file Question Zadní tlumič, brzdové kotouče

1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #48763 od Bohdan
Bohdan replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Zdar Stromáci!Tak už mám ložiska aj kosti,no včil mám ale eště jeden probléma.Jak ty špatné dostat z toho přepakování ven?Jde to jen tak vylisovat?Jde o to,že z každé strany je jedno a mezi nima je nějaký prostor.Např v kyvce je mezi nima trubka která je pak asi i vymezí ale jak je to tu?Má to třeba nějaké osazení které vymezí kam až si sednou,nebo prostě lisováním vytlačím obě třeba i jednou stranou?Neni to z toho nákresu patrné a nerad bych něco potento.Eště zajdu za jedním mechošem ale kdybyste poradili,budu klidnější.Dík!
P.S.eště dodatek,jde mě o loziska pozice 3,přes ně jsou vlastně šroubem chycené kosti.Odkaz je tu,sice ho dám znova,no snad to neva a spíš se zorientujete? partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Su...rom+2004-2006/14921/
Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od Bohdan.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48764 od vladom
vladom replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Na strome som loziska v prepakovani nemenil - ale drviva vacsina motocyklov ma Dieru cez cely prierez takze nieje problem ich vylisovat na jednu stranu.

Medzi nimi nemusi byt nic ( neplnilo by to ziadnu funkciu) - su zalisovane kazde z jednej strany a priestor medzi nimi je prazdny.
Cez celu sirku musi byt logicky len stredovy cap.

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48773 od Bohdan
Díky Vlado!
Škoda že sem se sem nekoukl dřív,nečekal sem tak brzků odpověd :good: .Eště sem zburcoval jednoho kámoša,ten má Hondicu krosku a ten mě řekl že tam osazení je a že on to pomalinku vyklepává zevnitř ztupeným plochým šroubovákem.No tak sem to tak začal pomalu dělat ale výsledek nulový.Tak sem se nasštval,vylisoval zbylá ložiska co sou dobrá a nahřáli sme tu čast kde byli ty ložiska.Pak stačilo klepání přes kulatinu a za chvilku byla venku :good: .Pak sem zjistil že jak říkáš je ta díra stejný průměr v celé délce :laugh: Takže to chtělo řádně vyčistit a šlo by to vytlačit i tak :yes: No zitra to dám dokupy a snad i postavím z5 na kola.No a napodzim to možná eště rozhodím a případně vyměním i ostatní ložiska,no uvidíme.Ještě jednou dík a snad to někomu pomůže kdyby to chtěl spáchat také samodomo.Přeju všem at to lítá a hlavně kolama dolů!

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48774 od vladom
Super :good:

Kazdopadne odporucam tie ihlove loziska nevytlkat a ani nenatlkat ... :)
Lepsie je to lisovat - ci uz pod lisom alebo pekne to ide aj napr. vo vacsom sveraku - staci len gulatina spravneho priemeru - niekedy pasuje aj orech z gola sady (ja osobne som si vzdycky vysustruzil dany kus aj s druhym priemerom dovnutra loziska - kvoli lepsiemu vedeniu ).

Je ovela mensia pravdepodobnost poskodenia loziska a aj samotneho hlinikoveho telesa.
Poděkovali: Bohdan

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48775 od Bohdan
No popsal sem to drobet krkolomně,ale pochopit se snad dalo ;-) .Dělal sem to jak říkáš ve svěráku a s ořechama,na něco pak kulatinu vhodného průměru.Sice to nebyla vyloženě "čistá práce",příště budu chytřejší,ale výsledek bude věřím dobrý.Eště uvažuju či za rozumný peníz nekoupit to přepákování druhé a případně i zrepasit a mít prostě doforoty,kdyby to nebylo ono.Sice je to zbytečnost svým způsobem,ale zas je to pak je styl Kus za kus bez nervů kdy to dojde a jak dlouho to bude rozdělané..No uvidíme jak bude Stromek šlapat a podle toho budu plánovat dál.

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48776 od vladom
No podla mna ak sa moc nebahnis ( a hlavne potom newapkujes ) tak je druhe prepakovanie zbytocne. To je lepsie raz za 2-3 roky na to pozriet.
Ja som ho mal na mojom DL650 K8 asi po siedmich rokoch uplne v poriadku - len som to precistil a dal novu vode odpudivu vazelinu.

