file Question Synchronizace vstřiků_650

4 roků 2 měsíců zpět #46725 od Kysin
Kysin replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
já se bavil s kamarádem co to dělal na čtyřválcu s těma hadicema samodomo a taky mě říkal že to "nějak" sešteloval ale moc tomu nevěřil :)

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #46726 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Tam není moc co zkazit - hladina spojených nádob je obyčejná fyzika, pokud je hladina vyrovnaná, tak je moto seřízená. Jen teda fakt doporučuju něčím hadičky přiškrtit, jinak hladina celkem skáče.

Budíky sice fungují taky, ale přeci jen, už tam je více proměnných-může tam být jiný vlnovec, časem zaseklý atd. proto i profi přístroje jsou kapalinové, jen nemají jako náplň obarvenou vodu.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #46730 od Kysin
Kysin replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Říkal že problém byl v tom že nastavil na volnoběh všechny 4 válce do jedné hladiny, potom zvednul otáčky a držel, v ten moment se to rozházelo ale jak to pustil tak to ve volnoběhu bylo opět OK, si myslíme že by to mělo být zhruba ve stejné hladině po celou dobu. Jinak ten carbtune je šikovná věcička, je to vzduch plus ocelové válečky.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #46732 od hybal
hybal replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Nedávno jsem si podobný forichtung vyráběl. Použil jsem oleji-odolnou hadičku, vnitřní průměr 4 mm, vnější 7 mm. Tu jsem připevnil na střešní lať a naplnil olejem do dvoutaktů. Sice bylo trochu složitější plnění hadičky olejem, ale výsledek je nad očekávání. Hladina díky viskozitě oleje vůbec neskáče, jen se pomalu vychyluje na jednu nebo druhou stranu.

Více
4 roků 4 týdnů zpět - 4 roků 4 týdnů zpět #47143 od oldik
oldik replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Po dnešním sychru podtlaků jsem z předního válce sundal tuto čepičku - ta prasklina je steřený vypadený materiál. I když to není vidět, je to durch díra.
oldanov.rajce.idnes.cz/DL_650_K5_-_ostat...#20150726_181135.jpg
Akorát mě mrzí, že ani ve značkovém servise nebyli schopni před cca 1,5 rokem při seřizování motoru čepičku nahradit novou. Buď se na to úplně vyprdli a synchro udělali podle citu nebo ji tam fakt vrátili, což by bylo dost blbý. Ostatní čepičky jsou proti této jak nový.
Poslední úprava: 4 roků 4 týdnů zpět od oldik.

• oldik
  • Avatar uživatele oldik Topic Author
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
4 roků 4 týdnů zpět - 4 roků 4 týdnů zpět #47144 od oldik
oldik replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Pro synchro modelů do K6, která lze provést doma, stačí opravdu jednoduchý hadičkový forrichtung a petrolej. Pro provedení není třeba, krom pozvednutí nádrže, nic sundávat a rozpojovat. Čepička na prvním válci je přístupná bez problémů, na druhém (zadním) válci to chce trochu zručnosti, ale taky to jde. Ideálně je moto lehce předehřát, napojit měření a pak ohřát na provozní teplotu. Horký motor komplikuje manipulaci u druhého vstřiku. Štelovací šroub na zadním válci šel kroutit prsty. Po provedení nasadit nové čepičky zpět a zkompletovat moto. Celkem od zahájení do 30min., v klidu do 45min není co dělat.

Na začátku měření se hladina rozcházela cca o 30-40cm, což není žádný drama. Ale seřízení je znát.
Poslední úprava: 4 roků 4 týdnů zpět od oldik.

• oldik
  • Avatar uživatele oldik Topic Author
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
6 měsíců 2 týdnů zpět #53231 od roman.v
roman.v replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Zdravím vespolek,
může někdo poradit servis v okolí Řevnic (u Prahy), který by byl schopen seřidit podtlaky na 650A-K8?
Je k tomu už potřeba nějaký software, který nemám.
Předem díky:-)

Více
Moderátoři: Mates