file Question Výměna oleje v tlumičích

4 roků 4 měsíců zpět - 4 roků 4 měsíců zpět #38909 od tyfoza
tyfoza replied the topic: Výměna oleje v tlumičích

PetrOV napsal: nějak to z obrázků nemůžu identifikovat-jde to vodítko nasadit i na snýtovaný řetěz?

Nejde, řetěz jde skrz něj.

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.com/
Poslední úprava: 4 roků 4 měsíců zpět od tyfoza.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
4 roků 4 měsíců zpět #38910 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
tak těch vodítek je více, třeba tady: www.mgsport.cz/catalog/motokros-enduro/detail/5771/voditka tady to vypadá, že by vrchem prolezl?

Více
4 roků 4 měsíců zpět - 4 roků 4 měsíců zpět #38911 od tyfoza
tyfoza replied the topic: Výměna oleje v tlumičích

PetrOV napsal: tak těch vodítek je více, třeba tady: www.mgsport.cz/catalog/motokros-enduro/detail/5771/voditka tady to vypadá, že by vrchem prolezl?

Geniální. Ano. Prolezl. Já jsem bral to co měli skladem. Měnil jsem zároveň řetěz, takže mě takový problém nepotkal.
To vodítko vypadá moc dobře.
V každém případě je to dobrá investice. Snížíš riziko, že se ti kousne klacek do rozety.
Mrkni co píše Touratech, proč vodítko řetězu: tady
P.S. díky za tip, už jsem si to blogu zaktualizoval, že existuje i něco takového.

Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.com/
Poslední úprava: 4 roků 4 měsíců zpět od tyfoza.

Více
4 roků 3 měsíců zpět #39078 od Kysin
Kysin replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
nemá doma někdo manuál od Hyperpra progresů, já jsem to rozdělal a už si nepamatuju jakým směrem tam mám tu pružinu strčit, manuál jsem někde za tu dobu prošustroval a na netu to nemůžu nějak najít neumím anglicky

Více
4 roků 3 měsíců zpět - 4 roků 3 měsíců zpět #39079 od Kysin
manuál jsem na netu našel ale kterou stranou se to dává (doporučené nestavení) bylo vytištěno na tom origošu papírovým k véstromu na přední straně www.hyperpro.ws/hyperpro-fork-shock-springs.html
- podle manuálu k suzuki se původní péra dávají tím hustějším vynutím dolů
Poslední úprava: 4 roků 3 měsíců zpět od Kysin.

Více
4 roků 3 měsíců zpět #39080 od Kysin
průšvih koupil jsem 10W ale do Hyperpra je 15W :laugh: jedu to vrátit snad mě to vymění

Více
4 roků 3 měsíců zpět #39093 od machal
machal replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
kucí jakej teda mam koupit tlumicovej oil do myho DL1000 :blush:

dl 1000 tovární nastavení :-)

Více
4 roků 3 měsíců zpět #39193 od roman.v
roman.v replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Tak dnes první test tlumičů po výměně oleje a namontování vložky (prodloužení zdvihů) - cca 30 km, z toho malá část v terénu. Nedokážu říct, jak velký podíl má na tom nový olej a jaký ta vložka, ale přes díry a nerovnosti to jde nyní výrazně plynuleji než předtím.Tak nějak se to jakoby přes nerovnosti šine bez odskakování, ani v terénu jsem nešel nadoraz. Takže hodnoceno pozitivně. :good:

Více
4 roků 2 měsíců zpět #39601 od kovo
kovo replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Chlapi, ja som vymenil aj puzdra, gufera a olej a konecne mi prestali klepat tlmice (ten typicky kovovy zvuk, ktory mnoho ludi riesi, ked sa prejde jemnymi nerovnostami). Po 50000km boli tie stare puzdra vybehane a olej tam tiez za ten cas podla mna nikto nemenil. Ten olej vyzeral strasne a bol uz ako voda, nie olej. Chybalo mi ho tam aj 30ml. Menil som hned aj loziska krku riadenia a loziska v kolese. Jazdne vlastnosti su neporovnatelne, hlavne ten hladky plynuly chod teleskopov.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #39621 od jiri
jiri replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
jde jen vyměnit pouze olej v předních tlumičích bez demontaže

Více
4 roků 2 měsíců zpět - 4 roků 2 měsíců zpět #39622 od kovo
kovo replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Teoreticky sa da odsrobovat spodny imbus a vtedy ti vytecie olej- aby si povolil spodny imbus musis aj tak vytiahnut osku kolesa. Tazko povedat, ci by ti pri tom vytiekol vsetok olej. Vrchnu zatku budes musiet aj tak povolit a treba dat riadidla kvoli tomu dolu.. Ked sa meni olej, bolo by dobre vymenit aj gufera, co bez demontaze nespravis. Lahsie sa s tym teleskopom pracuje, ked ho mas dolu a nie je to tolko roboty. Staci dat dolu strmene, dolu koleso, predny blatnik, a uz len povolit sroby na okularoch (najskor povol horny uchyt, potom zatku na teleskope a potom spodny uchyt) a vytiahnut teleskopy.
Poslední úprava: 4 roků 2 měsíců zpět od kovo.

Více
4 roků 2 měsíců zpět - 4 roků 2 měsíců zpět #39624 od oldik
oldik replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Jde všechno, co by nešlo. Otázkou je, zda je investice do oleje a práce v takovémto případě smysluplná. Podle mě není. Nesmíš povolit trubky v brejlích, jak to uděláš, gufera na sebe nenechají dlouho čekat, pokud nebyly měněny nedávno. Prostě jen povolit spodní imbus, pak až teprve vrchní zátku.
Poslední úprava: 4 roků 2 měsíců zpět od oldik.

Více
4 roků 2 měsíců zpět #39656 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Viděl někdo tohle?

Maník vyslovil teorii, že to neklepou tlumiče, ale klepe uložení nádrže...za pokus to stojí, je to jen pár cm elektrikářské pásky :-)

Více
4 roků 2 měsíců zpět #39815 od Tony
Tony replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Už se to zde psalo , ale nemáte někdo konkrétní odkaz na gufera , prachovky , olej. Co jsem vyčetl tak olej 10W (motul , valvoline,nějakou jinou značku?) , gufero 43x54x11 a prachovku nevím( má nějaké označení? ). Mám rok 2005 . Předem díky :)

Více
4 roků 2 měsíců zpět #39817 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
značku oleje jsem vzal jaká zrovna byla po ruce, 10W
gufera Vesrah - kvalitní
prachovky AllBalls - zrovna nepásly jak prdel na hrnec, tak asi jak se komu zadaří

Více
Moderátoři: Mates