file Question Vůle na zadní ose

5 roků 5 měsíců zpět - 5 roků 5 měsíců zpět #41907 od atomik
atomik created the topic: Vůle na zadní ose
Ahoj . Dnes jsem sundával zadní kolo kvůli přezutí a všiml jsem si , že zadní osa má vůli na válečku , který je vsazen v kole v ložiscích . Mezi ložiskem a válečkem vůle není ani na ložisku rozety není . Nevím jestli se dokážu vyjádřit tak , aby jste mě pochopili . Na obrázku je to díl číslo 13 .
partsdepot
Setkal se někdo z vás s tímto ?
Poslední úprava: 5 roků 5 měsíců zpět od atomik.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• atomik
  • Avatar uživatele atomik Topic Author
  • Borec
  • Borec
  • DL 1000 K5
Více
5 roků 5 měsíců zpět - 5 roků 5 měsíců zpět #41910 od vladom
vladom replied the topic: Vůle na zadní ose
Tam musi byt vola aby tam sla lahko oska. To je len rozperka medzi vnutornymi kruzkami lozisk.
Aby ked sa utiahne oska neboli loziska cez gulicky axialne napruzene.

Dolezite je aby tam ta rozperka nebola volna medzi tymi loziskami prave kvoli tomu axialnemu pruzeniu.
To je inac dost casta zavada na terennych moto kde je ta rozperka z duralu a sa vymacka. Ostane tam volne a loziska sa potom utahovanim osky stahuju cez gulicky a su namahane a rychlo odidu.

V skratke - ak sa tam ta trubka volne nehybe a drzi medzi loziskami je to OK.
Poslední úprava: 5 roků 5 měsíců zpět od vladom.
Poděkovali: atomik

Více
1 měsíc 4 týdnů zpět #53557 od Sviťa
Sviťa replied the topic: Vůle na zadní ose
Ahojte.
Není to tedy vůle na zadní ose, ale chci se zeptat na něco jiného, týkajícího se zadní osy.
Když jsem ji měl naposledy vytaženou, tak při montáži jsem matici s citem dotáhl ráčnou s ořechem. No a teď nemůžu ani za nic tu matici povolit.
Zkoušel jsem dlouhou páku na očkovém klíči a i dokonce pneumatický utahovák, který používají mechoši u nás na trolejbusy.
Nemá někdo zkušenost, jak k tomu mohlo dojít a co s tím?
Díky

Více
1 měsíc 2 týdnů zpět - 1 měsíc 2 týdnů zpět #53561 od joane
joane replied the topic: Vůle na zadní ose
Asi jsi to přetáhl. Dotahuješ momenťákem na 99 N.m? Zkus postříkat něčím, co dokáže zavzlínat do závitu. Nějakej antirust nebo kontakt sprej.

Honza
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od joane.

Více
1 měsíc 2 týdnů zpět #53565 od Sviťa
Už je to sundaný, chtělo to ještě větší a silnější pneumatický utahovák. Závit na ose samozřejmě ko. Už mi přišla nová osa i s podložkou a matkou. Musím být pečlivější. Díky.

Více
1 měsíc 2 týdnů zpět - 1 měsíc 2 týdnů zpět #53567 od joane
joane replied the topic: Vůle na zadní ose
Hele, používat momentový klíč není žádná ostuda. Já si ho koupil, když jsem po výměně předního kola v servisu nemohl povolit třmeny. Ti [cenzurováno] to přetáhli jako prase. Momenťák používá i takový servisák, jako je Mates. [cenzurováno] ve značkovým servisu Suzuki ho taky nepoužívají. Takže co můžu si dělám sám a co ne, tak to po nich raději ještě jednou přejedu - povolím a správně utáhnu. Nebo to nechám dělat Matese, to je jistota.
Poslední úprava: 1 měsíc 2 týdnů zpět od joane.

Více
1 měsíc 2 týdnů zpět #53569 od Sviťa
Jasný. Když mně se ale zdálo, že jsem to dotáhl s citem. :whistle: No a Mates je pro mě trochu z ruky :)

Více
Moderátoři: Mates