vidlici nekde nejaky dalsi sroub, kterym jde seridit pozice vidlice vs osa kola?

Pripadne jakykoliv jiny napad, co s tim? Mam to sanci reklamovat u bazaru, kde jsem koupil?

Diky moc!

PS: Zkousim prihodit par fotek, ale myslim, ze z toho nikdo moc moudry nebude.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
10 měsíců 2 týdnů zpět - 10 měsíců 2 týdnů zpět #52641 od vladom
vladom replied the topic: Kotouc/Vidle/trmen @DL650 2006
Osobne mi to pride divne a vyzera to skor na to ze ta motorka bola zpredu burana - tym padom sa museli menit kotuce a mozno sa aj rovnali vidli - na tvojom mieste by som si dal zmerat suosovost vidli - a pripadne ich potacanim pozeral ze sa nemeni vzdialenost medzi nimi.
Mozu byt ohnute vidli, okuliare .....

1 Je absolutne hlupost ohybat ci prepruzit vidlu do strany - vidli potom nejdu subezne - drhne to, zle pruzi a derie puzdra vo vnutry.
Vidla musi byt na oske volne - a preto sa potom dotiahne skrutkou na vidlici dole.

2. Je divne ze niekto menil kotuce pri 40K km ( ktore silno pochybujem ze motorka z 2006 bude mat) - len pre porovnanie - kupoval som 2008 s 30K km - na kotucoch nebolo takmer vobec poznat opotrebenie - ked som ju predaval pri 68K - uz sice bolo na nich trocha poznat - ale zdaleka este neboli na vymenu ....

Kazdopadne nepoznam tie cinske kotuce - takze tazko povedat - ale aj tak si myslim ze aj ked mozu byt kvalitativne pochybne - tak pasovat by mali ...
Poslední úprava: 10 měsíců 2 týdnů zpět od vladom.

Více
9 měsíců 3 týdnů zpět #52671 od sja
sja replied the topic: Re:RE: Kotouc/Vidle/trmen @DL650 2006

vladom napsal: Osobne mi to pride divne a vyzera to skor na to ze ta motorka bola zpredu burana - tym padom sa museli menit kotuce a mozno sa aj rovnali vidli - na tvojom mieste by som si dal zmerat suosovost vidli - a pripadne ich potacanim pozeral ze sa nemeni vzdialenost medzi nimi.
Mozu byt ohnute vidli, okuliare .....

1 Je absolutne hlupost ohybat ci prepruzit vidlu do strany - vidli potom nejdu subezne - drhne to, zle pruzi a derie puzdra vo vnutry.
Vidla musi byt na oske volne - a preto sa potom dotiahne skrutkou na vidlici dole.

2. Je divne ze niekto menil kotuce pri 40K km ( ktore silno pochybujem ze motorka z 2006 bude mat) - len pre porovnanie - kupoval som 2008 s 30K km - na kotucoch nebolo takmer vobec poznat opotrebenie - ked som ju predaval pri 68K - uz sice bolo na nich trocha poznat - ale zdaleka este neboli na vymenu ....

Kazdopadne nepoznam tie cinske kotuce - takze tazko povedat - ale aj tak si myslim ze aj ked mozu byt kvalitativne pochybne - tak pasovat by mali ...

Mám stroma 2010, najeto 60 a kotouče jsou úplně v pohodě. Na jaře se chystám měnit gumu a přední destičky. Zadní jsem měnil už vloni. Taky mě přijde divný, že někdo měnil kotouče ve 40. Je ta motka původem ČR nebo dovoz (Itálie)?
Honza

Odesláno z mého Lenovo S6000L-F pomocí Tapatalk

Více
9 měsíců 3 týdnů zpět #52674 od aranwe
aranwe replied the topic: Re:RE: Kotouc/Vidle/trmen @DL650 2006
Diky moc, za nazory - budu to reklamovat u bazaru, kde jsem kupoval, ale jeste jsem se k tomu nedostal + urcite budou chtit moto dovezt a moc se mi nechce klouzat na ledu :)

Jinak moto je dotazena z Recka. Asi bohuzel bude pravdiva storka s tim,ze je bourana na predek. Kupoval jsem u bazaru, kterej mel dobry na netu asi nejvic pozitivni recenze - tak jsem si rikal, ze by to mohlo byt OK (neznal jsem nikoho, kdo by rozumel a zajel tam se mnou).
Inu moje blbost - clovek se porad uci :)

Jsem zvedavej, jak se k tomu postavi bazar.

Více
9 měsíců 3 týdnů zpět #52675 od sja
sja replied the topic: Re:RE: Re:RE: Kotouc/Vidle/trmen @DL650 2006

aranwe napsal: Diky moc, za nazory - budu to reklamovat u bazaru, kde jsem kupoval, ale jeste jsem se k tomu nedostal + urcite budou chtit moto dovezt a moc se mi nechce klouzat na ledu :)

Jinak moto je dotazena z Recka. Asi bohuzel bude pravdiva storka s tim,ze je bourana na predek. Kupoval jsem u bazaru, kterej mel dobry na netu asi nejvic pozitivni recenze - tak jsem si rikal, ze by to mohlo byt OK (neznal jsem nikoho, kdo by rozumel a zajel tam se mnou).
Inu moje blbost - clovek se porad uci :)

Jsem zvedavej, jak se k tomu postavi bazar.

Jen pro zajímavost - kolik si za ní dal? Přemýšlím,že si koupím novýho litra a uvažuju,jestli mýho stroma mám prodat soukromě nebo jim to nechat naproti účet a mít to bude starosti. Aby se tu zase neobjevila motorka s dvaceti tisícema na krku.

Odesláno z mého Lenovo S6000L-F pomocí Tapatalk

Více
9 měsíců 2 týdnů zpět - 9 měsíců 2 týdnů zpět #52704 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Kotouc/Vidle/trmen @DL650 2006
Kotouče ti na 650 vydrží nesmysl km... takových 150tisíc při běžném provozu, možná i více. Nejspíš budou jen hnuté trubky, odlehči si přední kolo, ať se jen nepatrně dotýká země a povol jednu trubku vidlice na brýlích... pokud s trubkou budeš otáčet rukou, tak musí být rovná a protáčet se bez velkého násilí, to poznáš... no a pokud s ní hneš jen kousek... tak je prostě křivá a je na výměnu nebo srovnání. To samé zkus s druhou nohou a máš jasno za 10 minut. Stačí ti na to malá ráčna a 10ka oříšek. :-)
Jooo Řecko, Stromků tam jezdí hodně... Ale tahat to sem je nesmysl...
Poslední úprava: 9 měsíců 2 týdnů zpět od tom.kh.

Více
Moderátoři: Mates