file Question Zadní tlumič, brzdové kotouče

2 roků 3 měsíců zpět #48813 od Breta
Breta replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Diky Kysine. A nevis jak poznam ze je potreba vymenit loziska v kolech ?

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 roků 3 měsíců zpět - 2 roků 3 měsíců zpět #48817 od Kysin
Kysin replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče

Breta napsal: Diky Kysine. A nevis jak poznam ze je potreba vymenit loziska v kolech ?

Když máš sundaný kolo dole, dáš do ložiska prst a zatočíš prstem vnitřním kroužkem ložiska, mělo by volně chodit, žádné přeskakování nebo zadrhávání, vůli a bordel by jsi ucítil prstem. V kolech jsou běžná ložiska, dají se po světě na cestách kdekoliv sehnat. Atypické je jen gufero na rozetě a uvnitř rozety ložisko Koyo které ne vždy všude mají skladem.
Poslední úprava: 2 roků 3 měsíců zpět od Kysin.
Poděkovali: Breta

Více
2 roků 3 měsíců zpět #48823 od Bohdan
Bohdan replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Eště mám "technicků" k té úpravě na maznice ;-) .U těch dvou ložisk(střed toho přepakování) asi chápu že se maže prostor mezi nima,vlastně ta trubička co se v nich otáčí,ale co to maže u těch dvou krajních?Ty ložiska majů vnější obal,tzn.že pokud by ta maznica nešla skrz tak dle mě tam mazivo nevleze :whistle: .No neni to vidět kde konkrétně je to našroubované,tak se možná pletu?Jinak uprava zajímavá velice,by pak výrobci ložisk neměli co žrát pokud to funguje tak jak má :laugh:

Více
2 roků 3 měsíců zpět #48824 od vladom
vladom replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče

Bohdan napsal: Eště mám "technicků" k té úpravě na maznice ;-) .U těch dvou ložisk(střed toho přepakování) asi chápu že se maže prostor mezi nima,vlastně ta trubička co se v nich otáčí,ale co to maže u těch dvou krajních?Ty ložiska majů vnější obal,tzn.že pokud by ta maznica nešla skrz tak dle mě tam mazivo nevleze :whistle: .No neni to vidět kde konkrétně je to našroubované,tak se možná pletu?Jinak uprava zajímavá velice,by pak výrobci ložisk neměli co žrát pokud to funguje tak jak má :laugh:

Niektore typy tychko HK-lozisk sa daju zohnat aj s mazacou dierkou v obale ;)

Kazdopadne aj ked maju tieto loziska po bokoch gumicky - terenne moto to maju este utesnene z boku gufierkami.
Poděkovali: Bohdan

Více
2 roků 3 měsíců zpět #48825 od Bohdan
Jo a eště něco pro Bretu..Já mám na Smrčkovi namotáno skoro 73tisíc.Sice žádný off nebo tak něco jako někeří borci(no ale prachu i vody si to užije také) tady,ale ložiska v zadním kole porád původní :good: Pravda na hřídeli je znát malinko opotřebení ale žádná tragedie.Měnil sem jen Gufera,protože bylo znat že se tam dostává voda.Jinak to čas od času vytáhnu,vyčistím,nacpu trochu vazelíny a je klid.

Více
2 roků 3 měsíců zpět #48826 od Bohdan
Vladom:Až tááák?Tak to je super,no já sem si říkal kde ty ložiska sehnat jinde než origo a vidím že stačilo hledat :good: .No uvidím jak na podzim,rád bych vyměnil možná i ten zbytek podle toho jak to bude vypadat.Ty nové sa samo otáčí líp.ty staré sem řádně vymyl a pak máznul,ale tak hladce nechodí no.Sem právě hledal na youtube nějaký návod a tam to dělali vesměs krosaři a tam jak píšeš,gufera a eště jakési podložky tušim ;-) .Hold tam to dostává naprdel :evil:

Více
2 roků 3 měsíců zpět - 2 roků 3 měsíců zpět #48828 od Breta
Díky chlapi

Já mám namotáno poctivejch 40 000km. Řetěz a kolečka původní, mechanik se divil, že má tolik natočíno a je pořád cajk. (je pravda, že ho každých 500 km umeju petrolejem a řádně namažu)
Vidle sem dělal, ventily taky, svíčky, filtr a olej vyměněn, na ložiska se mrknu a tak nevím, na co bych se jestě podíval
Poslední úprava: 2 roků 3 měsíců zpět od Breta.

