file Question Výměna oleje v tlumičích

4 roků 8 měsíců zpět #38566 od roman.v
roman.v replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Tady je ten odkaz na stránky amíků stromařů www.stromtrooper.com/dl650-2004-2011/635...-weestrom-7-5-a.html . Ta podložka je popsána na straně 5 a 6. Já si nechal vyrobit nástavec podle nákresu, ale na tom webu popisuje, že tam vrazil normální váleček D=20 mm, L=28 mm a svnitřní dírou D8,1 mm.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38567 od foky
foky replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Já sem asi úplnej dub, ale moc to nechápu.

Ta podložka se dá úplně dolu do šavle? Máš to již nějak nasazené/vyzkoušené?

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38569 od roman.v
Ano, vloží se to jako mezikus mezi oil lock piece a tu spodní tyč, o kterou je opřená pružina. Autor nápadu OhioPT to řešil tak, že rozříznul tyč, vložil mezikus a svařil - tím prodloužil tu tyč o 40 mm. Pak tam nějaký ezrdr55 nahradil to řezání a sváření podložkou úplně dolů. Prý mu to funguje.
Já čekám na výrobu podložky 30 mm, pak to vyzkouším. Jen ještě musím vyřešit, co to udělá s pružinou - při úplném propružení by se ztlačila o 30 mm oproti normálu, tak aby to nevystřelilo zátky z horních trubek.

Více
4 roků 8 měsíců zpět - 4 roků 8 měsíců zpět #38570 od bartus
bartus replied the topic: Výměna oleje v tlumičích

Robert napsal: Zdravím chlapi, pomůžete prosím někdo odkazem na osvědčený tlumičový olej, gufera a prachovky - nejlépe na jednom eshopu ? Prostě kde jste třeba nakupovali vy. díky moc. Robert

Mrkni na motodíly havířov
Marek sežene vše :)
Poslední úprava: 4 roků 8 měsíců zpět od bartus.
Poděkovali: Robert

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38573 od Robert
Robert replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
OK, díky za tip, jen že všim´sem si, že tady byl naposledy před třemi roky :-(. Nejrači bych to stějně objednal někde na Eshopu, k tomu přidal motorový olej, filtr, vzduchový filtr atd. Ale dík
Robert

Více
4 roků 8 měsíců zpět - 4 roků 8 měsíců zpět #38679 od Kedaros
Kedaros replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Má rozborka

This message has an attachment image.

Poslední úprava: 4 roků 8 měsíců zpět od Kedaros.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38827 od roman.v
Tak jsem vyměnil gufera a olej a vrazil tam ty vymezovací vložky. Max. vysunutí horní trubky ze spodní se zvýšilo o 30 mm (ze 430 na 460 mm), max. zasunutí je stejné pro oba případy (293 mm) - viz. fotky. Bohužel jsem zapomněl vyfotit tu vložku:-( Zítra to dávám na motorku. Při max. propružení (tedy když dosedne horní trubka na dno spodní) bude už fabrická pružina téměř celá stlačená, tak snad mi to nevystřelí zátky z brejlí. Vzadu to chci zkombinovat s kostma 130 mm, světlost by se měla zvýšit o cca 20 mm.

This message has attachments images.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38828 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
ty to teda delas jen kvuli vetsi svetle vysce? Ja dal kosti 125mm-nemusel jsem ani upravovat bocak,motorka jde paradoxne lip postavit a zvlast v kopci,zvedla se o necele dva centaky a na polnich a lesnich cestach jsem zachytaval minimalne...to jen tak btw

Kazdopadne pak napis postrehy z praxe,celkem me to zajima.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38829 od roman.v
Tak to mám na stroji. Vložky do tlumičů 30 mm + zadní kosti 130 mm. Boční stojan ještě funguje, ale lepší je podložit ho 20 mm. Stejně jako hlavní stojan - taky funguje, ale zadní kolo není ve vzduchu. Jinak prodloužení teleskopů u mě (mám ABS) znamenalo prodloužení brzdové hadice mezi rozdělovačem brzdovky nad chladičem a kostkou u kola. Já to řešil vložení hadice od www.garance-slavicin.cz , takže je to kdykoliv bez problému vrátitelné. Světlost pod hlavním stojanem bez zatížení 200 mm. Tak až vyjedu, zase napíšu.

