question-circle Question Pružení zadní vidlice DL650 2008

5 měsíců 2 týdnů zpět #51886 od catmanPV
catmanPV created the topic: Pružení zadní vidlice DL650 2008
Boys, jak jste na tom s fungováním zadního odpružení? Syn mi tvrdí, že to pružení mám měkké a že regulace nedělá co má :( Když jedu sám, škrtám v náklonu stupačkama v zatáčce :), ale ve dvou už při prohoupnutí škrtáme stojanem, resp. šusplechem :( :(

A) Jak to mám otestovat nebo změřit - mohl by mi někdo změřit, jak vysoko má nějaký referenční bod v klidu a jak vysoko po zatížení? Stromek 2008, já 120kg

B) dá se v případě nesprávného stavu nějak odpružení opravit - asi ten přepouštěcí ventil... Aktuálně ho mám tak zatuhlý, že s tím kolečkem nepohnu (rozhýbat, namazat?) Musí se nějak vyměnit olej nebo doplnit, jaká má být hladina...??.....??

Díííky za rady

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
5 měsíců 2 týdnů zpět #51902 od Miudas
Miudas replied the topic: Pružení zadní vidlice DL650 2008
Jen částečně reaguji se svou zkušeností. Taky mi s tím nešlo točit a bál jsem se, že tu plastovou růžici utrhnu. Tak jsem vyšrouboval ten středový šroubek a sundal jí. Je tam tuším čtyřhran, takže to šlo uchopit pěkně klíčem. Měl jsem to je prostě zaražené na jedné z koncových poloh. To poznáš podle drážek na válečku nad pružinou. Zkus s tím chvíli manipulovat správným směrem. Je možné, že to máš povolené na max., tzn. že ti nebude koukat žádný zářez z 5 (viz. Návod k obsluze - Seřízení předpětí pružiny, najdeš na motorkářích nebo přes google). Taky je tam dole seřizovací šroubek na tlumicí sílu. Referenční bod se ti bude asi lišit podle toho jaké tam máš podvozkové kosti, navěšené příslušenství apod. Jinak jsi kus chlapa a jestli jedete ve dvou se stejně mohutným synem na 650, tak to bude asi pro Stromka porce :)

Více
5 měsíců 2 týdnů zpět #51905 od Meli
Meli replied the topic: Pružení zadní vidlice DL650 2008
Tak základ je ve dvou přidat předpětí.

Co změna útlumu? - sice je to jen útlum nahoru ale bylo mi vysvětlováno, že to částečně ovlivňuje i útlum dolů.

Jinak jeden z lidí co ti to odservisuje je: www.prochymoto.cz/Oprava_Moto/Vitejte.html

Já u něj měl smrka a spokojenost. Umí i celkově přitvrdit apod.

Více
Moderátoři: Mates