Více
2 roků 3 měsíců zpět - 2 roků 3 měsíců zpět #48829 od Kysin
Kysin replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče

Breta napsal: Díky chlapi

Já mám namotáno poctivejch 40 000km. Řetěz a kolečka původní, mechanik se divil, že má tolik natočíno a je pořád cajk. (je pravda, že ho každých 500 km umeju petrolejem a řádně namažu)
Vidle sem dělal, ventily taky, svíčky, filtr a olej vyměněn, na ložiska se mrknu a tak nevím, na co bych se jestě podíval

Vyčistit brzdy ?
Poslední úprava: 2 roků 3 měsíců zpět od Kysin.

Více
2 roků 3 měsíců zpět #48831 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče

Kysin napsal:

Breta napsal: Diky Kysine. A nevis jak poznam ze je potreba vymenit loziska v kolech ?

Když máš sundaný kolo dole, dáš do ložiska prst a zatočíš prstem vnitřním kroužkem ložiska, mělo by volně chodit, žádné přeskakování nebo zadrhávání, vůli a bordel by jsi ucítil prstem. V kolech jsou běžná ložiska, dají se po světě na cestách kdekoliv sehnat. Atypické je jen gufero na rozetě a uvnitř rozety ložisko Koyo které ne vždy všude mají skladem.

Ad to gufero-dá se sehnat o 1mm větší(vyšší-nehraje roli, není stejně nijak jištěné a hranu náboje přečuhuje o 0,5mm max?) rozměr 39-65-8 ze 65Kč a ložisko 62/32 LLU NTN (taky japončíci) se dá pořídit už za 440Kč v kdejakém lepším obchodě s ložisky

Více
2 roků 3 měsíců zpět #48844 od Breta
Zdar mechanici, je něco co se musí udělat, před demontáží přepákování ? Ptám se jestli tam není nějaká záludnost, aby mi třeba tlumič neskočil k sousedovi na dvorek ? :-)

Více
2 roků 3 měsíců zpět #48845 od vladom
vladom replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Netreba nic - len samozrejme lepsie mat koleso dole a ked vytahujes skrutky trocha pohybat kyvackou aby sa to odlahcilo.

Více
6 měsíců 1 týden zpět #52541 od roman.v
roman.v replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Zdravím vespolek,
má tu někdo zkušenost s demontáží zadní tlumící jednotky z DL650 s ABS?
V origo návodu je to popsáno jen pro verzi bez ABS a celá ta krabice tam dost překáží. Jde o to, jak přes skříň s ABS dostat štělovací kolečko.
Přede díky za tipy.:)

Více
5 měsíců 4 týdnů zpět - 5 měsíců 4 týdnů zpět #52572 od roman.v
Tak kdyby to někdo řešil, zde je návod. Sice se musí rozebrat půl motorky, ale pak to ven šlo. Uvidíme, jak to půjde zpátky.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Poslední úprava: 5 měsíců 4 týdnů zpět od roman.v.

Více
4 měsíců 4 týdnů zpět #52635 od roman.v
Tak to šlo i zpátky, můžu doporučit tento postup. Nic se nemusí rvát nasilím, vše na pohodu. Jen ta rozborka podsedláků..
Jinak repasovaný tlumič z Moto Beran vypadá dobře, tak uvidíme, co na jaře.

Více
Moderátoři: Mates