This message has an attachment file.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38830 od tyfoza
tyfoza replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Znamená to tedy, že umíš prodloužit zdvih předních tlumičů? Jestli ano, nechceš to někdo začít dělat pro víc lidí?

Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.com/

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38832 od roman.v
No, udělal jsem přesně to, co popisoval ten amík, možná trochu vylepšil z hlediska pevnosti toho čepu. S hodnocením bych ještě počkal, až to projedu, ale na první pohled (resp. propružení na místě)se to jeví dobře - v horním rozsahu to není tolik tvrdé a čím více se to stlačí, tak je to tužší (ale to je asi normální). No uvidíme-zatím bych se nepouštěl do žádných větších akcí. :)
Pokud by to fungovalo, tak je to celé za cca 600 Kč - vložky 2x100,-, hadička 200,-, váleček 100,-, šroub 80,-. A samozřejmě práce.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38893 od roman.v
Tak už mám i to prodloužení bočního stojanu. Udělal jsem to rozebíratelné - viz. foto. Prodloužení o 25 mm by mělo stačit na to zvýšení motorky, které mám.
Ještě k zadním kostem - mám 130 mm. Mám nějak zvýšit provis řetězu nebo pořád platí 25-35 mm při stání na bočním stojánku?

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38894 od PetrOV
mam kosti 125mm,jak jsem psal a pruves retezu jsem nastavoval na cca 4,5 cm

Více
4 roků 8 měsíců zpět - 4 roků 8 měsíců zpět #38900 od tyfoza
tyfoza replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Já mám kosti 125mm.
Průvěs je třeba větší. Řetěz šponuj když motorka stojí kolmo, jako když kontroluješ olej a ne na bočáku s úplně odlehčeným zadním tlumičem.
Je potřeba se podívat, jak ti chodí řetěz.
Při šponování řetězu je potřeba to zkontrolovat při úplně zatížené motorce, abys to měl v oku.
Při úplně povoleném tlumiči - na bočním stojanu - bude řetěz vždycky hrozně prověšený!!
Hrozí riziko, že ti někde při úplném odlehčení motorky řetěz spadne z rozety.
Stalo se mě to 3×.
- na Krocanu při kamenitém výjezdu, když jsem se zahrabal po rozetu do šutrů.
- na TKC, když mně vlezl při přejezdu těžby dřeva klacek pod rozetu - a to řetěz ukřoupl tyčku spojky na tři kusy
- na TT Adventure Days - v hrozném blátě byla hluboko dole kláda a při jejím přejezdu po osky v blátě řetěz sletěl
Takže ! všem doporučuju, aby si pořídili vodítko řetězu
Tohle ti udělá dobře našponovaný řetěz s kostma 125mm.
Mohl by někdo ta vodítka řetězu někdo začít vyrábět - naohýbat. Dáš to na kyvky přes gumu, aby se nepoškrábala. Považuju to za snad důležitější věc než zubaté stupačky. Protože spravit v lese zlomenou tyčku spojky chvilku trvá.
Myslel jsem, že jako ochrana stačí kus 10mm gumy , ale nestačí!

Když má člověk víc než potřebuje, neznamená to, že bude šťastnější... mně stačí dvě kola.
tyfoza.blogspot.com/
Poslední úprava: 4 roků 8 měsíců zpět od tyfoza.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #38905 od PetrOV
nějak to z obrázků nemůžu identifikovat-jde to vodítko nasadit i na snýtovaný řetěz?

Více
Moderátoři: Mates