file Question Synchronizace vstřiků_650

3 roků 10 měsíců zpět #46557 od oldik
oldik created the topic: Synchronizace vstřiků_650
Chtěl jsem se zeptat zkušenějších na provedení synchronizace vstřiků. Z návodu jsem vyčetl, že napřed zkontroluju TPS senzor a pak už mi to není moc jasný.
Resp. jestli provedu synchro jen vzájemně mezi válci nebo se dělá první válec a pak teprve mezi. Když jsme dělali 4v, tak jen přes trubici mezi sebou, ale u stroma v návodu je ten trubiocovej forrichtung pod úhlem a jakoby něco o prvním válci a pak se ztrácím.
Na ventily po 25 tis. to dám komplet do servisu, ale vozit to jen na synchro se mi nechce.

Díky

Please Přihlásit se to join the conversation.

• oldik
  • Avatar uživatele oldik Topic Author
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
3 roků 10 měsíců zpět #46560 od Kysin
Kysin replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
podle mě se tam nic nesynchronizuje, to není karbecák, maximálně se upraví poloha klapky pokud se pohla ale já mám najetou stovku a nikdy jsem s tím nic nedělal a jede to

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46567 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Seřizuje se poloha klapky a seřizuje se jen ta zadního válce aby byla ve shodě s klapkou předního válce. Udělá to celkem dost-nevím kolik na spotřebě, ale na plynulosti chodu to poznat jde.

Seřízení je popsáno detailně v servisnímmanuálu nebo lidově a bez sundávání nádrže zde www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s...vm=bv.95039771,d.d24 dělal jsem to podle toho pdfka a šlo to celkem be problému-jen teda na odjištění pojistek těch čepiček měj fakt vhodné kleště nebo se nauč zlomit si ruku 2x do pravého úhlu :)

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46569 od oldik
oldik replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Mazec, díky moc.
U mě je to poznat hodně. Před servisem to kolem 5000ot docela dost vibrovalo. Po kompletním seřízení motoru (ventily bez zásahu) jsem odvážel úplně jinou motorku. Vibrace zmizely a teď po cca 10 000km se objevují zase, takže si dávám velké naděje, resp. to chci dle manuálu udělat a mít zase klid.

• oldik
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
3 roků 10 měsíců zpět #46570 od PetrOV
Nevím, jestli si tím pomůžeš, já měl na mysli spíš plynulejší zátah/reakci na plyn a sametovější chod na volnoběh. Stromy se kolem 5-5,5k rpm prostě klepou jak osiky :) jenže to je vlastnost a ne vada...já to řeším celkem jednoduše a nejlogičtěji-vyhýbám se daným otáčkám pro dlouhodobější jízdu.

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46572 od oldik
Zopakuju, co udělal servis. Ten rozdíl tam byl opravdu markantní. Najednou jsem nechtěně řadil o 1000ot. výš, ani jsem o tom nevěděl. Čekal jsem vždy na ony známé vibrace abych přeřadil a nic. Jak provedu, tak poreferuju.

• oldik
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
3 roků 10 měsíců zpět - 3 roků 10 měsíců zpět #46575 od Kysin
No to je věc teď budu muset shánět manometry a vyzkoušet si to. Jen jsem v tom návodu moc nepochopil co s tím IAP senzorem ten musí v průběhu testu zůstat odpojen ?
Nebo si manometr vyrobím sám www.obairlann.net/reaper/motorcycle/manometer.html
Poslední úprava: 3 roků 10 měsíců zpět od Kysin.

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46578 od oldik
Timhle to presne delame. Lijeme tam petrolej a pricpeme vatou. Je to uzasne presny.

• oldik
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
3 roků 10 měsíců zpět #46582 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Synchronizace vstřiků_650
Jen na okraj, synchronizace se samo provádí a je to opravdu znát. Pokud máte motorku se sekundárními klapkami, už je na tento úkon nutná diagnostika... zaparkují se krokové motory sek. klapek na předepsáném kroku a poté lze provést synchro. Ladí se většinou jen na předním sacím kanále při dodržení před. otáček.
Jako diag. stačí od Kokina Healtech a vodováha, nebo lépe CarbTune.

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46586 od PetrOV

oldik napsal: Timhle to presne delame. Lijeme tam petrolej a pricpeme vatou. Je to uzasne presny.

jj není nad hladinu kapaliny, jen ta trubička stačí bohatě se světlostí 4, maximálně 5mm. Měli by ji mít v každé lepší mototechně.

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46718 od Felotron
Felotron replied the topic: Synchronizace vstřiků_650

Kysin napsal: No to je věc teď budu muset shánět manometry a vyzkoušet si to. Jen jsem v tom návodu moc nepochopil co s tím IAP senzorem ten musí v průběhu testu zůstat odpojen ?
Nebo si manometr vyrobím sám www.obairlann.net/reaper/motorcycle/manometer.html

mam carbtune, klidne pujcim ;-)

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46721 od Kysin
Nemám s tím žádnou praxi, ty jsis to už na v-stromu dělal ?

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46722 od Felotron
delal a moto jezdi dal ;-)

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46723 od Kysin
a co kdybych se zastavil že by jsme to poladili, kdybych dojel bez plastů tak to máme za chvilku zmáknuté, já to ještě budu asi 14 dní mít rozebrané protože jsem strašně zasekanej v práci, plus ještě mám v plánu pár servisních úkonů, prohlídnout vidle a v nádrži čerpadlo.

Více
3 roků 10 měsíců zpět #46724 od Felotron
klidne to vezmu pod pazu a dojedu. jinak 3x chytrej z toho nesu - proste jsem to doladil od oka ;)

Více
Moderátoři: Mates