file Question Zadní tlumič, brzdové kotouče

3 roků 1 měsíc zpět #47628 od Honzaaaa
Honzaaaa created the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Ahojte kamarádi,

stařenka už chce nový zadní tlumič, cítím ty rány až v hrdle a taky původní brzdové kotouče už jsou po 130 tis. km hodně jeté. Nevíte o někom, kdo to umí levněji, případně díly z nějaké bouračky atd...? Spojka se také rozpadá, to asi vyřeší servis novými díly. Pomóc :-)

Honza

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Honzaaaa
  • Avatar uživatele Honzaaaa Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
3 roků 1 měsíc zpět #47636 od Kysin
Kysin replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
si ten zadní tlumič nech zrepasovat, nebo si kup na tipmotu z litra, já mám už kotouče taky v háji, nové stojí strašnou dardu pokud se ti podaří sehnat něco za rozumnou cenu tak dej vědět, budu si na ně muset přes zimu našetřit, možná by nám někde dali slevu kdyby jsme si jich vzali víc párů, třeba se někdo přidá , je tu víc lidí se stotisícem.
Poděkovali: Honzaaaa

Více
3 roků 1 měsíc zpět #47637 od Sergej
Sergej replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Po 130tis a teprv kotúče? :O...ja mám 71 tis, a ked brzdím vydýva to strašné zvuky. Platničky sú ešte OK- mám tam SBS, a kotúče..hmm nebrzdím, ale ešte chvíľu vydržia.

A tlmič?..páni, neviem, ale ja som ho menil po 65tis a som maximálne spokojný. Nieje to žiaden Ohlins, či Wilbers so super štelovaním, expanznou nádobou a pod. Je to obyčaný tlmič od YSS, linerána pružina, tak ako som i chcel, 60klikov útlm. Pružina avšak ide tak ťažko nastavovať, že to neriešim, stačí mi továrenské nastavenie a jediné čo riešim je +10klikov keď som naložený. A bohate to stačí, pretože zadok už je lepší ako predok a potom lepšíe tlmiče nútia človeka trošku viac za to ,,ťahať" :) ..
Cena YSS- po dohode za 300€..niet čo riešiť.

Problém je iba s montážou ak máš ABS verziu- neskutočne sa nadreš, rozoberieš pol motorky a stráviš pri tom dopoludnie.
Montáž bez ABS verzie- pohoda, 2hodiny i pivom v ruke a dokumentáciou celého procesu.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Poděkovali: Honzaaaa

Více
3 roků 4 týdnů zpět #47638 od Honzaaaa
Honzaaaa replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Motorka dlí právě v servisu. Servisák tvrdí, že repasovat tlumič není problém, tak uvidíme. Důležitější je teď ta spojka, může to být jen ložisko, to mi řekne v úterý, až to rozhodí a kukne dovnitř. Nojo, nikdo tady nejsme nafurt, ani součástky v mém Mazlíkovi.. :-)

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
3 roků 4 týdnů zpět #47639 od douša
douša replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Nějaké kotouče prodává i Marcel

marselus.com/e/suzuki-2/brzdove-kotouce-103/

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvé problémy, ale nasere tolik lidí , že se vyplatí si ji uchovat!!!!!

• douša
  • Super borec
  • Super borec
  • Bez humoru se dá žít, ale proč?
Více
3 roků 4 týdnů zpět #47640 od Honzaaaa
Díky, budu to muset řešit. Počkám na cenu servisu, prý jsou docela příznivé, uvidím a když tak to sem nasypu, ať víte, jak tady ve Zlíně opravujeme a zač :-)

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
3 roků 3 týdnů zpět #47675 od Honzaaaa
A co tyhle? Stojí v porovnání s Brembem nic. Co je na nich špatného, pro motorku s najetými 127 tis. km? :-)

moto-brzdove-kotouce.heureka.cz/brzdovy-...07-2013_2012-2014_2/

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
3 roků 3 týdnů zpět #47683 od jojko
jojko replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
U koho servisuješ? Já pojedu k Čechovi.

Více
3 roků 3 týdnů zpět #47691 od Honzaaaa
Mazlík už u něj stojí, spojka rozebraná, koš venku... Ty jsi ze Zlína? :-)

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
3 roků 3 týdnů zpět #47692 od jojko
Jo, Stroma jsem kupoval u něj.

Více
3 roků 3 týdnů zpět #47695 od Honzaaaa
Je šikovný, věřím, že mi to dá do pořádku. Jak to, že se nepotkáváme. Nebo asi jo, ale nevíme o sobě, moje motorka je stříbrná, s kufrem plným nálepek s MPZ-tkami :-). Snad ještě vydrží ...nějakou tu stovku :-)

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
3 roků 3 týdnů zpět #47697 od jojko
Také mám stříbrňáka :-) videodoma.com/motorka/fotkystrom.htm

Bude měnit ložisko řízení, pneu, olej a filtry.

Více
2 roků 7 měsíců zpět #48728 od Bohdan
Bohdan replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Nazdar Stromáci aj Stromařky ;-) .Tak sem sa pustil do zadní kyvky,no byl to boj rozdělat to po takové době,ale povedlo sa.Nicméně,několik ložisek sem vyčistil a máznul,v tom "bazmeku" co je na přepakování sem ale objevil jedny už vysypané,dostala se tam asi i voda a prostě sou "mrtvé" navíc i ta trubička která v nich chodí je dost chycená a drobet i vydřená,takže vyměním i tu.Věci beru asi z parts.No ale co mě zajímá,když sem vyndal zadní tlumič a očistil tak to horní "oko" pro uchycení je také na nějakém ložisku nebo ne?S tou trubičkou nejde vůbec hnout.Sice podle nákresu tam neni nic,no trochu mna to zarážá.Na tom výkresu je to část uchycená šroubem číslo 18.At nezkouším rozebrat nerozebiratelné :whistle: .Dík moc za věcnou radu případně i k dalším dílům.Ten odkaz snad bude fungovat ;-) . partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Su...rom+2004-2006/14921/

Dík Boďa!

Více
2 roků 7 měsíců zpět #48729 od scorpic
scorpic replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
U stroma jsem to neměl rozebrané, ale jinak tam bývá gumový silentblok a v něm trubička na pevno.

Více
2 roků 7 měsíců zpět #48730 od Bohdan
Bohdan replied the topic: Zadní tlumič, brzdové kotouče
Tak fajn,to už si druhý člověk co mě to řek ;-) .Sem se ptal kámoša a byl stejného názoru :) No snad sem do toho "nemydlil" příliš,ale drží to tam fest.No ale kolikrát to neni skoro ani znat co ložisko je a co ne,každý to dělá drobet jinak asi.Tak až to dorazí tak to složím a bude doufám cajk.Všecko sem to měnit nechtěl,tak snad to bude "chodit" jak má,někdo mě strašil že se ted projeví víc vůle.No uvidíme.Letos chcem na "drsný sever"(Finsko a tak)tak aby šlapal.Hold už neni takový mladik stejně jak já :-( .Až to dám dokupy tak možu písnůt kdyby s tím někdo "bojoval" ikdyž většina má asi blíž k Mistru Matesovi,já zrovna ne :-(

Více
Moderátoři: Mates