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48778 od Bohdan
Bahno dopřeju spíš sobě než Smrčkovi :laugh: .No a s tou vapkou to také nepřeháním,podvozek se očistil trochu líp až ted,takže to bylo zakonzervované humusem ;-) No ale tahle dvě byla vymačkaná fest a také sa vysypala.Douám že to vrzání ted přestane,to byl důvod proč sem do toho hrabal.Vazelínu sem dal na ložiska,či je odpudivá pro vodu nevim,je to LV 2-3 od Mogulu tuším,nic lepčí sem neměl.U jednoho ložiska sem udělal chybu s ořechem,byl malinko větší takže sa mě v té díře zasekl,ale to sem v poho vytlačil ikdyž bych sa kopl :sick: .Ted to eště poskládat :good: Mám drobet obavu jak budu dotahovat ty kyvku abych odhadl jak má byt ta hřídel přes nu dotažená,ale to bych snad měl poznat.Je asi dobré dat tam něco na zajištění závitů,že?myslím ty lepidla,něco tam asi z výroby bylo,drželo to jak :evil:

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48781 od vladom
No dotahovat najlepsie momentakom podla servisneho manualu.
Kazdopadne ak mas trocha cit tak klasiky napevno - ale netreba to nejako rvat - hlavne ak tam das lepidlo na zavity - napr. Loctite 243 - s tym nic neskazis :)

Ono pri povolovani zalepeneho spoja sa ho odporuca nahriat ...

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48784 od Bohdan
Vladom:No momenták nevedu,no ale tady u té velké hřídelky nemám strach ani z mého "momentu před stržením" :laugh: .Sem to dnes nakonec nestihl(musel sem odjet),takže pokračování zítra .Zhruba už to ale v kupě mám,jen sem snad dal správně tu tenků podložku asi na vymezení vůle mezi kostí a tím přepákováním,to je tam věc,lepší si všo fotit bo hlava děravá.Loctite mám od kámoša :good: .Já při povolování zalepeného spoja "odporůčám zabrať" :laugh: .Hezky to rupne a pak už to jde samo :good: .Hlavně to chce dobré klíče!

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48785 od bartus
bartus replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Kdysi jsme dostali na firmě školení od zástupců Loctite, že nejefektivnější povolení lepeného spoje je zabrat a chvíli držet utahovačku na stejném momentu ( v případě povolování rukou stejnou silou :-) ) a ono to pak dříve pukne a povolí spoj.

Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #48798 od Kysin
Kysin replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
kdysi jsem se přes zimu nudil a udělal jsem si tam maznice, takže teď jednou za čas vezmu dekalamitku a párkrát tam pumpnu nové mazivo a hotovo, jinak ty vnitřní válečky už jsem si vyráběl nové, původní byly vymačkané, něco k tématu na starém fóru luboss.net/enduro-team.cz/viewtopic.php?f=19&t=3255

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od Kysin.

Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #48801 od vladom
Maznice su super :good: - niektore starsie moto ich aj mavali.
Kazdopadne je dobre si obzriet ako sa prepakovanie hybe - aby ju niekde nezachytilo ...

Inac co sa capu tyka - kedze to byva trocha problem dat niekde zakalit a nabrusit ...

Teraz hodne predavam chalanom do prepakovania k ihlovym loziskam aj kalenu ( pripadne aj chromovanu) tycovinu pre linearne loziska.

Na povrchu je tvrda a na presny priemer a vo vnutri sa da normalne obrabat - vrtat ...
Takze staci ju dobrym nastrojom dat na dlzku a vyvrtat dieru pre skrutku uz nieje na sustruhu ziaden problem.
Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od vladom.

Více
1 rok 10 měsíců zpět - 1 rok 10 měsíců zpět #48803 od Kysin
Já vyrábím ložiska ;-) www.slb.cz/ takže se trochu vyznám, maznice nezavazí, mám je tam už 70 000 km. Je to vysoustruženo a broušeno na kulato s přesnou vůlí na konkrétní ložisko, samozřejmě před tím proběhla tepelná úprava povrchovou nitridací ke zvýšení odolnosti vůči opotřebení. Takže uvnitř je materiál houževnatý, stále pružný a na povrch je odolný proti odírání, oděru a zadírání.
Poslední úprava: 1 rok 10 měsíců zpět od Kysin.

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48807 od Breta
Breta replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Chlapi vy mě strašíte. Co je tedy dobré zkontrolovat za ložiska na smrkovi ? Mám najeto 40 000 km a zatím dost času na údržbu než začne sezóna. V létě jedu do Rumunska, tak abych byl v klidu.

Více
1 rok 10 měsíců zpět #48812 od Kysin

Breta napsal: Chlapi vy mě strašíte. Co je tedy dobré zkontrolovat za ložiska na smrkovi ? Mám najeto 40 000 km a zatím dost času na údržbu než začne sezóna. V létě jedu do Rumunska, tak abych byl v klidu.

Je dobrý to jednou za čas pověsit v garáži na špagát, rozebrat a vyměnit mazivo v přepákování, za jízdy na to cáká voda takže ti můžou zreznout.

Poděkovali: Breta

Více
Moderátoři: Mates